SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Na co zwrócić uwagę przed wyborem lodówki?

fot. mat. sponsorowane

Zakup nowej lodówki to bardzo ważna i przemyślana decyzja. Nie kupujemy jej w końcu byle jakiej. Musi spełniać określone wymogi, w końcu jest to inwestycja na długie, długie lata. Jeśli dopiero urządzasz swoją kuchnię, dobierz taką lodówkę, która będzie pasowała do całego twojego wnętrza. Jeśli nie podobają ci się te tradycyjne lodówki – białe albo szare, postaw na ciekawy, inny kolor, na przykład na pomarańcz, czerwień, albo zieleń. Czym sugerować się podczas jej kupowania, jakie funkcje powinna spełniać, tak by posłużyła nam na bardzo długo?

1. Podstawowe funkcje oraz zadania lodówki

2. Czym lodówki różnią się między sobą?

3. Jak wybrać lodówkę idealną?

Podstawowe funkcje oraz zadania lodówki

Przede wszystkim zadaniem lodówki jest chłodzenie żywności, która tego wymaga, a także przedłużenie daty ważności produktów. Razem z lodówką najczęściej kupujemy też i zamrażarkę, do której zmieścimy przykładowo sezonowe owoce, mięso, czy kostki lodu latem. Żywność z lodówki jest przede wszystkim świeża. Poza tym sprzęt taki jest niezbędnym elementem w każdej kuchni. To do niej zmieścimy jedzenie, które wymaga schłodzenia, by zbyt szybko się nie zepsuło.

Czym lodówki różnią się między sobą?

Na pewno pojemnością. Inną lodówkę kupisz, kiedy mieszkasz sama w mieszkaniu, a inną, kiedy posiadasz dużą rodzinę. Warto wiedzieć, że te tradycyjne – posiadają 60 cm szerokości oraz 1,8 m wysokości. Poza tym lodówki mogą być jeszcze wolnostojące, albo takie, które są zabudowane. Czym różnią się między sobą? Lodówka do zabudowy to taka, która jest wbudowana z meble kuchenne. Bardzo pasuje zwłaszcza do minimalistycznych wnętrz. Jest polecana, szczególnie takim domownikom, którzy dobrze odnajdują się w przestrzeniach niezagraconych. Wybór takiej lodówki ma też swoje plusy i minusy. Jest to lodówka specjalnie zaprojektowana i obudowana tak, by całość wspaniale się ze sobą komponowała, a drzwi do chłodziarki – obudowane drewnem, niczym się nie różniły od pozostałych mebli w całej kuchni. Lodówka taka jest przede wszystkim niewidoczna w kuchni, pasuje do każdego wnętrza. Nie trzeba się martwić o to, czy znajdzie się miejsce, by ją postawić. Niestety często takie lodówki mają mniejszą pojemność od tej tradycyjnej. Z kolei drugi typ lodówki – tzw. wolnostojąca – to chłodziarka, którą możesz postawić w dowolnym miejscu w kuchni. I nie musi być wcale biała, albo szara. Współcześnie, lodówki takie mogą być nawet kolorowe! Wszystko zależy od tego, jakie mamy wnętrze, czy mamy dużą, czy małą kuchnię, oraz czy chcemy, by nasza kuchnia była urządzona w sposób tradycyjny, a może nieco oryginalny?

Jak wybrać lodówkę idealną?

Postaw na taką, która będzie pasowała nie tylko do twojego wnętrza. Ten idealny sprzęt do chłodzenia żywności powinien spełniać wszystkie twoje wymagania i funkcje. Po pierwsze, przed wyborem lodówki zwróć uwagę na to, czy ma ona regulację wilgotności. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy chcemy, aby produkty, które do niej wkładamy, zachowały świeżość na dłużej. O co dokładnie chodzi? Wyposażona jest bowiem w specjalne czujniki wilgoci oraz temperatury. Lodówka taka samodzielnie dobiera odpowiedni stopień chłodzenia. Warto też zastanowić się nad opcją regulacji temperatury w poszczególnych szufladach. Dzięki temu, jedzenie, które zamierzasz przechować w lodówce, na pewno tak szybko się nie zepsuje. Kolejną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest system Stop Frost. Dzięki niemu możliwe będzie bardzo szybkie rozmrożenie danego produktu, oraz tak samo bardzo szybkie zamrożenie. Poza tym, dzięki takiej funkcji, będziesz mieć pewność, że w lodówce nie będzie odkładał się lód albo szron. Opcja więc Stop Frost spełnia wszystkim tym wymaganiom. Oprócz tego warto zwrócić uwagę w sklepie, na to, czy dana lodówka posiada system Metal Cooling. Pomaga ona przede wszystkim zapobiec nagłym skokom temperatury, po otwarciu drzwi, jednocześnie oszczędzając energię. Nawet po otwarciu lodówki, urządzenie będzie chłodziło produkty. Poza tym, bardzo ważnym aspektem będzie to, by lodówka była energooszczędna. W końcu nie chcemy kupić czegoś, co będzie nadmiernie pochłaniało energię, powodując wysokie rachunki za prąd.

Na co trzeba zwrócić uwagę przed wyborem takiego urządzenia? Lodówki, które są najbardziej oszczędne na prądzie, to te klasy A. Dodatkowo, jeśli naprawdę zależy ci, by oszczędzać prąd, wybierz chłodziarko-zamrażarkę oznaczoną A+++. Zwróć też koniecznie uwagę na to, czy twoja lodówka posiada kompresor inwerterowy. Jest to silniczek, który odpowiada za pracę lodówki, a przy tym i optymalizuje temperaturę w środku.

Zakup tego typu sprzętu jest inwestycją na długie lata. Dlatego też, przed jej wyborem warto zwrócić uwagę na funkcje, jakie powinna spełniać. Przede wszystkim jednak powinna pasować do naszej kuchni pod względem wielkości. Może mieć też ciekawy design, albo może być wbudowana w meble. Dobrze byłoby, gdyby posiadała dodatkowe, nowoczesne funkcje, które tylko ułatwią przechowywanie żywności. Jest to niezbędny sprzęt w każdej kuchni. Przed aranżacją tego pomieszczenia w domu, dobierz idealną lodówkę do swoich potrzeb.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone