SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Ogrodzenia panelowe – co warto o nich wiedzieć?

fot. mat. sponsorowane

Jednymi z najpopularniejszych płotów są ogrodzenia panelowe. Inwestorzy decydują się na nie z uwagi na wysoką jakość połączoną z trwałością oraz niską ceną. Ogrodzenia panelowe wyglądają estetycznie i można je bardzo szybko zbudować. Co warto o nich wiedzieć? Przekonasz się w dalszej części tego artykułu!

Ogrodzenia panelowe – budowa i wygląd

Ogrodzenia panelowe cieszą się uznaniem z uwagi na swój estetyczny wygląd. Zawdzięczają go minimalistycznej budowie. Ogrodzenia panelowe powstają w całości ze stali. Przęsła tworzą cienkie pręty połączone ze sobą w układzie pionowym oraz poziomym.

W sprzedaży dostępne są 2 modele ogrodzeń panelowych. Pierwsze z nich to modele 2D. Charakteryzują się one zastosowaniem wyłącznie prostych prętów. Drugie zaś to modele 3D. Wyróżniają się one przetłoczeniami. Ich ilość zależna jest od wysokości ogrodzenia.

Wygląd ogrodzenia panelowego jest minimalistyczny. Nie jest to rodzaj płotu, w którym panuje przepych. Dzięki temu ogrodzenia panelowe doskonale komponują się z rozmaitymi budynkami. Sprawdzają się w towarzystwie domów jednorodzinnych nowoczesnych i tradycyjnych, ale także jako płoty terenów firmowych, parków logistycznych, instytucji, boisk, a nawet placów zabaw.

Ogrodzenia panelowe – trwałość

Trwałość to jeden z atutów ogrodzeń panelowych. Są one odporne na uderzenia mechaniczne, a także zmienne warunki atmosferyczne. To możliwe dzięki zastosowaniu przez producenta, takiego jak Eurofance ( https://eurofance.pl/ ) , kąpieli w rozgrzanym cynku. Całe przęsła są w nim zanurzane, dzięki czemu wszystkie druty oraz ich połączenia są zabezpieczone przed korozją.

Dodatkowa warstwa chroniąca ogrodzenia panelowe przed niszczeniem powstaje podczas malowania proszkowego. Ten specjalny sposób nakładania farby sprawia, że cała powierzchnia przęseł jest gładka. Malowanie proszkowe wykonywane jest po cynkowaniu, dlatego takie panele przez wiele lat wyglądają świeżo i niestraszne im wysokie oraz niskie temperatury, a także opady deszczu i śniegu.

Ogrodzenia panelowe – montaż

Montaż ogrodzenia panelowego jest szybki i bezproblemowy. To zasługa modułowości tego rozwiązania. Wszystkie niezbędne elementy są wcześniej przygotowane (przęsła oraz panele) i pasują do siebie bez konieczności wykonywania dodatkowych prac. Co więcej, prefabrykowana może być również podmurówka, którą warto stosować pod taki rodzaj ogrodzenia. Zmniejsza to ilość czasu potrzebnego na zbudowanie kompletnego ogrodzenia całej nieruchomości.

Podsumowanie

Wybierając ogrodzenie panelowe, warto postawić na płot prosto od producenta. Wyróżnia się on wysoką jakością oraz możliwością dopasowania koloru do oczekiwań. To możliwe dzięki malowaniu proszkowemu. Ogrodzenie panelowe jest trwałym sposobem na oddzielenie nieruchomości od sąsiadów oraz przechodniów. Wygląda minimalistycznie, wpisując się w wizytówkę budynku lub podkreślając jego szczególne elementy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone