SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Polacy rzucili się na czartery jachtów

fot. mat. sponsorowane

Wakacje to intensywny okres dla pracowników wszelkiego rodzaju placówek związanych z letnią rekreacją. Polacy coraz częściej szukają alternatywnych sposobów na spędzenie urlopu. Coraz więcej osób ceni sobie aktywny wypoczynek. Popularne miejscowości turystyczne odzywają na nowo, także te zlokalizowane w Polsce. Trendy wakacyjne ulegają zmianom z uwagi, iż zmienia się także grupa turystyczna. Inną kwestią są możliwości związane z podróżami do różnych krajów, jak również ich łatwością ( za wyjątkiem sytuacji pandemicznej).

Wakacje nad morzem czy na jeziorze?

Jeszcze nie tak dawno temu wszelkiego rodzaju miejscowość nadmorskie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób cieszyło się słońcem, piaskiem, możliwością pływania w wodach słonych. Obecne trendy ulegają jednak zmianie. Do coraz popularniejszych miejscowi należą te zlokalizowane na Mazurach. Jest to wyjątkowe miejsce, bogate w piękne pejzaże, pełne uroku miejsca, gdzie natura tętni życiem i pozwala na relaks, wyciszenie i radość z wakacji.

Czarter jachtów staje się coraz popularniejszy

Wakacje na świeżym powietrzu, dreszczyk emocji, wokoło woda, poczucie wolności, braku ograniczeń, najbliższe osoby na pokładzie. Coraz więcej osób decyduje się na czarter jachtów, a wszystko za sprawą pełnych uroku miejsc, które można w ten sposób zwiedzić, jak również niezapomniane emocje, wszystko to przekłada się na rosnącą liczbę Polaków, którzy decydują się na taką formę wakacyjnego wypoczynku. Warto tutaj również sprawdzić ofertę www.globesailor.pl, gdzie znajdziemy najlepsze ceny za czarter jachtów czy też rejsy z różnym standardem.

Pełne uroku Mazury

Jak to się zwykło mówić „cudze chwalicie a swego nie znacie”. Na szczęście Polacy świadomi są ogromu pięknych miejscowości w Polsce. Z tej racji wyjazdy na Mazury są coraz popularniejsze. Nie dotyczy to tylko możliwości wynajmu domku ale przede wszystkim charteru jachtu. Łodzie tęgo typu pozwalają na nocowanie na ich pokładzie, co ułatwia rozwiązanie problemu z ewentualnym noclegiem. Dodatkowo wyposażone są w kuchnię, która umożliwia samodzielne przygotowanie posiłków. Dzięki temu wyjazd zamienia się w niezapomnianą przygodę. Tak duża popularność Mazury wynika także z odpowiedniego przygotowania. Na jeziorach dostępna jest duża liczba miejsc do cumowania, zarówno na terenach odosobnionych, z miejscami na ognisko, jak również tych z restauracjami i innymi udogodnieniami. Coraz większa liczba przyjezdnych przekłada się także na możliwość realizowania inwestycji, których celem jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej tych terenów.

Kto może wynająć jacht?

Jeśli chodzi o samo wynajęcie jachtu, umowa o czarter może zostać zwarta wyłącznie z osobą, która posiada patent sternika jachtu lub inny pokrewny patent, zezwalający na sterowanie tego rodzaju łodziami. Z uwagi, iż patent nie jest czymś popularnym, dla osób, które planują wakacje na żaglach doskonałym rozwiązaniem są rejst ze skipperem. Skipper jest to osoba, która posiada niezbędne uprawnienia do sterowania jachtem jak również wieloletnie doświadczenie.

Czarter jachtów w Chorwacji, Grecji, na Mazurach

Możliwość żeglugi także w innych krajach to doskonały sposób na ich bliższe poznanie. Tak popularne miejsca turystyczne jak Chorwacja, czy Grecja odkrywają przed podróżnymi swoje uroki także w formie żeglarskiej. Wynajem łodzi jest możliwy poprzez współpracę biur odpowiedzialnych za tego rodzaju usługi. Dzięki temu już przed wyjazdem na wakacje klient może dopełnić wszelkie formalności. Z uwagi na rosnące zainteresowanie taką formą wypoczynku wiele biur musiało się rozbudować, zwiększając liczbę personelu odpowiedzialnego za czarter jachtów, by świadczyć sprawne usługi na najwyższym poziomie. Dlatego, jeśli ktoś zna datę planowanego wyjazdu, powinien za wczsu skontaktować się z biurem w celu dokonania rezerwacji. Daje to pewność, iż jacht na pewno będzie dostępny w danym terminie. Jednocześnie istnieje możliwość uzgodnienia szczegółów związanych między innymi z zatrudnieniem skippera jak również samą trasą rejsu. Taka wyprawa, połączona z biwakiem to świetny sposób na spędzenie rodzinnych wakacji z dala od miejskiego zgiełku.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone