Rada Warszawy ustanowiła 2025 rokiem 80. rocznicy rozpoczęcia odbudowy miasta po zniszczeniach wojennych. Jak współcześnie wspominane są wydarzenia z 1945 roku? Jakie decyzje zostały podjęte? I dlaczego miały kluczowy wpływ na przyszłość stolicy?
Gość:
dr Andrzej Skalimowski - historyk, Instytut Historii Nauki PAN, autor książki "Sigalin. Towarzysz odbudowy"
Edukacja młodych, sprawy społeczne, dobra literatura dla młodego czytelnika, wychowanie - to główne tematy Niedzielnego Poranka. Pomiędzy - podsumowanie tygodnia z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru społecznego, spraw, które dotykają większości z Nas. Tematy bieżące, związane m.in z wychowaniem młodego pokolenia, edukacją przyrodniczą, zdrowiem.
Odcinki podcastu (2284)
Jak tworzyć dobre relacje w związkach?
Gośćmi audycji były autorki książki „Potrzeba kochania”: Joanna Godecka i Dominika Bagińska
Menu zbrodni – nieznana historia przedwojennej warszawskiej gastronomii
O przedwojennej gastronomii, kryminalnym świecie i aferach, które wstrząsnęły stolicą, opowiada nowa książka "Menu Zbrodni". O kulisach jej powstania mówi w RDC:
Bartosz Paluszkiewicz – pisarz, autor książki "Menu Zbrodni", twórca popularnej strony na FB "Przedwojenne Restauracje, Bary i Kawiarnie"
Pierwsza edycja Przeglądu Kina Zaangażowanego w Warszawie
Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pierwszą edycję Przeglądu Kina Zaangażowanego. W ten weekend w warszawskim Kinie Elektronik widzowie obejrzeć będą mogli m.in. filmy „Skąd dokąd”, „Ludzie” czy polskiego kandydata do Oscara – „Pod wulkanem”. O szczegółach mówi:
Daniel Witkowski – p.o. Rzecznika Prasowego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Fundacja Zmiana poszukuje książek dla więźniów. Jaką literaturę czytają osoby osadzone w zakładach karnych i dlaczego tak ważne jest, aby mogły mieć lepszy dostęp do książek?
Maria Dąbrowska - Majewska - Działaczka społeczna, pedagożka, wiceprezes Fundacji Zmiana