SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Materac twardy: na co zwrócić uwagę i czy warto kupić?

Twardość materaca to jego najważniejszy parametr. Czy twardy produkt musi być niewygodny? Rozprawmy się z kilkoma mitami.

Materac twardy nie oznacza niewygodny!

Wygoda w trakcie snu jest niezwykle ważna. Na komfort wypoczynku wpływ ma wiele czynników – jednym z nich jest twardość materaca. To jednak dopiero początek. Warto zwracać uwagę na jego konstrukcję – czy jest to materac piankowy, czy lateksowy, czy może hybrydowy.

Różnorodność rodzajów materacy oddaje realia tej branży – każdy człowiek potrzebuje czegoś innego. Nie ma dwóch takich sam ciał. Świadomość o roli snu nieustannie rośnie. Coraz więcej mówi się na ten temat i wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to najprostszy sposób na poprawę kondycji, zdrowia psychicznego i zdrowia fizycznego. Sen jest procesem, który wciąż badamy i nadal nie wiemy o nim wszystkiego. Pewne jest jednak, że jego rola jest nieoceniona – to niesamowite, jak wiele zmienia on w naszej biologii.

Sen wspiera także nasz rozwój. Wyspani jesteśmy w pełni gotowi do działania i pracowania. Bez odpowiedniego odpoczynku spada nasz refleks. Sen reguluje ponadto procesy pamięciowe i hormonalne. Nocny wypoczynek ma kluczowe znaczenie. Dobre spanie nie oznacza korzystania wyłącznie z miękkiego podłoża – nasze ciało musi się odpowiednio rozkładać na materacu. Często ważne jest to, żeby charakteryzowała go odpowiednia twardość.

Czym jest materac twardy?

Materace różnią się w zależności od oferowanej twardości. Istnieje skala, która w przybliżeniu definiuje, jaki produkt będzie odpowiedni dla naszego ciała i znacząco ułatwia dostosowanie zakupu do każdego klienta.
W przypadku materacy liczą się nasze indywidualne cechy – waga jest podstawowym wyznacznikiem. Jak wygląda to w praktyce? Osoba o masie na przykład 68 kilogramów powinna kupić materac o średniej twardości, oznaczany H2. Z kolei ktoś, kto waży 112 kilogramów, zainteresuje się raczej materacem bardzo twardym – H4. Zebraliśmy to w prostej rozpisce:
• Materace H1 – miękkie – waga do 60 kilogramów. Często spotkamy takie oznaczenie wśród materacy piankowych lub modeli dziecięcych.
• Materace H2 – o średniej twardości – waga do 80 kilogramów. Większość materacy piankowych dla dorosłych mieści się w tej kategorii.
• Materace H3 – twarde – nadają się one dla osób o wadze pomiędzy 80 a 100 kilogramów.
• Materace H4 – bardzo twarde – dla osób ważących więcej niż 100 kilogramów.
Co więcej, materace mogą być jeszcze twardsze – wszystko zależy od wykorzystanych materiałów. Dla przykładu obecność wkładki kokosowej oznacza dosyć spory wzrost twardości, który jest zazwyczaj uwzględniany w końcowej specyfikacji. Jak widać po tej prostej klasyfikacji, materac twardy sprawdzi się w przypadku wielu osób.Jaki materac twardy wybrać? Propozycje Hilding Anders

Wiele materacy dostępnych w ofercie Hilding mieści się w przedziale H2 i H3. To najpopularniejsze modele na rynku. Zdecydowanie polecamy wybieranie materacy o dwóch różnych twardościach – szczególnie podczas zakupów przez internet. Najlepsze modele Hilding charakteryzują się doskonałym mikroklimatem i znakomitą higieną użytkowania. Materace Hilding Anders naznaczone są filozofią marki – zapewnić światu dobry sen!
Przygotowaliśmy dla Państwa także inny poradnik, który pomoże wybrać materac miękki: „Czym wyróżniają się materace miękkie?”. Zachęcamy do dowiadywania się więcej na temat materacy – to dobra droga do jak najlepszych zakupów!
__________________________
Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone