SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Małe baseny stelażowe – jak przechowywać je po sezonie?

Złożenie basenu stelażowego to pierwszy znak, że lato staje się tylko wspomnieniem. Jak przechowywać basen po sezonie? Czy istnieje sposób, by w pełni zabezpieczyć go przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych?

Kiedyś – jeszcze nie tak dawno temu – istniał jeden sposób na cieszenie się orzeźwieniem płynącym z basenowych kąpieli w domowym zaciszu. Konieczne było wykopanie zagłębienia w gruncie i zatrudnienie specjalistów, którzy budowali basen krok po kroku. Dziś na szczęście istnieje co najmniej kilka alternatywnych rozwiązań, które sprawiają, że basen może posiadać w ogródku czy tarasie w zasadzie każdy, kto dysponuje, choć odrobiną przestrzeni. Znakomitą alternatywą dla wariantu zagłębionego w gruncie jest basen stelażowy. Nie wymaga on dużej ilości przestrzeni ani żadnych manewrów budowlanych. Wystarczy wybrać miejsce i złożyć stelaż, aby cieszyć się letnim orzeźwieniem.


Elementy zestawu basenu stelażowego 17w1

Baseny ogrodowe stelażowe – wymiary

Co ważne, baseny ogrodowe stelażowe mogą być wykorzystywane nawet na bardzo niewielkich przestrzeniach. Najpopularniejszymi modelami są te okrągłe, ale jeśli dysponujesz naprawdę małą ilością miejsca, warto zdecydować się na prostokątny. Model o tym kształcie możesz z łatwością wpasować w narożnik ogrodzenia, tworząc prywatny zakątek kąpielowy w swoim małym ogrodzie. Wymiary basenów stelażowych różnią się od siebie, jednak zasady dotyczące pielęgnacji sprzętu pozostają takie same.

Niezależnie od gabarytów, basen stelażowy zachowa doskonały stan tak długo, jak jego pielęgnacja będzie odpowiednio przemyślana. Mowa tu oczywiście o czyszczeniu, ale również przechowywaniu. Dlatego renomowane baseny Intex i modele innych najbardziej cenionych firm prawie zawsze sprzedawane są w zestawie z chemią basenową i przyrządami, ułatwiającymi bezpieczne przechowywanie. Znajdziesz je między innymi w sklepie internetowym Dollo, znanym z oferty bogatej w basenowe akcesoria. Oprócz chemii, w zestawie zazwyczaj znajduje się pokrowiec, mata pod basen, czy niezbędna pompa filtrująca.

Basen ogrodowy stelażowy – przechowywanie

Dobre baseny stelażowe wykonane są z materiałów wykazujących dużą odporność na działanie czynników niszczących takich jak wilgoć czy promieniowanie UV. Istnieje jednak kilka kroków, które dodatkowo zwiększają ich wytrzymałość. Najważniejsze jest zastosowanie właściwej ochrony. Aby basen stelażowy nie był narażony na wpływ czynników atmosferycznych poza sezonem, gdy ilość opadów deszczu i wichur zdecydowanie wzrasta, należy oczywiście złożyć stelaż. Nie jest to trudne – całą wiedzę o tym procesie wystarczy zaczerpnąć z instrukcji. Przy rozpoczęciu kolejnego sezonu trzeba złożyć go z powrotem, ale to również nie zajmuje długo.

Basen stelażowy Bestway

Zastosowanie dołączonej do zestawu płachty czy pokrowca bądź też zwyczajnej plandeki i pokrycie części basenu to ważne zabezpieczenie podczas chłodniejszych miesięcy. Najlepiej – jeśli tylko to możliwe – znaleźć dla basenu stelażowego miejsce wewnątrz. W ten sposób ani wilgoć, ani promienie słoneczne nie będą docierać do środka.
Czy duże, czy małe, baseny stelażowe zdecydowanie stanowią przykład akcesorium, które znacząco podnosi komfort letniego relaksu i umożliwia wspólne produktywne spędzanie czasu? To znakomity sposób na oswajanie dzieci z wodą przed nauką pływania, ale również po prostu na dobrą zabawę. Baseny stelażowe przed przechowywaniem po sezonie należy opróżnić, a następnie oczyścić ścianki i dno z zabrudzeń, resztek kurzu i innych nieczystości. Pozwoli to zapobiec rozwojowi bakterii i grzybów.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone