SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Nie dla kota czekolada!

fot. mat. sponsorowane

Jeśli jako opiekun kota zastanawiasz się, jaki rodzaj karmy będzie najlepszy dla Twojego milusińskiego towarzysza i czego pod żadnym pozorem nie należy podawać kotom, nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Nie karm mruczka domowym jedzeniem

Koty są zwierzętami czysto mięsożernymi. W mięsie obecna jest m.in. tauryna, czyli aminokwas, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kociego organizmu. Wpływa on na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, trawienia czy też na koci wzrok. Jest też niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego kociaków. W naturalnym środowisku koty czerpią taurynę z upolowanych zdobyczy. Pokarm dla domowych kotów powinien być zatem jak najbardziej zbliżony do diety osobników żyjących na wolności. W sklepach znajdziemy duży wybór najróżniejszych produktów stworzonych z myślą o zdrowej i zbilansowanej kociej diecie.

Czego nie podawać kotom?

W trosce o zdrowie mruczków, nie powinno się ich karmić jedzeniem przeznaczonym dla człowieka, które może im bardzo zaszkodzić. Niektóre produkty spożywane powszechnie przez ludzi, dla kotów mogą być nawet toksyczne. Do takich produktów należy m.in. czekolada, kawa czy też winogrono. Jeśli chcemy zadbać o zdrowie naszych mruczków, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie zakup specjalnej karmy przeznaczonej dla kotów. Takie pożywienie wyprodukowane z wysokogatunkowych składników zapewni kotom podaż niezbędnych w diecie składników odżywczych. W sklepach zoologicznych dostępna jest zarówno sucha, jak i mokra karma dla kota w wielu wariantach smakowych i o różnych konsystencjach.

Bogactwo smaków i zapachów

Bazę kociego jadłospisu powinna stanowić przede wszystkim mokra karma dla kota pełna wysokogatunkowego białka zwierzęcego. Dobrej jakości mokra karma, uzupełniona niezbędnymi dla zdrowia mruczka minerałami, witaminami i aminokwasami spotka się z uznaniem każdego kociaka. Jednym z ważniejszych aspektów o których powinni pamiętać opiekunowie tych zwierząt jest to, że kociaki dość niechętnie piją wodę. Dlatego mokra karma stanowi dla nich ważne źródło nawodnienia. Producenci kociej żywności zadbali o to, aby opiekunowie mruczków mieli z czego wybierać. W sklepach znajdziemy także karmę specjalnego przeznaczenia dla kotów, np. zwierząt po sterylizacji czy tych z nietolerancją glutenu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone