O Świętach minionych, wokół hasła „Święta z dobrze napisaną historią”. Rozmowa o tym, jak opowiadać historię, kwestiach historii opowiadanej poprzez relacje świadków, nawiązujące do Archiwum Historii Mówionej poprzez np. „Pogłosy”, czy cykl „Warszawa zapamiętana”.
Gościem Romana Rogowieckiego była Małgorzata Purzyńska, redaktorka naczelna i kierowniczka wydawnictw DSH.
Szukamy intrygujących książek, spektakli teatralnych, sensów filmowych i wystaw, które polecają twórcy i specjaliści z różnych dziedzin kultury. Przedstawiamy ludzi kreatywnych, którzy pomagają ludziom od lat t do 105 korzystać ze wszystkich uroków życia.
Odcinki podcastu (4201)
„Na jazdowskiej górze”
O inauguracji cyklu „Na jazdowskiej górze”. Na warszawskim Jazdowie w piątkowy wieczór zagrają Boygn Trio i Wędrowna Orkiestra Gimplów, a na to wydarzenie zaprosił Emmanuel Levy, grający w zespole na trąbce.
"Łaskawości Tytusa" ("La Clemenza di Tito") w ramach 34 Festiwalu Mozartowskiego
Anna Sroka-Hryń o roli debiutu reżyserskiego i premierze "Łaskawości Tytusa" ( "La Clemenza di Tito") w ramach 34 Festiwalu Mozartowskiego w Warszawskiej Operze Kameralnej.
XIX Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" 2025
Na udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" 2025 zachęcał Piotr Bakal - poeta, kompozytor, pieśniarz, organizator koncertów.
Literacka Akademia Seniora, to nowy projekt, który za dwa dni rozpoczyna się w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Podczas cyklicznych wykładów, które będą odbywały się w pierwsze i ostatnie środy miesiąca pojawią się opowieści o literatach i literaturze, zbiorach i kolekcjach muzealnych, ciekawostkach związanych z charakterem muzeum oraz tematy z zakresu kultury i sztuki. Wykład inauguracyjny "Elżbieta Baumann – artystka z Żoliborza w ciągłej podróży, kosmopolitka i Europejka" wygłosi nasz gość dr Beata Michalec – dyrektor Muzeum Literatury.