SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Zmywarki – dlaczego są takie przydatne?

fot. mat. sponsorowane

Zmywarki to urządzenia, które po raz pierwszy pojawiły się na polskim rynku sprzętów AGD kilkadziesiąt lat temu. Na początku niewielu konsumentów mogło sobie pozwolić na ich zakup. To urządzenie, które pozwala nam jednocześnie oszczędzać czas, energię elektryczną oraz wodę. Dzięki regularne stosowaniu zmywarki w naszej kuchni, przyczyniamy się do poprawy kondycji środowiska naturalnego. Co ważne samo utrzymanie zmywarki nie wiąże si z dużymi comiesięcznymi kosztami.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

Zmywarki – jak wybrać najlepszy model?

Zmywarki – dlaczego warto kupić?

Zmywarka to urządzenie, które pozwala nam na duże oszczędności. Poszukując odpowiedniego modelu zmywarki, warto zwracać uwagę przede wszystkim na parametry techniczne urządzenia, stopień zużycia wody oraz prądu.

Zmywarka- dlaczego to dobra inwestycja?

Zmywarka to urządzenie, które pozwala nam zaoszczędzić. Codzienne używanie zmywarki pomaga w lepszej organizacji dnia. Nie musimy zmywać naczyń czy garnków po każdym posiłku albo po gotowaniu obiadu. Wystarczy wszystkie brudne naczynia oraz garnki umieścić w zmywarce i włączyć odpowiedni program. Cykliczne używanie zmywarki pozwala oszczędzić na kosztach zużycia wody. Płucząc naczynia w zlewie zużywamy o wiele więcej wody niż zmywarka podczas jednego trybu mycia brudnych naczyń i garnków przy pełnym załadunku urządzenia. Dodatkowo zmywarki, w zależności od modelu, mogą zużywać naprawdę optymalne ilości energii elektrycznej w skali roku. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem zmywarki, jest fakt, że dzięki temu urządzeniu zyskujemy wolny czas, który możemy spożytkować, jak tylko nam się podoba.

Jak wybrać najlepszy model zmywarki?

Wybór zmywarki zależy od kilku czynników. Po pierwsze rozmiarów. W zależności od tego jak dużą kuchnią dysponujemy, taką zmywarkę możemy wybrać. Jeśli kupujemy zmywarkę w momencie, gdy aranżujemy zabudowę kuchenną od zera nic nie stoi na orze szkodzie, aby wybrać jak najbardziej pojemny model urządzenia. Inaczej jest w przypadku, gdy zmywarkę dopasowujemy do już istniejącej zabudowy. W tej sytuacji wybieramy po prostu taki model jaki zmieści się w kuchni. Wielkość zmywarki może też zależeć od naszych indywidualnych preferencji. Część konsumentów uważa, że w zmywarce warto myć wszystko, co tylko można, czyli, talerze, garnki, maczania żaroodporne, elementy blenderów czy mikserów, które są do tego dostoswane. Jednak część konsumentów wciąż nie do końca wierzy w skuteczność tego urządzenia i woli na przykład garnki zmywać ręcznie. Wybór należy do nas. Duża zmywaka nie jest też konieczna w przypadku, kiedy prowadźmy jednoosobowe gospodarstwo domowe. W takim wypadku nie zużywamy wiele garnków oraz talerzy i nie musimy kupować dużej zmywarki. Innym ważnym parametrem w przypadku zmywarki jest ilość dostępnych programów myjących. Dla części użytkowników ważne są programy, które zużywają jak najmniej wody. Dla innych istotne będą te programy, podczas których garnki oraz naczynia myte są w wysokiej temperaturze. Myce naczyń w temperaturze około 60 stopni lub wyżej pozwala na usunięcie nawet uporczywych zabrudzeń.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Wszystko zależy, po pierwsze od naszych indywidualnych oczekiwań, po drugie od możliwości technicznych naszej kuchni. Nie zawsze uda nam się kupić i zamontować zmywarkę do zabudowy. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy zmywarkę dokupujemy do już istniejącej kuchni. Zmywarkę do zabudowy najłatwiej zamontować w nowych kuchniach, gdzie wszystko jest kompletowane jednocześnie. Wybierając model zmywarki, warto także zwracać uwagę na zaawansowany panel obsługi. Nie wszystkim użytkownikom odpowiadają technologicznie najnowsze modele, gdzie jest dużo funkcji oraz programów dodatkowych, a nauka obsługo może chwilę potrwać. Na szczęście wśród wielu modeli zmywarek, jakie są dostępne na naszym rynku, każdy – nawet najbardziej wymagający konsument- znajdzie coś dla siebie. Wybierając zmywarkę, warto także patrzeć na to, kto wyprodukował dany sprzęt i jakie opinie o danych modelach zmywarek znajdziemy w Internecie. Opinie innych użytkowników to często najlepsza wskazówka, która pozwoli nam na jeszcze lepszą ocenę asortymentu AGD, jaki znajdziemy w sklepach. Są klienci, którzy przywiązani do marki, kupują wszystkie sprzęty tylko od jednego producenta. Są i tacy, którzy kierują się tym, jak sprzęt radzi sobie na przestrzeni lat, czy jest awaryjny, ile kosztują części zamienne oraz naprawy serwisowe. Wszystko jest tak naprawdę kwestią naszych indywidualnych wyborów.

Jak prawidłowo dbać o zmywarkę?

Zakup dobrej zmywarki to nie wszystko. Warto pamiętać o tym, że prawidłowe użytkowanie zmywarki oraz troska o sprzęt, sprawią, że zmywarka posłuży nam naprawdę przez długie lata. Regularne czyszczenie urządzenia poprzez cykliczne uruchamianie programów czyszczących i systematyczne ręczne czyszczenie filtrów, wydłużają życie urządzenia i sprawiają, że po prosu lepiej działa. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że nowoczesne modele zmywarek są na tyle zaawansowane technologicznie, że same sygnalizują nam drobne usterki w postaci zatkanej rury odpływu czy zanieczyszczonego filtru.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone