SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Oppo Reno 5 dostępny online

fot. mat. sponsorowane

Oppo jest chińskim producentem, którego rozpoznawalność rośnie w Polsce z roku na rok, a kilku operatorów wprowadziło jego smartfony do oferty. Twarzą modelu Oppo Reno 5G i Oppo Reno 5 Lite, stał się nawet Marcin Prokop, a sprytna kampania marketingowa i dobre ceny powodują, że coraz więcej osób interesuje się tymi telefonami. Oppo jest trzecim największym producentem w Chinach i na tamtym rynku zdobył bardzo dużą popularność, czy taką samą przyszłość można mu wróżyć na rynku polskim?

Oppo Reno 5G i Oppo Reno 5 Lite, czy warto się nimi zainteresować?

Premiera obu modeli miała miejsce w marcu 2021 roku i trzeba przyznać, że oba narobiły szybko bardzo dużego szumu na rynku, z racji tego, że oferują bardzo dobrą jakość w przystępnej cenie. Cena Oppo Reno 5 w dniu premiery wynosiła 1999zł, a za wariant lite trzeba było wydać 1549zł, oba modele plasują się więc w średniej półce smartfonów, czyli na rynku, na którym jest dość ciasno i trzeba przyznać, że jest bardzo wymagający. W tym roku Oppo nie zdecydowało się na wprowadzenie modelu 5 w wersji PRO na rynek Polski, to nie przeszkadza jednak w tym, żeby się zainteresować dwoma wymienionymi modelami, bo oferują bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Oppo Reno 5 5G i Oppo Reno 5 lite dane techniczne i różnice.

Przede wszystkim oba modele celują w trochę innego odbiorcę. Oppo Reno 5 5G skierowany jest do użytkowników, którzy wymagają więcej od telefonu i lubią nowinki techniczne. 90Hz wyświetlacz, szybkie ładowanie na poziomie 65W z obsługą technologii Super VOOC 2.0, to wszystko uzupełnia świetny AMOLED i procesor Snapdragon 765G (taki sam jak w telefonie Pixel 5 od Google). Oczywiście wbudowany jest modem 5G, który sprawia, że jest to telefon bardziej przyszłościowy niż jego tańszy odpowiednik w wersji „lite”. Oppo Reno 5 lite ma standardowy wyświetlacz 60Hz AMOLED, budżetowy procesor MediaTek Helio P95 i 30W szybkie ładowanie w technologii VOOC 4.0, które pozwala na uzupełnienie akumulatora do 100% w 75 minut. To sprawia, że wersja „lite” jest świetnym wyborem dla osób, które po prostu szukają dobrego i szybkiego telefonu w przyzwoitej cenie.

Czym wyróżniają się najnowsze Oppo Reno na rynku?

 

Po pierwsze, producent zastosował bardzo szybką i lekką nakładkę na system Android – Color OS. 11.1, to sprawia, że nawet smartfon ze słabszą konfiguracją w wersji „lite” jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Nic nie ma prawa przycinać i lagować, a cały system działa bardzo responsywnie. Efekt jest wspierany przez odpowiednią ilość pamięci RAM do obsługi Androida, w modelu „lite” mamy do wyboru 6 lub 8GB pamieci, a w modelu 5G jest to 8GB.
W obu modelach zestaw aparatów pozwala na robienie komfortowych zdjęć w większości sytuacji i trzeba zauważyć, że chińczycy zrobili znaczny postęp jesli chodzi o jakość zdjęć w swoich telefonach, czego wyrazem są własnie modele z serii Reno. Dodatkowo efekt poprawionego aparatu wspomaga jego aplikacja, która działa szybko i jest bardzo intuicyjna. Na uwagę na pewno zasługuje możliwość nagrywania z dwóch kamer jednocześnie, co pozwoli uzyskać bardzo ciekawy efekt, publikując materiały na mediach społecznościowych.

Oppo Reno 5G i Oppo Reno 5 lite, gdzie kupić?

 

Przy zakupie warto sugerować się nie tylko ceną, ale też opiniami sklepu, w którym dokonujemy zakupu. Jedną z lepszych możliwości jest użycie porównywarki cen ceneo.pl, która pozwala na uzyskanie dostępu do opinii o danym sprzedawcy, ale tez jednocześnie wyszukuje nam oferty z najlepszymi cenami i promocjami. Po co przepłacać, skoro można zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś innego?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone