SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Monitoring GPS: zwiększ wydajność floty pojazdów

fot. mat. sponsorowane

Wysokie koszty paliwa należą do największych wyzwań, którym w swojej pracy musi sprostać menadżer zarządzający flotą pojazdów. W związków z tym marnowanie tego cennego zasobu może negatywnie wpływać na konkurencyjność i wydajność firmy. Nowoczesne rozwiązania telematyczne – mianowicie monitoring GPS – obejmują pełną kontrolę nad zużyciem paliwa. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak telematyka może rozwiązać ten problem. Zapraszamy do lektury.

Korzyści z monitoringu GPS

Współczesne systemy monitoringu floty pojazdów z wykorzystaniem pozycjonowania satelitarnego (GPS – Global Positioning System) ułatwiają oszczędzanie paliwa dzięki kontroli nad jego zużyciem w każdym pojeździe należącym do floty przedsiębiorstwa. To duże ułatwienie, gdyż można identyfikować nieefektywne zachowania pracowników, które wpływają na marnowanie paliwa, a w dodatku mogą niepotrzebnie narażać na niebezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pojazdy.

System do monitorowania floty pojazdów za pomocą GPS może również dostarczać menadżerowi dokładnych informacji na temat zużycia paliwa przez firmowe samochody. Z kolei po dokonaniu synchronizacji z opłatami za tankowanie pojawia się możliwość otrzymywania informacji związanych z potencjalną kradzieżą paliwa. Poza tym, system monitoringu GPS umożliwia promowanie efektywniejszego stylu jazdy, mianowicie organizując szkolenia dotyczące:

  • bardziej odpowiedzialnej i wydajnej jazdy,
  • ograniczania ryzyka,
  • zwiększenia komfortu jazdy.

Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak rozwiązania telematyczne pomogą kierowcom firmowej floty samochodów bezpieczniej i wydajniej prowadzić pojazdy.

Mniejsze zużycie paliwa

Systemy monitoringu GPS umożliwiają kontrolę zużycia paliwa oraz sprawdzanie, którzy z kierowców wykazują się mniej wydajnym stylem jazdy. Identyfikacja i ocena tego, w jaki sposób kierowcy marnują paliwo, pozwala na dokładną analizę oraz zaplanowanie i organizację niezbędnych działań.

Nowoczesny system monitoringu GPS umożliwi każdemu menadżerowi floty pojazdów poprawę wydajności oraz efektywności każdego z kierowców zatrudnionych w przedsiębiorstwie.

Lepszy styl jazdy kierowców

Notoryczne przekraczanie prędkości oraz gwałtowne hamowanie czy przyspieszanie powodują niepotrzebne marnowanie, a do tego znacznie zwiększają ryzyko wypadków drogowych. W związku z tym nadzór nad zachowaniem kierowców na drodze ma istotne znaczenie w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności, równolegle umożliwiając ograniczanie strat paliwa.

Monitoring GPS pozwala identyfikować niebezpiecznych nawyki, kontrolując zachowania kierowców podczas jazdy. Wszystkie dane menadżer otrzymuje w aplikacji mobilnej, co jest niezwykle wygodne.

Podsumowanie

Wszechstronny i dobry system monitoringu GPS umożliwia identyfikację niebezpiecznych nawyków oraz nadzorowanie zachowania kierowców na drodze. Wszelkie istotne dane dane menadżer zarządzający flotą otrzymuje za pośrednictwem aplikacji mobilnej, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone