Cóż tam panie w polityce? – tradycyjne pytanie Polaków Wyspiański wpisał nawet do „Wesela”. Bo Polacy od wieków chcą wiedzieć. Pewnie dlatego, że chcą być – nie tylko formalnym – podmiotem polityki, a nie wyłącznie jej przedmiotem. To fundament naszej wielowiekowej demokracji.
Odcinki podcastu (332)
Barwy kampanii- kto przesądzi o wyniku; dwa 4te czerwce; D. Tusk w Sejmie; działania rządu; przed szczytem NATO
Gośćmi Antoniego Trzmiela byli: Piotr Semka - Do Rzeczy i Rafał Ziemkiewicz - publicysta, pisarz.
Stan polskiej debaty publicznej- czy istnieje i czy jest o czymś ważnym
W audycji m.in. stan polskiej debaty publicznej- czy istnieje i czy jest o czymś ważnym; o stanie dziennikarstwa i mediów; o tematach w polskiej polityce. Gośćmi Antoniego Trzmiela byli: Jacek Łęski i Krzysztof Ziemiec.
W audycji m.in. rosyjskie wpływy w USA, znaczenie ujawnienia informacji wywiadowczych, relacje w Ukrainą; znaczenie deklaracji E. Macrona i odpowiedź M. Morawieckiego.
Gościem Antoniego Trzmiela był Marek Budzisz (wpolityce.pl, Strategy&Future).
Wizyta prezydenta Czech P. Pavla w Polsce; sytuacja w Europie Środkowo-Wschodniej
W audycji m.in. wizyta prezydenta Czech P. Pavla w Polsce; sytuacja w Europie Środkowo-Wschodniej.
Gośćmi Antoniego Trzmiela byli prof. Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka i Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Sytuacja polityczna po wizycie J. Bidena; politycy u progu kampanii
W audycji m.in. sytuacja polityczna po wizycie J. Bidena; politycy u progu kampanii - dlaczego nie wyszło z utworzeniem jednego bloku opozycji, czy Zjednoczona Prawica zostanie razem.
Gośćmi Antoniego Trzmiela byli Zuzanna Dąbrowska, tygodnik „Do Rzeczy” i portal DoRzeczy.pl i Cezary Krysztopa, tysol.pl.
Wizyta prezydenta J. Bidena w Polsce i rocznica napaści Rosji na Ukrainę
Gośćmi audycji byli:
cz.1
Marek Budzisz- analityk, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu, publicysta Strategy & Future, wpolityce.pl
cz.2
dr Józef Orzeł - filozof, twórca Klubu Ronina
19.02.2023
50 min 45 s
Odtwarzam
10 miesięcy do wyborów, czy dwa bloki są już ukształtowane?
10 miesięcy do wyborów, czy dwa bloki są już ukształtowane; o czym będzie kampania wyborcza; wpływ wojny na politykę w kraju; waga drugiej wizyty prezydenta J. Bidena w ciągu roku w Polsce; postać R. Sikorskiego
goście: Jakub Dymek - tygodnik „Przegląd” i Jacek Karnowski - tygodnik "Sieci".