SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Elżbieta Witek o reprywatyzacji: odpowiedzialni za ten skandal powinni ponieść karę

fot. RDC

– To, że pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła urzędnika i teraz obarcza go winą, to w moim przekonaniu zdecydowanie za mało. Oprócz odpowiedzialności czysto urzędniczej, która musi być, jest też odpowiedzialność polityczna, którą powinna ponieść osoba rządząca – mówiła w audycji „Polityka w samo południe” Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło.

Jak dodała Witek, kwestia reprywatyzacji w Warszawie to „skandal„. – Sprawę bada teraz prokuratura. Chciałabym, żeby została wyjaśniona i żeby odpowiedzialni za ten skandal, ponieśli karę – mówiła. W jej ocenie, sprawa jest bardzo poważna, ponieważ dotyczy ogromnych pieniędzy. – Nie można więc tego zamieść pod dywan – przekonywała.

Odpowiedzialność

– To, że pani prezydent zwolniła urzędnika i teraz obarcza go winą, to w moim przekonaniu zdecydowanie za mało. Oprócz odpowiedzialności czysto urzędniczej, która musi być, jest też odpowiedzialność polityczna, którą powinna ponieść osoba rządząca – zaznaczyła Witek. – Przypomnę, że pani Gronkiewicz-Waltz jest z wyborów bezpośrednich, czyli tę odpowiedzialność polityczną w pełni ponosi. Powinna wiedzieć, że trzeba się zachować, jak trzeba – mówiła w RDC.

Zarząd komisaryczny?

W dyskusji publicznej pojawiają się opinie, że w Warszawie powinien zostać wprowadzony zarząd komisaryczny. Witek zwróciła uwagę, że aby to uczynić, muszą być spełnione odpowiednie wymogi. – A teraz nie są spełnione – komentowała. – Chciałabym, żeby służby do tego powołane, zbadały tę sprawę – dodała.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone