SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Ranking kredytów gotówkowych na sierpień 2020

fot. mat. prasowe

Kredyty gotówkowe to popularna, atrakcyjna forma zaciągania zobowiązań, na którą decyduje się coraz więcej osób, mimo że dostępnych jest mnóstwo innych rodzajów kredytów i pożyczek.

W gąszczu niezliczonych instytucji bankowych i pozabankowych trudno jest jednak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego. Na szczęście z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych.

Czym jest kredyt gotówkowy i dla kogo będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który oferowany jest przez instytucje bankowe oraz pozabankowe. Co ważne, pieniądze z tej usługi można przeznaczyć na dowolny cel, niezależnie od tego, czy będzie to remont, nowy samochód, wakacje czy cokolwiek innego. Co prawda zdarza się, że niektóre banki wymagają od klienta, aby określił on przeznaczenie tych pieniędzy, niemniej jednak z reguły nie ingeruje on w to, na co wykorzystujesz kredyt.

Główną zaletą kredytu gotówkowego jest niewielka liczba formalności. Nie trzeba tu długo czekać na decyzję, ponieważ zazwyczaj cały proces trwa około kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Ponadto pieniądze uzyskane w ramach kredytu przelewane są na konto często jeszcze tego samego dnia. Jest wiec to szybkie, łatwe rozwiązanie, które pozwala na niemalże natychmiastowe zdobycie pieniędzy.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy? Przede wszystkim osoby, które mogą wykazać źródło stałego dochodu. Bank w ten sposób zabezpiecza się przed ryzykiem nieterminowych spłat rat kredytu i na tej podstawie uznaje klienta za wiarygodnego.

Rodzaje kredytu gotówkowego:

• Kredyt konsumpcyjny — środki pozyskane w ramach takiego kredytu przeznaczone są na zakup dóbr konsumpcyjnych
• Kredyt w ROR — jest to odnawialny kredyt, który pozwala na wypłacanie większej niż posiadana ilości środków z rachunku bankowego
• Kredyt na karcie kredytowej — działa podobnie jak kredyt ROR, jednak bywa wyżej oprocentowany

Jak sprawdzić, który kredyt będzie najkorzystniejszy – ranking kredytów gotówkowych

Określenie tego, który z oferowanych przez różne instytucje kredytów gotówkowych będzie najlepszy jest dość trudnym zadaniem. W tym celu należałoby sprawdzić oferty wszystkich banków czy instytucji i porównać je ze sobą, biorąc pod uwagę interesującą nas kwotę kredytu. Byłoby to nie tylko trudne, ale momentami nawet niewykonalne, z racji tego, że rozmiary rynku finansowego i liczba funkcjonujących na nim podmiotów są ogromne. W związku z tym warto sprawdzać aktualny ranking najlepszych kredytów gotówkowych.

Co bierze się pod uwagę przy ocenie atrakcyjności danej oferty banku? Między innymi prowizję kredytodawcy, czyli kwotę, którą trzeba zapłacić bankowi za sam fakt pożyczenia pieniędzy. Ponadto podstawowym kryterium jest też oprocentowanie nominalne, a więc parametr liczony w skali roku, który określa wysokość odsetek, przy czym warto mieć na uwadze, że nie mogą być one wyższe aniżeli dwukrotna wysokość odsetek ustawowych. Nie bez znaczenia są tu również dodatkowe opłaty np. w postaci ubezpieczenia kredytu, odsetek karnych za wszelkie opóźnienia w spłacie, obowiązkowej polisy czy opłaty za udzielenie kredytu. Ważnym parametrem jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – im niższa jest, tym korzystniejsza będzie oferta. Są to tylko niektóre z czynników, które wpływają ca całkowitą kwotę do spłaty, a tym samym na wysokość miesięcznej raty. Zapewne sprawdzając ranking kredytów gotówkowych niska rata kredytu jest tym, co interesuje Cię najbardziej. Właśnie dlatego warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytów gotówkowych.

Aktualny ranking kredytów gotówkowych

W znalezieniu najkorzystniejszego, a więc najtańszego kredytu gotówkowego pomoże Ci porównywarka. Wystarczy, że wpiszesz interesującą Cię kwotę kredytu i termin spłaty, a ranking pokaże Ci, który bank pożyczy Ci pieniądze na najlepszych dla Ciebie warunkach. Porównywarka taka aktualizowana jest systematycznie, dlatego masz pewność, że informacje w niej zawarte są w pełni zgodne z obowiązującą ofertą danych instytucji.

Ranking z sierpnia 2020 roku uwzględnia wszystkie konieczne do obliczenia całkowitej kwoty spłaty parametry kredytów gotówkowych. Na podium plasują się takie banki jak Alior Bank Santander Bank Polska czy PKO BP.  Ponadto atrakcyjną ofertę przedstawia Kasa Stefczyka. W tych przypadkach możesz liczyć na tani kredyt gotówkowy z korzystnymi warunkami spłaty. Na dalszych miejscach znajdują się między innymi Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas czy Eurobank. Oczywiście każdy bank oferuje kilka różnych opcji kredytów gotówkowych, które charakteryzują się różnymi warunkami spłaty, dlatego warto na bieżąco sprawdzać ranking. Oprócz banków tego typu produkty dostępne są także w firmach pożyczkowych czy SKOK-ach. Należy pamiętać, że na warunki i całkowitą kwotę spłaty kredytu będzie mieć wpływ termin spłaty, stąd też w trakcie pównywania ofert w rankingach i kalkulatorach trzeba uwzględniać zawsze tę samą, interesującą nas długość kredytowania oraz kwotę, by otrzymać jasny obraz sytuacji.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone