Gościem Cezarego Polaka był Konrad Niemira – autor książki „Bazgracz. Trzy eseje o Norblinie”, wydanej przez Fundację Terytoria Książki i nominowanej do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii: książka o tematyce warszawskiej.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1476)
Świtoza II. Mały przegląd kina grozy w Kinie Świt.
Gośćmi audycji były: Kamila Wiśniewska i Marta Sikora, koordynatorki przeglądu kina grozy w Kinie Świt.
W Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż „Paradżanow. Chcę minąć swój cień”, o którym opowiedzieli kuratorzy: Taras Gembik i Joanna Kordjak.
„Henryk Arctowski. W świecie myśli” | Dagmara Bożek, Katarzyna Dąbkowska
Gośćmi audycji były Dagmara Bożek, Katarzyna Dąbkowska, autorki książki „Henryk Arctowski. W świecie myśli”. Jest to pierwsza książka poświęcona życiu i działalności Henryka Arctowskiego, która jest barwną opowieścią o rekonstruowaniu biografii na podstawie tego, czego jeszcze nikt wcześniej o nim nie wiedział, a która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bosz.
O głosach miasta. Czym różni się od siebie Warszawa, Nowy York, Łódź, czy Poznań?
Gościem audycji była Zuzanna Głowacka, która z raperem Łoną i muzykami Koniecznym i Krupą stworzyła album TAXI na bazie opowieści i rozmów z taksówkarzami. Album otrzymał 3 Fryderyki w w 2023 i Paszport Polityki.
„Żeby to miało ręce i kopyta” | Aga Rasmus i Peter Łyczkowski
Aga Rasmus i Peter Łyczkowski o słuchowisku architektonicznym dla „Żeby to miało ręce i kopyta”, czyli o dwóch kozach mieszkające w Służewskim Domu Kultury.
O miejscu, jakie w (pop)kulturze zajmuje filmowy Potop
O miejscu, jakie w (pop)kulturze zajmuje filmowy Potop – odpowiedzi szukał reżyser Łukasz Czajka , autor filmu dokumentalnego Potop. Postscriptum (2024). Dokument, przygotowany w koprodukcji FINA, to opowieść o powstawaniu superprodukcji Hoffmana, wykorzystujący liczne archiwalia i przeplatany wspomnieniami twórców. Premiera filmu miała miejsce na trwającym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Dramat “Deszcz” Mirona Białoszewskiego na scenie Teatru Królewskiego
Odnalezione w ubiegłym roku, nie wystawiane dotąd dramaty Mirona Białoszewskiego, trafią na deski Teatru Królewskiego dzięki współpracy Teatru Malabar Hotel oraz Muzeum Łazienek Królewskich.
Gośćmi audycji byli: Katarzyna Szumlas, producentka i Marcin Bartnikowski, reżyser i aktor spektaklu, Teatr Malabar Hotel