SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Zwalczanie pluskiew

fot. materiały sponsorowane

Pluskwy to niemile widziane w domu owady, których głównym pożywieniem jest krew ludzka lub zwierzęca. Moment, w którym pluskwy zostają odkryte w domu, to zwykle duży szok i niedowierzenie. Większość osób zdaje sobie sprawę, że pozbycie się pluskiew nie jest wcale łatwą sprawą. Żeby zwalczyć pluskwy domowe, trzeba się trochę namęczyć. Jednak nie oznacza to, że pozbycie się pluskwy domowej jest niemożliwe i sprawa jest z góry skazana na niepowodzenie.

Żeby plaga pluskiew domowych została opanowana, warto dowiedzieć się nieco więcej na nich temat. Na tej podstawie można podejść do zwalczania pluskwy domowej w sposób kompleksowy. Pluskwy mogą pojawić się zarówno w starych, zaniedbanych budynkach, jak i nowoczesnych apartamentowcach i luksusowych hotelach. Pluskwy występują zarówno w miejscach bardzo czystych, jak i tych nieco mniej. Temat pluskiew nie powinien być tabu, bo problem zwalczania pluskwy domowej może spotkać każdego. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pozbyć się tego problemu i skutecznie zwalczyć pluskwy, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz cenne informacje i praktyczne porady, jak skutecznie zwalczać pluskwy.

1. Jak wygląda pluskwa domowa?
2. Skąd biorą się pluskwy domowe?
3. Jak przenoszą się pluskwy?
4. Zwalczanie pluskiew
5. Co pomaga na ugryzienie pluskwy domowej?

Jak wygląda pluskwa domowa?

Pluskwy domowe (po łacinie cimex lectularius) można rozpoznać po charakterystycznym, spłaszczonym kształcie, przypominającym owalne jajo. Występują w kolorze brązowym. Dorosłe osobniki pluskwy mają długość do 4-5 mm, szerokość około 3-4 mm. Na głowie owadów znajdują się czarne oczy i czułki. Jedno z czułek pełni rolę aparatu gębowego kłująco – ssącego. To właśnie w ten sposób pluskwa domowa przekłuwa skórę i pozyskuje krew, służącą jej za pożywienie. Owady te wylęgają z jaja pluskwy, które składa samica pluskwy. Następnie przyjmują formę larwy, a ostatecznie stają się dorosłym, rozwiniętym osobnikiem.

Skąd biorą się pluskwy domowe? 

Zastanawiasz się, skąd się biorą pluskwy? Mogą one dotrzeć do mieszkania różnymi drogami. Obecność pluskwy domowej można odkryć najczęściej w łóżkach, zarówno ramach, jak i materacu, tapczanach, za listwami przypodłogowymi. O obecności pluskwy domowej świadczą ślady ugryzień lub ślady krwi albo odchody na prześcieradle i pościeli. Czujność powinno wzbudzić kilka ugryzień w niewielkie odległości na ciele. Mogą być zlokalizowane w jednej linii lub na kształt trójkąta. To niemalże pewny dowód obecność pluskwy domowej. Z czasem pluskwy zwiększają obszar swojej bytności, przenosząc się do sąsiadów. Dlatego tak ważne jest, żeby jak najprędzej podjąć odpowiednie kroki mające na celu zlikwidowanie kolonii pluskwy domowej.

Jak przenoszą się pluskwy?

Pluskwy domowe rozprzestrzeniają się błyskawicznie i niepostrzeżenie. Bardzo często pluskwy biorą się z częstych podróży. Co to oznacza? Pluskwy można przywieźć ze sobą z wakacji, noclegów z hoteli, schronisk, a także podróży środkami komunikacji. Pluskwy wędrują także ze szpitali, kin, a nawet zakupów. Można dostać tych niechcianych lokatorów nawet z nowymi meblami prosto ze sklepu. Bardzo często zdarza się, że pluskwy przychodzą od sąsiadów. Te sprytne owady docierają do mieszkań różnymi drogami. Mogą przenosić się po elewacjach budynków i przez okna. Jeśli chcesz skutecznie wytępić pluskwy, jest to niełatwe zadanie, ale wykonalne.

Zwalczanie pluskiew

Zastanawiasz się, jak się pozbyć pluskiew? Do zwalczania pluskiew domowych należy podejść kompleksowo. Najlepiej zamówić usługę zwalczania pluskiew domowych. Profesjonalne firmy posiadają zwalczanie pluskiew w swojej ofercie. Dezynsekcja pluskiew domowych jest niezwykle skuteczna. Wielu klientów jest zadowolonych z efektów dezynsekcji pluskwy metodą opryskową. Polega to na naniesieniu cieczy użytkowej na powierzchnie za pomocą opryskiwacza. Dzięki temu następuje zwilżenie powierzchni substancją aktywną, która może występować w formie koncentratu, płynnej emulsji albo proszku. Efekt biobójczy daje spożycie preparatu przez owady, a nawet poprzez sam kontakt pluskwy z powierzchnią, na której się on znajduje. Inny sposób, obecnie uznawany za najskuteczniejszą metodę walki z pluskwami, opiera się na zamgławianiu ULV. Zamgławianie ULV stosowane jest najczęściej w pomieszczeniach i obiektach zamkniętych, a więc idealnie sprawdzi się w mieszkaniu, hotelu lub sklepie. W trakcie procedury generowana jest zimna mgła, która ma bardzo drobne kropelki. Mgła długo unosi się w powietrzu i dzięki temu może dotrzeć w każdą szparę, zakamarek i szczelinę. Czyli wszędzie tam, gdzie niekoniecznie dotrze oprysk. Jest to szybka i skuteczna metoda na pozbycie się pluskwy domowej.


Co pomaga na ugryzienie pluskwy domowej?

Nie wiesz, czy ugryzienia pluskwy domowej mogą być niebezpieczne? Pluskwy mogą gryźć bardzo dotkliwie i wywoływać reakcję alergiczną. Jeśli ona wystąpi, należy wziąć leki antyalergiczne, żeby złagodzić objawy. Dodatkowo miejscowo można stosować maści i żele przeciwświądowe. Pluskwy nie przenoszą chorób ani ich nie wywołują, mimo tego ich ugryzienia są bardzo nieprzyjemne.

zgonزوال
:
• وَقْت تكون فيه الشَّمسُ في كَبِد السَّماء. ويقال.
ظُهْر
• امحّاء أَو عَدَم ظُهُور نَتيجَةَ حَفّ أو غَسْل أو تأَكُّل وتَلَف.
زوالُ لونٍ
• خَسارة تامَّة أَو خَراب شامِل، ضَياع، هلاك.
زوالُ ثروة
• حالة أو صِفة لما هو زائل، عَدَمُ دوام.
زَوالُ الأُمورِ الدُّنْيَويَّة
• نهاية.
زوالُ حياةٍ
• اضْمِحلال، تلاشٍ.
زوالُ طَيْفٍ
• انقضاء المدَّة القانونيَّة.
زَوالُ مِلْكيَّة
• ذَهاب، امِّحاء أَثَر شيء.
زَوالُ وَرَمٍ

Detected language : Arabic

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone