SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Ubezpieczenie samochodu a 2 właścicieli – co trzeba wiedzieć?

fot. mat. sponsorowane

Samochód może mieć jednego, dwóch lub nawet kilku właścicieli. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, ale także i minusy. Warto je wszystkie poznać, by świadomie podjąć decyzję o tym, czy zakupione auto będzie miało współwłaściciela, czy też nie.

Dla wielu osób samochód jest ważnym i cennym przedmiotem, dlatego też poważnie traktują kwestię jego własności. Natomiast inni bez obaw chętnie dzielą własność pojazdu z małżonkiem, dzieckiem lub rodzicem. Jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie oraz z jakimi obowiązkami się wiąże? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Współwłasność samochodu – z czym się to wiąże?

Współwłasność auta to sytuacja, gdy pojazd ma więcej niż jednego właściciela. Zazwyczaj jest ich dwóch, z czego jeden jest wpisany w dowodzie jako właściciel, a druga osoba jako współwłaściciel. By auto miało kilku właścicieli, powinni oni figurować jako kupujący na umowie kupna-sprzedaży, oraz zostać wpisani do dowodu rejestracyjnego. W momencie sprzedaży samochodu wszyscy właściciele muszą wyrazić na to zgodę i podpisać się na umowie. Możliwe jest także przekazanie części udziałów drugiej osobie w formie darowizny.

Najczęściej współwłasność dotyczy pojazdów zakupionych przez małżeństwa lub gdy jeden z rodziców współfinansuje zakup auta dziecka. Dzięki temu, że auto ma więcej niż jednego właściciela, często łatwiej jest załatwić np. sprawy związane z ubezpieczeniem pojazdu. Niepotrzebne są upoważnienia, czy też zwalnianie się z pracy. Gdy jeden z właścicieli jest zajęty, drugi może go bez problemu zastąpić w załatwianiu ważnych formalności.

2 właścicieli samochodu a ubezpieczenie

A jak wygląda kwestia ubezpieczenia pojazdu, gdy ma on dwóch właścicieli? Jako że przez prawo są traktowani równo, to każdy z nich może zawrzeć nową polisę ubezpieczeniową. Nie jest w takim przypadku konieczna obecność obu właścicieli. Jednak warto zapamiętać, że większości przypadków wysokość składki za OC będzie obliczana na podstawie zniżek i historii ubezpieczenia wszystkich właścicieli pojazdu.

Ubezpiecz swój samochód w LINK4!

Jeżeli razem ze współwłaścicielem Twojego auta szukacie polisy OC, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą LINK4. Oferowane przez nas ubezpieczenie jest praktyczne i dostępne w atrakcyjnej cenie. Za pomocą prostego w obsłudze kalkulatora online jesteś w stanie w ciągu kilkudziesięciu sekund poznać wysokość składki ubezpieczeniowej oraz zakres oferowanej ochrony. Dodatkowo możesz się zdecydować na zakup dodatkowych polis, takich jak AC, NNW czy też Auto Assistance. Wszystkie są dopasowane do potrzeb współczesnych kierowców.

LINK4 oferuje szybką likwidację szkód i wypłaty odszkodowań oraz profesjonalną obsługę wszystkich klientów. Pamiętaj, że możesz liczyć na naszą pomoc w ramach Assistance przez 24 godziny na dobę. A żeby w prosty sposób ubezpieczyć swoje auto, wystarczy skorzystać z kalkulatora na stronie, zadzwonić na infolinię lub zgłosić się do agenta.

Ubezpieczenie samochodu a 2 właścicieli – podsumowanie

Dwoje właścicieli auta to często korzystne rozwiązanie, zwłaszcza dla małżeństw czy rodziców i ich dzieci. Jednak o tym, czy warto skorzystać z takiego rozwiązania, dobrze jest porozmawiać z innymi kierowcami.

Pamiętaj także o tym, że najlepsze ubezpieczenie dla Twojego auta możesz znaleźć właśnie w LINK4. Dlatego bez zbędnej zwłoki odwiedź naszą stronę i sprawdź, jakie polisy dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ubezpieczenie OC w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź na www.link4.pl
Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone