SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Pracujesz zdalnie? 10 porad produktywnej pracy w domu!

fot. Pixabay

W wyniku panującej obecnie sytuacji w kraju, związanej z wirusem COVID-19, wielu Polaków zostało zobowiązanych do pozostania w domu, aby uniknąć zakażenia. Sytuacja dotyczy także pracujących w biurze. Pracownicy zmuszeni do pracy zdalnej, muszą pogodzić ją z warunkami domowymi.

Pogodzenie biura i domu – czy to możliwe?

Jak zapewnić sobie dobre warunki do pracy w domu? Aby praca w domu była jak najbardziej produktywna, można zastosować się do kilku zasad. Przeczytaj poniżej nasze cenne wskazówki.

1. Utrzymywanie codziennego, porannego schematu.

Aby utrzymywać efektywność swojej pracy, warto nie zaprzestawać wypełniania czynności, które robiliśmy na co dzień. Wstanie z łóżka o godzinie, o której wstawało się do pracy, umożliwi nam szybsze wypełnienie swoich obowiązków służbowych. Natomiast czas spędzony na dojazdach do miejsca pracy, możemy poświęcić rodzinie.

2. Przygotowanie odpowiedniego miejsca w domu.

Praca w domu z pewnością różni się od pracy w biurze, aczkolwiek możemy sobie stworzyć warunki podobne do biurowych. Pomóc nam w tym może firma SKEPP, zajmująca się dystrybucją mebli biurowych. Firma zajmuje się również wynajmowaniem biur w kilku miastach w Polsce, między innymi także we Wrocławiu. Więcej informacji o usługach firmy można uzyskać po wpisaniu w przeglądarkę internetową biura do wynajęcia lub biura do wynajęcia Wrocław.

3. Lista rzeczy do zrobienia.

Z pewnością pomoże nam zrobienie harmonogramu rzeczy, które mamy do wykonania. Pamiętajmy, aby dzień zacząć od najważniejszych zadań, ponieważ w godzinach porannych będziemy mogli się najlepiej skoncentrować.

4. Przerwy w pracy.

Ciągła praca i brak odpoczynku nie wpłynie dobrze, ani na nas, ani na naszą efektywność. Najlepiej jest pracować w blokach 1 godzinnych, bowiem zostało naukowo udowodnione, iż człowiek, na jednym zadaniu może się skupić przez 1 godzinę. Pamiętajmy o przerwach na odpoczynek.

5. Wcześniejsze rozpoczęcie pracy – szybsze zakończenie.

Oczywiste jest,że biuro ma swoje godziny pracy, jednak w domu możemy pozwolić sobie na delikatne zburzenie harmonogramu. Jeśli wcześniej zaczniemy, wcześniej skończymy.

6. Porozumienie ze współlokatorami/domownikami.

Spróbujmy się porozumieć z osobami, z którymi mieszkamy. Możemy ustalić, że będziemy pracować naprzemiennie. W ten sposób nie będziemy przeszkadzać sobie nawzajem.

7. Przerwa w pracy o tych samych godzinach.

Warto ustawić sobie alarm na godzinę, o której w biurze szliśmy na przerwę. Oderwanie się od komputera na pewno dobrze nam zrobi.

8. Komunikacja pracownicza.

Należy pamiętać o utrzymywaniu kontaktu z pracownikami, w celu informowania siebie nawzajem o postępach w pracy.

9. Spełnianie wzajemnych oczekiwań.

Odpowiedzialność, jaką obarczona jest praca w domu, zobowiązuje do spełniania oczekiwań pracowniczych oraz omawiania spraw priorytetowych. Dzięki temu będziemy „na bieżąco” w sprawach firmy.

10. Wiedz, kiedy powiedzieć sobie stop.

Praca w domu z pewnością kusi, aby nadrobić zaległości lub wykonać pracę z wyprzedzeniem, w celu uzyskania większej ilości czasu dla siebie. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie popadać w przesadę i znaleźć czas na odpoczynek.

SKEPP> <https://skepp.com/pl//a/span/span/strong/div>

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone