SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Sale weselne w okolicach Warszawy. Jak wybrać salę weselną w trakcie pandemii

Pandemia koronawirusa spowodowała duże zmiany w organizacji wesel. Dziś nie można nie mówić o reżimie sanitarnym, dezynfekcji i maseczkach. Jak w tych warunkach wybrać salę weselną w okolicach Warszawy?

Propozycje sal weselnych w Warszawie i okolicach

Sale weselne Warszawa i okolice to prawdziwy przekrój różnorodnych ofert, począwszy od sal restauracyjnych, poprzez hotele, sale konferencyjne aż do domów weselnych i pałaców. Szczególnie te ostatnie warto wziąć pod uwagę. Ich największą zaletą jest przynależny do sali ogród, w którym goście mogą się bawić.

Jedną z takich sal jest Pałac Czosnowskich w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą. Stylowy budynek położony w zabytkowym parku to dziś bardzo dobry wybór na wesele.
Podobnie atrakcyjnie przedstawia się pałac w Zdunowie, który dysponuje nie tylko ogrodem i miejscami noclegowymi, ale też własną kuchnią.

Pałac w Smoszowie pod Warszawą poza wyżej wymienionymi udogodnieniami oferuje także możliwość zorganizowania gry plenerowej, spływu kajakowego i ogniska lub grilla.

30 km od Warszawy znajduje się Pałac pod Kampinosem. Urokliwa okolica, przypisany do pałacu ogród i aż 145 miejsc noclegowych, to najważniejsze zalety tego miejsca, pomijając oczywiście przestronne pałacowe sale.

Czy warto robić wesele w czasie pandemii?

Przed tym pytaniem stanęło w tym roku wiele par. Koronawirus i związane z nim obostrzenia kazały zweryfikować plany i wiele wesel zostało odwołanych lub przełożonych na inny termin. Początkowo optymistycznie zakładano, że kwarantanna nie potrwa długo i już w okolicach lata, kiedy wirus grypy tradycyjnie przestaje być aktywny, pożegnamy się także z koronawirusem. Rzeczywistość okazała się inna. Dziś wiemy już, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. W tym momencie bardziej zasadne wydaje się pytanie, jak i gdzie zorganizować wesele w czasie pandemii, niż czy w ogóle je organizować.

Niewątpliwie zawarcie związku małżeńskiego jest ważnym momentem w życiu dwojga ludzi i chęć celebrowania go z rodziną i z przyjaciółmi jest oczywista. Dlatego tak, warto robić wesela w czasie pandemii, trzeba się tylko dobrze do tego przygotować.

Jak wybrać salę weselną w czasie pandemii

W normalnym trybie wybór sali uzależniony był od lokalizacji, wielkości i wystroju. Dziś te trzy elementy, chociaż nadal są ważne, zostały przyćmione przez konieczność zachowania reżimu sanitarnego oraz zapewnienia bezpieczeństwa nowożeńcom, gościom i personelowi. W tej sytuacji, oglądając sale weselne, warto sprawdzić przede wszystkim czy:
– jest możliwość ustawienia osobnych stolików w odległości dwóch metrów od siebie, zamiast łączenia stołów;
– czy uda się ustawić tyle stolików, by przy każdym siedziały tylko osoby, które na co dzień mieszkają razem lub często się widują;
– czy jest możliwość, by jeden kelner obsługiwał jeden stolik lub maksymalnie piętnaście osób;
– czy w sali znajdują się dystrybutory z płynem do dezynfekcji;
– czy takie same dystrybutory znajdują się w łazienkach i czy będą one dezynfekowane w trakcie uroczystości;
– czy personel będzie miał dostęp do maseczek i środków do dezynfekcji, czy kelnerzy będą w maseczkach;
– czy parkiet do tańca jest na tyle obszerny, by można się było bawić i jednocześnie zachować stosowny dystans.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone