SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Płyta gazowa do zabudowy włoskiej marki Lofra

Kamienny dom, wieś i piękna, drewniana kuchnia – w takich warunkach aż chce się gotować. Duch prowansalskiego stylu został dziś tchnięty w najnowsze płyty do zabudowy marki Lofra. Pozwalają one połączyć w kuchni tradycję z nowoczesnością.

Włochy i południowa Francja zdecydowanie kojarzą się ze stylem i luksusem. Nie bez powodu to stamtąd pochodzą najwięksi światowi projektanci i wynalazcy. Ten duch ma też swoje wyczucie w lokalnych produktach – najlepsze włoskie pomidory, przyprawy prowansalskie i aromatyczne sery stanowią podstawę diety osób z tego rejonu od zarania dziejów.

To z tych rejonów pochodzili bracia Lovato, którzy w latach 50. założyli markę Lofra. Początkowo wykorzystywali oni pozostałości po II wojnie światowej, aby tworzyć z nich sprzęt AGD dla społeczeństwa wracającego do normalnego życia. Z czasem rozpoczęli oni produkcję profesjonalnych kuchni do zakładów gastronomicznych.

Droga do sukcesu 

Prawdziwy sukces marki Lofra rozpoczął się w latach 80., gdy stery firmy przejęli synowie założycieli. Ugruntowali oni pozycję marki jako lidera na wymagającym, włoskim rynku, co pozwoliło im rozszerzyć działalność na inne kraje.

Produkty Lofra były od początku w całości tworzone we Włoszech, przez co jednak nie mogły konkurować z tworzonymi na masową skalę produktami innych znanych, europejskich producentów AGD. Preferencje klientów jednak z czasem się zmieniły i wymagający odbiorcy zaczęli na nowo poszukiwać rodzimych, ręcznie tworzonych produktów o wysokiej jakości. To doprowadziło do wskrzeszenia marki Lofra, która w roku 2010 powróciła na rynek z linią „Nuova Lofra”, powracając do oryginalnego DNA marki i wykorzystywania komponentów wytwarzanych we Włoszech.

Unikatowe płyty 

Najbardziej charakterystycznym elementem wyróżniającym nowe model Lofra jest odważna, estetyczna i funkcjonalna konstrukcja. Płyty gazowe zbudowane na eleganckim, fazowanym szkle lub na powłoce ceramicznej, posiadają solidne, grube i bardzo wytrzymałe ruszty żeliwne. Dodatkowo panele sterujące płyt gazowych są wyposażone w fizyczne, intuicyjne pokrętła do regulowania mocy gazu. Takie rozwiązania zapewniają wieloletnią eksploatację i bezproblemową obsługę nawet przez osoby starsze.

Konstrukcje Lofra zostały wykonane przez pasjonatów gotowania. Można to dostrzec nawet w najmniejszych detalach – który inny producent pomyślał, aby fabrycznie wyposażyć swoje konstrukcje w podstawkę na sztućce wykorzystywane do smakowania potraw? Takie rozwiązania są nieodzowne dla każdego aspirującego kucharza, a jednak nie sposób je znaleźć w modelach innych producentów. Wspomniane pojemniki można znaleźć w płytach z linii Sole. Tą i inne linie płyt gazowych Lofra można znaleźć na stronie: https://lofra.pl/plyty-do-zabudowy.

Jakość za konkurencyjną cenę

Produkty Lofra to ekskluzywne rozwiązania z segmentu premium, jednak ich cena nadal pozostaje konkurencyjna w porównaniu do najpopularniejszych modeli na rynku. Cena jest szczególnie atrakcyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę, że płyty Lofra są dostępne w wielu niestandardowych rozmiarach i konfiguracjach, jak np. powiększona płyta o szerokości 75 cm.
Zwiększona powierzchnia płyt oraz ich najwyższa jakość sprawiają, że są to przede wszystkim urządzenia dla aspirujących kucharzy i amatorów gotowania.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone