SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

W mieście pod Giewontem nuda Ci nie grozi

fot. mat. sponsorowane

Masz czasem chęć oderwać się od codzienności i udać gdzieś, gdzie czeka na Ciebie solidny odpoczynek? Odwiedź Zakopane. W tym mieście atrakcji jest pod dostatkiem. Będziesz pod wrażeniem gościnności górali, ucieszą Cię możliwości spędzania czasu, odpoczniesz, zregenerujesz siły, złapiesz ogromną porcję pozytywnej energii. Same plusy!

Naciesz się atmosferą miejsca i widokami

Pierwsze skojarzenie ze słowem „góry”? Oczywiście przepięknie krajobrazy. Nawet osoby, które uważają, że odporne są na uroki natury, będą mile zaskoczone tym co ujrzą. Choć zazwyczaj malownicze tereny odkrywamy przemierzając pieszo górskie szlaki, naszym zdaniem warto urozmaicić sobie odpoczynek w Zakopanem i zdecydować się także na inne sposoby poznawania otoczenia.

Można udać się na wyprawę na quadzie. Pokonywanie wyznaczonej trasy, a przy tym rozmaitych przeszkód, ryk silnika, adrenalina – atrakcja jest rewelacyjna. Innym pomysłem są wycieczki rowerowe. Na jednośladzie dotrzesz w wiele fascynujących miejsc. Zaserwujesz sobie dawkę aktywności na świeżym powietrzu. Co ważne, do wyboru są trasy o różnym stopniu trudności, dlatego nawet jeśli uznajesz swoją kondycję za nie najlepszą, nie martw się, łatwych, nieskomplikowanych odcinków jest tam całkiem dużo. Poza tym możesz zamienić tradycyjny rower na rower elektryczny, wtedy bez wysiłku pokonasz trudniejsze podjazdy.

W górach, lecz na wodzie

Jeżeli planujesz wypad z przyjaciółmi pomyśl o atrakcji, która pozwoli Wam się świetnie bawić, dostarczy frajdę, a przy okazji pozwoli wykazać się szybkością i umiejętnością strategicznego myślenia. Zaproś swych towarzyszy na pole paintballowe. Radości z bitwy będzie sporo. Po tej wojnie na kulki z kolorową farbą udajcie się do karczmy na prawdziwą, góralską biesiadę. Skoczne rytmy, tańce, śpiewy, pyszne jedzenie – wieczór wspominać będziecie jeszcze długo po powrocie do domu.

Popularne są spływy przełomem Dunajca. Poznawanie z perspektywy drewnianej tratwy malowniczych zakątków, to super doświadczenie. Scenerie zmieniają się, co chwilę odkrywasz coś innego, nowego. Słuchasz odgłosów natury, a otoczenie sprzyja relaksowi. Czas umila flisak, który opowiada zabawne historie. Jest po prostu cudnie. Zajrzyj na stronę https://www.splyw.pl i dowiedz się szczegółów o tej atrakcji. Są one organizowane od wielu, wielu lat, tradycję mają zresztą sięgającą dosłownie wieki w przeszłość. Wtedy to tratwami flisaków spławiano przeróżne towary, a obecnie korzystają z nich z wielką ochotą turyści. Sam przełom Dunajca, czyli miejsce, gdzie rzeka „przeciska” się przez skały, górujące na przepływającymi, potężnie, niezmienne od wieków, uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. I faktycznie tak jest… Aby się przekonać, czy i na Was wywrze tak wielkie wrażenie nie pozostaje nic innego, jak podczas wczasów w Zakopanem wybrać się na krótką wycieczkę w Pieniny. Naprawdę warto!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone