SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciotka Książkula: „Człowiek bez barier” i OSPAR 2019

fot. RDC

U Ciotki Książkuli spotkanie rozpoczęło się wspomnieniem z Legionowa, po poniedziałkowym wykładzie młodego muzyka Angelo Pentaris’a. O swoich wrażeniach opowiedział Artur Żmijewski, który nie tylko jest świetnym aktorem, ale przede wszystkim wrażliwym człowiekiem, mężem, ojcem i przyjacielem wspierającym działania żony Pauliny i córki Ewy. O swoich wrażeniach opowiedzielu również: dyr. Helena Olkucka i Wojciech Kowalczyk – pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych w Wydziale Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo, tegoroczny zwycięzca 17. Konkursu „Człowiek bez barier” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im.Marii Grzegorzewskiej jest najstarszą uczelnią pedagogiczną w Polsce i ciągle pracownicy zaskakują swoją kreatywnością. Od 25 lat dr Mieczysław Sędzicki organizuje OSPAR czyli Ogólnopolską Scenę Prezentacji Artystycznych Realizacji.  Jest to przegląd twórczości artystycznej, który daje możliwość zaprezentowania dokonań osób z placówek specjalnych – opiekuńczych, ośrodków wsparcia czy instytucji wychowawczych. Poznaliśmy Osobowość Sceniczną OSPAR 2019 – Piotra Kowalskiego, który pod opieką nauczycielki języka polskiego Aldony Osterczy tworzy teksty piosenek. Pan Piotr lubi także czytać i zaproponował słuchaczom wybrane przez siebie tytuły: „Gorzka czekolada” I cz. i II cz. – jest to kilka opowiadań napisanych przez znanych i lubianych autorów: Katarzynę Ryrych, Pawła Beręsewicza, Kazimierza Szymeczko, Andrzeja Maleszkę.

W drugiej części audycji spotkanie z rodziną Olkuckich. Mama Helena dba nie tylko o rozwój – tak fizyczny jak intelektualny własnych dzieci, ale jako dyrektorka Liceum jest zaangażowana w różne działania na rzecz młodzieży. Kornelia Olkucka podzieliła się swoją pasją czytania (Rick Riordan, Sarah J.Maas) a także swoją miłością do kartingu wyczynowego. Tata Robert Olkucki wspiera córkę, a także jest jej mechanikiem i przyjacielem.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone