SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

S20 vs P40 Pro – który telefon wybrać?

fot. mat. prasowe

Mnogość urządzeń pojawiających się na rynku sprawia, że przed potencjalnym kupcem stoi prawdziwe wyzwanie. W przypadku telefonu musi on zadecydować, który sprzęt będzie użytkował przez najbliższy czas. Podjęcie takiej decyzji często wymaga porównania kilku urządzeń i zweryfikowania ich parametrów. Dziś pod lupę najczęściej brana jest wytrzymałość baterii, RAM, jakość aparatu oraz ogólny wygląd urządzenia.

Dość ujednolicona estetyka smartfonów sprawia, że na pierwszy rzut oka trudno jest dostrzec jakąkolwiek różnicę. Dlatego przed dokonaniem zakupu istotne jest zapoznanie się ze specyfikacją. To ona w jasny i klarowny sposób określa czy telefony są porównywalne czy też mocno odbiegają od siebie pod względem parametrów. Samsung galaxy s20 vs Huawei p40 pro – który smatfon jest w stanie zaoferować nam więcej?

Oba telefony są sprzętami stosunkowo nowymi, wprowadzonymi na rynek w pierwszym kwartale 2020 roku. Ich wygląd i estetyka są dość podobne jednak pierwszą znaczącą różnicą pomiędzy tymi urządzeniami, jest cena. Huawei wypuścił smartfon o około 1000 złotych tańszy, niż Samsung. Czy jednak ta różnica cenowa faktycznie ma przełożenie na parametry?

W modelu P40 Pro zastosowany został wyświetlacz typu OLED, 16M kolorów, 90 Hz, 1200 x 2640 px (6.58″) 441 ppi. W Samsung prezentuje się on nieco lepiej ponieważ mamy do czynienia z wyświetlaczem Dynamic AMOLED,16M kolorów, 120 Hz, 1440 x 3200 px (6.90″) 509 ppi.

Przewagą w Samsung jest także ochrona wyświetlacza Corning Gorilla Glass, której nie ma model Huawei.

Standard baterii w Huawei p40 pro to Li-Po 4200 mAh, a w modelu Samsung galaxy s20 Li-Po 5000 mAh. Ponadto RAM w telefonie Huawei to 8 GB, a w Samsung 12 GB.

Samsung posiada zatem pewną przewagę nad modelem Huawei, jednak w większości parametrów, pokrywają się one ze sobą.

Czym kierować się wybierając smartfon?

Zarówno p40 pro jak i s20, posiadają mnóstwo plusów i ich jakość jest naprawdę wysoka. Nie każda osoba jednak wnika w parametry dogłębnie, ponieważ wiele kwestii może nie mieć dla niej najmniejszego znaczenia. Na co konkretnie powinniśmy zwracać zatem uwagę, decydując się na telefon?

Dziś podstawą jest przede wszystkim dobry aparat. Zastępuje on z powodzeniem aparat fotograficzny w różnych sytuacjach, nawet i na ślubach. Istotna jest także wbudowana pamięć telefonu, aby mogła pomieścić mnogość plików, zdjęć, programów, aplikacji, filmików itp. Kolejna kwestia to natomiast bateria. Dziś z telefonu korzysta się w różnych celach dlatego dobrze, aby wytrzymywał on na wysokich obrotach jak najdłużej.

Gdzie warto nabywać smartfony?

Cena smartfona zazwyczaj jest uzależniona od tego, w jakim miejscu się go nabywa. Obecnie zarówno Samsung galaxy s20, jak i Huawei p40 pro, można nabyć za pośrednictwem stron internetowych. Korzystną opcją w tym zakresie jest wyszukiwanie ofert na stronie Ceneo.pl. To popularna porównywarka ofert różnych sklepów, zgromadzonych w jednym miejscu. Za pośrednictwem stron można nie tylko znaleźć wybrane urządzenie ale również i zweryfikować, w jakim sklepie można kupić je najkorzystniej. Uwzględniona w tym wypadku jest także wysyłka, która niejednokrotnie jest w stanie dość mocno podbić ogólną cenę danego sprzętu.

Zakupy takie są wygodne i komfortowe, ponieważ nie wymagają nawet opuszczania swojego własnego domu. Niewątpliwym plusem jest także to, iż na Ceneo.pl użytkownicy mogą zamieszczać opinie, jak i zapoznawać się z opiniami innych osób. To pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej tego, czy taki zakup faktycznie jest dla nas opłacalny i trafny.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone