SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Narożnik z funkcją spania to bardzo praktyczne rozwiązanie. Czemu warto na nie postawić?

fot. mat. sponsorowane

Meble tapicerowane to niezbędny element wyposażenia każdego domu. To właśnie one gwarantują komfortowy wypoczynek w rodzinnym gronie, a ponadto wprowadzają do niego przytulną atmosferę i w ogromnej mierze kształtują charakter całego wnętrza. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów mebli tapicerowanych. Wśród nich od lat szczególną popularnością cieszą się narożniki. Ten specyficzny typ kanap nie bez powodu wzbudza ogromne zainteresowanie klientów.

1. Narożnik rozkładany z funkcją spania – kiedy warto go wybrać?

2. Rozkładany narożnik z funkcją spania – jak wybrać odpowiedni model?

3. Narożnik rozkładany z funkcją spania. Z materacem czy bez niego?

Jego najważniejszą zaletą jest z całą pewnością duża funkcjonalność. W dzień zapewni miejsce do wspólnego wypoczynku nawet dla sporej rodziny. W nocy zaś bez problemu zmieni się w wygodne łóżko na dwóch osób. Narożnik z funkcją spania to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zakupiony mebel będzie dobrej jakości i posłuży przez wiele lat. Aby znaleźć taki mebel, sprawdź:

https://www.homebook.pl/produkty/narozniki. Warto pamiętać również o tym, że świetnie one wyglądają, pozwalając łatwo zagospodarować dostępną przestrzeń. Co jednak warto wiedzieć o narożnikach, zanim zdecydujemy się na zakup jednego z nich?

Najważniejsze związane z nimi zagadnienia poruszamy w nowym artykule.

Narożnik rozkładany z funkcją spania – kiedy warto go wybrać?

Jeśli chodzi o narożniki, do wyboru mamy dwa rozwiązania – modele rozkładane oraz nierozkładane. Te drugie przeznaczone są przede wszystkim do dużych domów i mieszkań, gdzie salon oraz sypialnia są osobnymi pomieszczeniami i nie ma potrzeby stosowania w nich wielofunkcyjnych mebli. Cechują się one przede wszystkim niezbyt skomplikowaną konstrukcją – brakuje w nich bowiem mechanizmu i innych elementów odpowiedzialnych za rozkładanie narożnika do spania. Często są więc też tańsze.

Narożnik rozkładany z funkcją spania to natomiast świetny wybór we wszystkich domach, gdzie warunki nie pozwalają na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na sypialnię. Dzięki nim w dzień pomieszczenie może pełnić funkcję salonu, a w nocy zmienić się w sypialnię. Dobre modele pozwalają na komfortowy wypoczynek w ciągu dnia, zaś w nocy – na wygodny i sprzyjający regeneracji organizmu sen. By jednak użytkowanie narożnika nie wiązało się z niewygodą i zbędnymi problemami, przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry – jakie?

Rozkładany narożnik z funkcją spania – jak wybrać odpowiedni model?

Jak się okazuje, wybór odpowiedniego narożnika do spania wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać. By narożnik spełnił wszystkie nasze oczekiwania, przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnego modelu sprawdźmy przede wszystkim:

wymiary przed i po rozłożeniu: pierwszy wymiar ma duży wpływ na to, ile osób będzie mogło wygodnie usiąść na kanapie. Drugi natomiast decyduje o tym, na ile wygodnie wyśpimy się po rozłożeniu mebla. Przyjmuje się, że dla dwóch osób najwygodniejszym rozwiązaniem jest narożnik, który po rozłożeniu ma co najmniej 200 na 140 centymetrów;

mechanizm rozkładający: powinien być łatwy w obsłudze i, co najważniejsze wytrzymały. Warto więc postawić na sprawdzone konstrukcje renomowanych producentów;

kształt narożnika: poza klasycznymi narożnikami w kształcie litery L, dostępne są również modele U-kształtne, doskonałe, jeśli chcemy pomieścić na nich więcej osób.

Narożnik rozkładany z funkcją spania. Z materacem czy bez niego?

Narożniki rozkładane z funkcją spania możemy kupić w wersjach z materacem oraz bez niego. Jeśli zamierzamy spać na nich codziennie, najlepiej zrobimy, wybierając pierwszą opcję, w której materac jest rozkładany za pomocą specjalnego mechanizmu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone