SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Pozycjonowanie stron internetowych Warszawa

fot. mat. sponsorowane

Pozycjonowanie stron Warszawa – zyskaj przewagę i pomnóż współczynnik konwersji. W stolicy, gdzie konkurencja jest bardzo duża, widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania to droga do potencjalnych klientów i większych zysków.

Jak powinno przebiegać skuteczne pozycjonowanie strony biznesu z Warszawy? Jakie koszty wygeneruje cały proces i jak długo będziemy czekać na efekty? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury.

Pozycjonowanie stron www Warszawa – na czym polega?

Pozycjonowanie stron Warszawa, jak i każdej, innej miejscowości na terenie Polski, jest uzyskanie jak najlepszej widoczności w organicznych, czyli naturalnych, wynikach wyszukiwania Google. Dlaczego to takie istotne? Odpowiedź jest prosta. Użytkownicy klikają wyłącznie w strony i sklepy internetowe zajmujące miejsce w TOP10. To te domeny odnotowują najwyższy współczynnik konwersji.

Widoczność w wyszukiwarce Google – na czym polega pozycjonowanie strony?

Przeprowadzania jakich działań wymaga skuteczne pozycjonowanie strony internetowej? Przede wszystkim są to:

 • audyt SEO
 • indywidualna strategia pozycjonowania
 • analiza konkurencji
 • analiza słów kluczowych
 • profesjonalne budowanie profilu linkowego: linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne
 • content Marketing
 • techniczna optymalizacja strony.

W procesie pozycjonowania nie można też pominąć analityki. Ważne jest, aby na bieżąco weryfikować efekty działań i optymalizować je.

Pozycjonowanie lokalne

Lokalne pozycjonowanie stron ma na celu uzyskanie wysokich pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania. Roboty Google wyświetlają wyniki dostosowanie do miejsca, w którym użytkownik w danym momencie się znajduje.

Skuteczne pozycjonowanie lokalne przebiega w podobny sposób do pozycjonowania ogólnopolskiego (również przeprowadzamy audyt SEO, dobieramy słowa kluczowe, o widoczności strony internetowej decyduje także linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne czy optymalizacja techniczna).

Pozycjonując lokalnie stronę internetową, koncentrujemy się na słowach kluczowych zawierających lokalizację. W przypadku pozycjonowania w Warszawie będą to frazy typu: fryzjer Mokotów, elektryk Ursynów Warszawa, hydraulik Wawer, pizzeria Włochy, restauracja Żoliborz, hotel Śródmieście Warszawa, szkoła językowa Bielany, żłobek Bemowo itp.

Warto wspomnieć także o geolokalizacji. Dzięki adresowi IP, GPSom, historii wcześniejszych wyszukiwań, roboty Google wyświetlają użytkownikowi wyniki dostosowane do miejsca, w którym aktualnie przebywa ‒ nawet jeśli nie wpisze on lokalizacji. Klient przebywający w Warszawie, który wpisze frazę restauracja, otrzyma listę stron internetowych warszawskich restauracji.

Takie działanie zwiększa szanse na to, że dana osoba otrzyma wyniki dopasowane do intencji. Posłużmy się przykładem. Użytkownik przebywający w Warszawie, chcący wypić kawę w klimatycznej kawiarni, z całą pewnością zainteresowany będzie wyłącznie kawiarniami w najbliższej okolicy, nie tymi, które znajdują się na drugim końcu Polski.

Pozycjonowanie lokalne w Warszawie – dlaczego warto?

Osiągnięcie wysokich pozycji na wybrane frazy kluczowe związane z lokalizacją, ma wiele zalet. Przede wszystkim to sposób, by dotrzeć do potencjalnych klientów, przebywających w pobliżu naszej firmy.

Warto też dodać, że użytkownicy największym zaufaniem darzą strony www, które znajdują się właśnie w TOP10 organicznych wyników wyszukiwania.

Kolejne zalety lokalnego pozycjonowania strony to większa rozpoznawalność na rynku lokalnym, a co za tym idzie, przewaga nad konkurentami.

Pozycjonowanie stron w Warszawie – dla kogo?

Proces lokalnego pozycjonowania stron w Warszawie to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą pozyskiwać klientów z Warszawy, poszczególnych dzielnic Warszawy, a nawet z konkretnych ulic stolicy. Najczęściej są to takie biznesy, jak:

 • kwiaciarnie
 • sklepy stacjonarne
 • restauracje, kawiarnie, bary
 • szkoły, żłobki, przedszkola
 • hotele, motele
 • elektrycy, hydraulicy, firmy remontowe
 • gabinety lekarskie.

Pozycjonowanie lokalne doskonale sprawdza się zarówno w przypadku niewielkich, jak i bardzo dużych biznesów.

Skuteczne pozycjonowanie stron Warszawa – ile trwa?

Pozycjonowanie to proces długotrwały, ale jednocześnie dający trwałe korzyści. Ile trwa zwiększanie widoczności i od jakich czynników jest uzależnione?

Zwiększenie widoczności w wyszukiwarce Google – zarówno, jeśli chodzi o biznesy lokalne w Warszawie, jak i działające na terenie całej Polski, to przynajmniej 4-5 miesięcy. Po 4-5 miesiącach agencja SEO powinna już przedstawić pierwsze efekty pracy. Na bardziej zadowalające rezultaty poczekać będziemy musieli około roku.

Jakie czynniki są ważne przy pozycjonowaniu stron internetowych i wpływają na czas uzyskania rezultatów? Są to:

 • konkurencyjności branży
 • aktualna widoczność Twojej strony
 • ogólna kondycja strony, optymalizacja SEO
 • budżet, jaki chcemy przeznaczyć na marketing.

Pozycjonowanie stron internetowych Warszawa – postaw na 1stplace

Agencja 1stplace oferuje pozycjonowanie stron internetowych firm z Warszawy i innych części Polski, a także pozycjonowanie sklepów internetowych. To nie koniec oferty. Doświadczeni specjaliści z 1stplace projektują i budują strony internetowe oraz sklepy e-commerce.

Marketing internetowy to konik 1stplace. Zakres usług obejmuje także kampanie Google & Fb Ads, działania w mediach społecznościowych, optymalizację Profilu Firmy w Google (dawniej optymalizacja wizytówki Google Moja Firma). Wieloletnie doświadczenie specjalistów z różnych dziedzin, indywidualne podejście, oferty i wyceny szyte na miarę, to zaledwie część zalet omawianej agencji SEO.

1stplace działa w branży SEO od ponad 10 lat i może pochwalić się licznymi osiągnięciami w pozycjonowaniu i szeroko pojętym marketingu biznesów o różnej specyfice.

Pozycjonowanie Warszawa? Postaw na rozwój swojego biznesu. Postaw na 1stplace!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
 • Warszawa: 101 FM
 • Ostrołęka: 100,8 FM
 • Ostrów: 87,6 FM
 • Płock: 101,9 FM
 • Radom: 89,1 FM
 • Siedlce: 103,4 FM
 • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone