SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Seniorzy vs nowe technologie. Twoi dziadkowie Cię zaskoczą!

fot. mat. sponsorowane

Nasi rodzice i dziadkowie coraz chętniej korzystają ze smartfonów. Nowoczesne rozwiązania wykorzystują nie tylko do komunikacji z najbliższymi, ale także do rozrywki w sieci. O czym pamiętać, kiedy szukają dla siebie odpowiedniego smartfonu? Podpowiadamy!

Artykuł sponsorowany przez firmę Samsung

Duży ekran i intuicyjny system

Warto, aby telefon dla naszych seniorów wyposażony był w duży ekran dotykowy. Powszechny dla wielu z nas tryb życia, w którym wiele godzin pracujemy przy komputerze, męczy wzrok. Duży wyświetlacz ułatwi konsumpcję cyfrowych treści, szczególnie jeśli ich ostrość na wyświetlaczu będzie na wysokim poziomie. Warto też uruchomić na urządzeniu funkcję redukcji niebieskiego światła lub zmniejszyć stopień rozjaśnienia ekranu, aby nie męczyć oczu nawet podczas czytania e-booka.

Telefon dla seniora z dużym wyświetlaczem sprawi, że jego użytkownicy będą bez przeszkód korzystać z dostępnych w nim funkcji i aplikacji, szczególnie jeśli urządzenie oparte będzie na intuicyjnym i łatwym w obsłudze systemie operacyjnym. Dla rodziców czy dziadków oznacza to wygodniejsze i sprawniejsze poruszanie się po ustawieniach i głównym menu. Łatwość w znalezieniu numeru telefonu czy szybka zmiana ustawień, np. budzika, to obecnie must have telefonu dla seniora. Przecież nikt nie chce spóźnić się na wspólną kolację czy spacer z rodziną!

Mocna bateria smartfonu

Pamiętanie, aby zawsze zabrać ze sobą ładowarkę, może być nieco kłopotliwe. Co więcej, obecnie coraz częściej korzystamy z połączeń wideo – warto zadbać, aby rozładowana bateria nie zakończyła rozmowy w jej najciekawszym momencie. Im większa więc pojemność znajdującego się w smartfonie akumulatora, tym większy komfort użytkowania. Nasi rodzice i dziadkowie lubią, kiedy dajemy im znać, że dojechaliśmy do domu lub dotarliśmy na wakacje. Warto zadbać, aby nasze wiadomości otrzymywali zawsze na czas.

Bezpieczeństwo i proste przenoszenie danych

Podobnie warto zadbać o pamięć urządzenia i przechowywane w nim dane. Każdy z nas ma w swoim smartfonie zdjęcia, notatki i pliki, również nasi rodzice i dziadkowie. Chociaż smartfon świetnie sprawdza się jako pamięć przenośna, trzeba właściwie zabezpieczyć nasze ulubione fotografie, filmy z wakacji, ale również zapisane hasła i czy kontakty. Z pomocą przychodzą rozwiązania systemowe, np. wbudowana w urządzenia platforma, która od momentu wyjęcia z pudełka zabezpiecza smartfon przeciw włamaniom czy złośliwemu oprogramowaniu.

Nie zapominajmy też, że seniorzy mogą mieć problem z szybkim przeniesieniem danych ze starego urządzenia na nowe. Warto zainstalować im dedykowaną aplikację i w ten sposób pomóc rodzicom i dziadkom dosłownie w kilka chwil „przeprowadzić się” do nowego smartfonu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone