W Liberatorze Magdalena Zalewska rozmawiała o koncertach dla dzieci, o tym jak można wychowować przyszłych odbiorców sztuki i jak ważna jest muzyka dla prawidłowego rozwoju dziecka.
Gośćmi były:
Kamila Lewicka - absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji.
Prezes Fundacji Przestrzeń dla muzyki. Stworzyła AKADEMIĘ ODWAGI, w ramach której wspiera dzieci i młodzież w budowaniu pewności siebie. Prowadzi też projekty artystyczne wprowadzające najmłodszych w świat muzyki. W swoich działaniach łączy sztukę i rozwój osobisty. Autorka licznych piosenek i bajek dla dzieci. Nazywana Panią od uśmiechu.
Barbara Guran-Szeląg - absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, posiada wieloletnie doświadczenie jako organizator imprez i konferencji prasowych, koordynator wydarzeń kulturalnych, konferansjer koncertów, a przede wszystkim jako nauczyciel, szkoleniowiec i dyrektor szkoły muzycznej. Współpracowała z Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych a obecnie jest Kierownikiem Biura Koncertowego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
Liberator: jak odnieść sukces wydając książkę własnym sumptem?
O największych wyzwaniach związanych z prywatnym, samodzielnym wydaniem książki w Polsce, w rozmowie z Krzysztofem Budką mówił Tomasz Cukiernik - dziennikarz, wolnorynkowy publicysta, tropiciel unijny absurdów, autor biografii Stanisława Michalkiewicza.
Liberator: czy to koniec koszmaru firm rodzinnych w Polsce?
Co stanowi polskie prawo dotyczące sukcesji – dlaczego na tle Europy jest skandalicznie złe? jaka jest deklaracja rządu w tej sprawie – co zmienia i dlaczego można ją traktować jako ważną? o co zabiegają i czego domagają się stowarzyszenia i izby reprezentujące polskie firmy rodzinne?
Gościem Krzysztofa Budki był Piotr Barełkowski – prezes Izby Polskich Przedsiębiorców.
O rozwoju młodych talentów, o roli szkół artystycznych w Polsce, wsparciu pedagogów i rodziców w rozwoju dzieci i młodzieży mówiły:
Milena Pioruńska - młoda skrzypaczka, laureatka Konkursu Młody Muzyk, reprezentantka Polski na Eurowizji
Agnieszka Hejduk - Domańska, pianistka, pedagog, z-ca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego, MKIDN
Liberator: Czy podwyżka stóp procentowych może być szansą dla frankowiczów?
Podwyżka stóp procentowych szansą dla frankowiczów? Czy kredytobiorcy złotówkowi mogą powtórzyć los frankowiczów? Kredyt w PLN jak frankowy? Frankowicze walczą o swoje – jak wygrać z bankiem w niepewnych czasach? Co można realnie wywalczyć?
Gościem Magdaleny Zalewskiej była mecenas Iwona Rzucidło.
Liberator: działania Fundacji Ludzie Są Najważniejsi
O działalności Fundacji, która prowadzi ogólnopolskie projekty, mające na celu dbanie o pamięć osób zasłużonych dla lokalnej społeczności lub kraju; również o nowym projekcie Historie Opowiedziane cykl opowieści o niesamowitych postaciach, których już z nami nie ma mówili Mariusz Świder i Karol Jarosz – współzałożyciele Fundacji Ludzie Są Najważniejsi.
Liberator: czy jest szansa na odwrócenie niekorzystnego trendu demograficznego?
Czy jest potrzebny Rzecznik Praw Rodziny? Próba powołania Instytutu Demograficznego. Czy odpowiednio skonstruowane prawo i publiczne instytucje są w stanie odwrócić niekorzystny trend demograficzny?
Gościem Krzysztofa Budki był Bartłomiej Wróblewski - poseł PiS.
Skąd bierze się coraz większe zainteresowanie edukacją domową w Polsce? Jak dużo uczniów pobiera edukację w taki właśnie sposób? Czy państwo/rząd przychylnie patrzy na tego typu edukację, czy rzuca kłody pod nogi? Jakie są atuty, a jakie wady edukacji domowej?
Gościem Krzysztofa Budki był Paweł Madaliński – nauczyciel języka polskiego i historii w Montessori Mountain School oraz egzaminator uczniów edukacji domowej.
Liberator: boom na edukację domową w Polsce cz. II
Skąd bierze się coraz większe zainteresowanie edukacją domową w Polsce? Jak dużo uczniów pobiera edukację w taki właśnie sposób? Czy państwo/rząd przychylnie patrzy na tego typu edukację, czy rzuca kłody pod nogi? Jakie są atuty, a jakie wady edukacji domowej?
Gościem Krzysztofa Budki był Paweł Madaliński – nauczyciel języka polskiego i historii w Montessori Mountain School oraz egzaminator uczniów edukacji domowej.
Liberator: jak odnaleźć się w nowym kraju i zadbać o bezpieczeństwo?
Kampania społeczna "Legalnie Odpowiedzialnie" ma na celu nagłośnienie tematów związanych z życiem na emigracji i wywołanie dyskusji wokół faktu, że poza granicami kraju zawsze warto zatrudniać się legalnie - obojętnie od roli, jaką się podejmie. Temat wpisuje się w obecne realia, szczególnie pod kątem uchodźców, z których wielu decyduje się na pozostanie w naszym kraju i poszukuje legalnej pracy.
Gośćmi audycji byli Marta Kobińska i Jarosław Dobrowolski - przedstawiciele Bravecare, pomysłodawcy kampanii "Legalnie Odpowiedzialnie" oraz Agata Strzałka - autorka książki o życiu za granicą "Jeszcze nie zwariowałam (chyba)".
Dlaczego boimy się królowej nauk? Jak zmotywować dzieci i młodzież do nauki matematyki w kontekście obecnej trudnej sytuacji na świecie? Jak można pomóc dzieciom w radzeniu sobie ze stresem egzaminacyjnym?
Gościem audycji był Robert Berger - nietuzinkowy specjalista w dziedzinie matematyki, który przygotowuje dzieci i młodzież do egzaminów z matematyki.