SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Masaż relaksacyjny – jak wygląda i na czym polega?

fot. mat. sponsorowane

Kto z nas nie marzy o chwili odprężenia? W pędzie życia zapominamy o tym, że o ciało należy dbać, okazywać mu szacunek, a przede wszystkim – nie ignorować sygnałów, jakie nam wysyła.

Jeśli chodzisz w ciągłym stresie, wiecznie gdzieś gonisz, a Twoje ciało już nie daje sobie rady, to koniecznie wybierz Voucher na masaż relaksacyjny i pozwól sobie na chwilę odpoczynku. Na czym polega i jak przebiega masaż relaksacyjny? Przekonaj się sam!

Masaż relaksacyjny nie wymaga wiele przygotowań. Ważne jest żebyś przynajmniej na półtorej godziny przed zaplanowanym masażem nic nie jadł. Nie jest zalecane również opalanie i solarium, gdyż masaż mógłby podrażnić taką oparzoną skórę. Dla własnego komfortu warto wziąć prysznic przed wizytą w salonie masażu, ale jeśli nie zdążysz tego zrobić w domu, to na miejscu również będzie taka możliwość. Ubierz się wygodnie i komfortowo. Nawet jeśli Twój ubiór nie będzie miał znaczenia w trakcie trwania masażu, to o wiele przyjemniej będzie Ci wsunąć na siebie wygodne i przyjemne w dotyku ubrania po masażu. W końcu idziesz się tam w pełni zrelaksować! Nie musisz nic ze sobą zabierać – jednorazowe klapki, bieliznę, artykuły higieniczne dostaniesz nieodpłatnie na miejscu.

Pierwsze kroki w salonie masażu

Pierwsze, co zrobi profesjonalny masażysta lub fizjoterapeuta, to przeprowadzenie dogłębnego wywiadu. Wypyta Cię o Twój stan fizyczny, przebyte choroby, problemy skórne i nie tylko. Przedstawi Ci wszystkie przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego, tak aby cała procedura była bezpieczna. Następnie wypyta Cię o Twoje oczekiwania względem masażu, wcześniejsze doświadczenia, odpowie również na wszystkie dręczące Cię pytania. Czasami zapyta również o preferowany aromat olejku, przy pomocy którego będziesz masowany, temperaturę pomieszczenia, czy dobór odpowiedniej muzyki. Następnie zaprosi Cię do prywatnego pokoju masażu, gdzie będziesz mógł wziąć prysznic, przebrać się i wygodnie się ułożyć. Tu od razu rozwieję najczęstszą wątpliwość osób, które nigdy nie były masowane – kwestia nagości. Do masażu relaksacyjnego całego ciała nie ma obowiązku rozebrania się do naga, można zostać w jednorazowej bieliźnie, którą dostaniesz od salonu. Niektóre salony poproszą Cię o rozebranie się, przykrycie ręcznikiem i poczekanie na masażystę. Jednakże, absolutnie nie ma się czego wstydzić ani czym stresować. W końcu masażyści i fizjoterapeuci to profesjonaliści, którzy nie oceniają Twojego ciała, a skupiają się na swojej pracy.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż Relaksacyjny wywodzi się z masażu klasycznego. Jednakże, korzysta z wielu różnych technik i rodzajów ruchów. Najczęściej będzie to uciskanie, głaskanie, rozcieranie, ugniatanie. Wykonywane są całą dłonią lub opuszkami palców. W masażu klasycznym te ruchy wykonywane są delikatnie i spokojnie, tak by zapewnić pełne odprężenie i komfort osobie masowanej. W przeciwieństwie do masażu klasycznego, relaksacyjny nie powinien boleć. To ma być godzina relaksu. Oczywiście, taki masaż pomaga rozluźnić napięte mięśnie i pozbyć się bólu kręgosłupa czy karku, ale także ujędrnia skórę i poprawia krążenie. W masażu relaksacyjnym ważna jest atmosfera – w tle będzie leciała spokojna muzyka, będą zapalone świeczki lub kadzidełka, olejki do masażu będą miały łagodny, lecz miły zapach. Wszystko, byś mógł na chwilę oderwać się od trudów życia i w pełni się zrelaksować.

Osoby, które potrzebują lekkiej formy odpoczynku, chętnie wybierają również relaksacyjny masaż pleców, trwający około 30 minut.

Brzmi fantastycznie, prawda? Jeśli jednak szukasz czegoś innego, to sprawdź jakie jeszcze relaksujące zabiegi spa można znaleźć w profesjonalnym salonie! Jeśli potrzebujesz odprężenia i chwili dla siebie, to koniecznie wybierz się na taki masaż.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone