SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Środki czystości do kuchni – które preparaty do czyszczenia sprzętów AGD wybrać?

fot. mat. sponsorowane

Niezależnie od tego, czy planujemy wielkie porządki w kuchni czy chcemy, by nasza kuchnia lśniła czystością na co dzień, warto zaopatrzyć się w kilka detergentów, które znacznie ułatwią pielęgnację naszych urządzeń AGD. Poznaj rodzaje detergentów do kuchni i sprawdź, które środki czyszczące są najskuteczniejsze w walce o czystą kuchnię.

Środki do mycia płyt ceramicznych i indukcyjnych

Do mycia płyt elektrycznych naprawdę warto stosować przeznaczone do tego środki czyszczące. Ich powierzchnia jest bardzo delikatna i nietrudno o jej uszkodzenie czy zarysowanie. Dlatego, jeżeli posiadamy kuchenkę indukcyjną bądź ceramiczną, zaopatrzmy się w zestaw detergentów, który pozwoli nam czyścić płytę w bezpieczny sposób. Specjalne mleczko do płyt ceramicznych umożliwi szybkie usunięcie bardziej uporczywych zanieczyszczeń, na przykład kiedy coś się rozleje czy wykipi. Z kolei spray do czyszczenia płyt ułatwi utrzymanie kuchenki w czystości na co dzień. Stosując dobry detergent, nie będziemy musieli też martwić się o pojawiające się na blacie płyty smugi.

Na zdjęciu: Środek do czyszczenia płyt indukcyjnych i ceramicznych Kernau

Płyny do czyszczenia piekarników

Wnętrze piekarnika to jedno z tych miejsc, które w kuchni najtrudniej utrzymać w czystości. Szczególnie jeżeli naszego piekarnika nie czyścimy po każdym jednym użytkowaniu, kiedy w końcu się na to zdecydujemy, umycie go może być naprawdę sporym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przyjdą nam detergenty dedykowane do czyszczenia wnętrza piekarnika. Z reguły są to mocno chemiczne preparaty, które jednak doskonale radzą sobie nawet z przypalonym tłuszczem. Ich zastosowanie z całą pewnością skutkować będzie lśniącym piekarnikiem, jednak mimo wszystko warto ich nie nadużywać i sięgać po nie jedynie przy uporczywych zabrudzeniach.

Na zdjęciu: Środek do czyszczenia wnętrza piekarnika Kernau

Produkty do czyszczenia stali nierdzewnej

Jeżeli zależy nam na tym, by w naszej kuchni było naprawdę czysto, nie możemy zapominać o regularnym myciu naszych sprzętów również z zewnątrz. Podczas gotowania bardzo często dotykamy je dłońmi, a, jak wiadomo, na rękach przenosimy sporo zarazków. Stalowy okap, lodówkę czy kuchenkę gazową ze stali nierdzewnej, ale i wszystkie inne sprzęty o wykończeniu inox najlepiej jest czyścić środkami do mycia stalowych powierzchni. Stal nierdzewna, choć jest odpornym materiałem, będzie pięknie prezentować się wyłącznie wtedy, gdy będziemy o nią należycie dbać.

Na zdjęciu: Środek do czyszczenia stali nierdzewnej Kernau

Preparaty do czyszczenia zlewozmywaków

Środek do czyszczenia zlewu wybieramy w zależności od materiału, z jakiego został on wykonany. Inaczej bowiem będziemy dbać o zlewozmywak granitowy, a inaczej o stalowy. Oba są dość łatwe w utrzymaniu czystości, ale kluczowa jest tu systematyczność i właśnie odpowiedni detergent. Specjalny płyn do czyszczenia granitowego zlewu nie tylko pomoże usunąć z jego powierzchni brud i bakterie, lecz także zatroszczy się o piękny wygląd naszego sprzętu.

Na zdjęciu: Mleczko uniwersalne Kernau do zlewów stalowych i granitowych

Środki do czyszczenia lodówki

Ponieważ w lodówce trzymamy żywność, w szczególny sposób powinniśmy zadbać o to, by jej wnętrze było higienicznie czyste. Nietrudno tu o pojawienie się bakterii czy pleśni, których przecież nie chcemy wprowadzać do naszego organizmu wraz z pokarmem. Odpowiednie czyszczenie lodówki jest kluczowe dla naszego zdrowia. Stąd też inwestycja w dobry środek do mycia lodówki, który wyczyści, ale i odkazi jej wnętrze, bezsprzecznie się opłaca.

Profesjonalna chemia gospodarcza – gdzie kupić?

Wiemy już, jakie środki do czyszczenia sprzętów AGD powinniśmy wybierać do domu, teraz czas zastanowić się nad tym, które konkretnie preparaty wybrać. Jeżeli chodzi o urządzenia AGD, dobrze jest w pierwszej kolejności sprawdzić, czy ich producent nie oferuje dedykowanych środków. Zdarza się, że akcesoria do czyszczenia urządzeń otrzymujemy w zestawie, częściej jednak musimy szukać ich na własną rękę. Stosując preparaty przeznaczone do sprzętów konkretnych marek, mamy gwarancję, że wybieramy produkty, które są dla nich w pełni bezpieczne. Co więcej, możemy też liczyć na jak najlepsze rezultaty. Kiedy więc zależy nam na pięknym wyglądzie i jak najdłuższej żywotności naszego AGD, warto w pierwszej kolejności odwiedzić sklep internetowy producenta. Jeśli jednak dana marka w asortymencie nie posiada tego rodzaju produktów, odpowiednie środki znajdziemy w sklepach z chemią gospodarczą, drogeriach, a nawet supermarketach.

Wspomniane środku czystości zdobyć można online w sklepie internetowym Kernau.com. Znajdziesz tutaj również polecane płyty grzewcze, piekarniki, zlewozmywaki oraz inne sprzęty kuchenne. Zapraszamy do sprawdzenia aktualnego asortymentu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone