SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Materace dla dzieci Hilding Anders – sposób na zdrowy i bezpieczny sen Twojego dziecka

fot. mat. prasowe

Komfortowy i zdrowy sen jest ważny dla każdego, jednak w przypadku dzieci staje się jeszcze bardziej istotny. Jakość snu ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, a źle dobrany materac może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jak wybrać materac, który będzie nie tylko wygodny, ale również bezpieczny?

Zdrowy sen – co jest potrzebne dziecku?

Dziecko jest wyjątkowym użytkownikiem materaca – nie tylko na nim śpi, ale również spędza na nim dużą część całej doby na zabawie i nauce. Łóżeczko jest pierwszym miejscem, z którego poznaje otaczający go świat, uczy się kolejnych rzeczy i nieustannie rozwija. W związku z tym konieczne jest, aby materace dla dzieci były bezpieczne i miały pozytywny wpływ na zdrowie maluszka. Muszą odpowiednio wspierać kręgosłup – dzięki temu unikniemy późniejszych problemów ortopedycznych, a dziecko będzie prawidłowo rosło.

Ważne jest również to, żeby materac dziecięcy był wykonany z bezpiecznym materiałów, które nie tylko nie będą toksyczne, ale również będą posiadać właściwości antyalergiczne. Przed częstym chorowaniem uchronią też antybakteryjne i hamujące rozwój roztoczy tworzywa. W związku z ilością czasu spędzanego w łóżeczku, materacyk musi być trwały i odporny na ciągłe użytkowanie. Dodatkowo upewnij się, czy wybrany materac posiada wodoodporny pokrowiec – znacząco ułatwi to utrzymanie go w czystości.

Jak dobrać materac dziecięcy?

Najwięcej zależy od wieku dziecka – materac dla niemowlaka będzie różnił się od tego dla kilkulatka nie tylko rozmiarem, ale również twardością i materiałami, z jakiego będzie wykonany.

Materacyk niemowlęcy powinien być średniej twardości lub twardy, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla rosnącego kręgosłupa. W ofercie firmy Hilding Anders znajdziemy materace wykonane z plastycznej i przewiewnej pianki. Jeśli zależy nam na dodatkowym usztywnieniu powierzchni, warto jest wybrać taki, który dodatkowo utwardzony jest warstwą maty kokosowej. Materac poza tym powinien być zrobiony z atestowanych, bezpiecznych dla zdrowia malucha materiałów. Gwarancją wysokiej jakości materaca będzie otrzymana przez niego pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Dla dziecka, które wyrosło z niemowlęcego łóżeczka, potrzebujemy materaca, który będzie idealnie dopasowywał się do ciągle rosnącego i zmieniającego się malucha. Uniwersalne będą materace o średniej twardości, a jeśli zależy nam na tym, żeby materac dopasował się do dziecka na kilku etapach rozwoju, zdecydujmy się na trochę większy materac 80×200. Ogromną zaletą będzie to, jeśli będzie on dwustronny i posiadał 2 zróżnicowane twardości – dzięki temu wystarczy przewrócić go na drugą stronę, aby spełnił potrzeby starszego dziecka. Tutaj znowu idealnie sprawdzi się termoelastyczna pianka, która na bieżąco będzie dostosowywała się do kształtu ciała, a jednocześnie nie odkształci się – dzięki temu nie powstaną nierówności czy wgłębienia, które nie tylko mogłyby powodować dyskomfort u dziecka, ale również negatywnie wpłynąć na jego postawę i zdrowie.

*****
Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone