SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Liquid hair – co to takiego? Ty też będziesz chciała mieć takie włosy!

Włosy jak tafla wody. Czy taki efekt jest możliwy do uzyskania w domowych warunkach? Jak najbardziej. A warto, bo to aktualnie najmodniejsza forma pielęgnacji i stylizacji.

Liquid hair to inaczej włosy ekstremalnie proste i maksymalnie błyszczące. Taką fryzurę możesz pamiętać z końcówki lat 90., gdy nosiły ją wszystkie liczące się gwiazdy – przypomnij sobie chociażby młodziutką Britney Spears czy Christinę Aguilerę. A ponieważ rok 2022 to wielki powrót do tamtego okresu, nic dziwnego, że ten trend wypłynął i ma się coraz lepiej. Promuje go między innymi Kim Kardashian.

Liquid hair – krok po kroku

Włosy liquid hair powinny wyglądać tak, żeby od razu budzić skojarzenie z satynową taflą. Muszą być proste jak spod linijki – żadnych odstających kędziorków ani widocznych baby hair. W związku z tym będziesz potrzebowała preparatu wygładzającego, który poskromi sterczące kosmyki.

Kolejna istotna kwestia to lśnienie – pasma powinny profesjonalnie odbijać światło, jak zaraz po wyjściu z najlepszego salonu fryzjerskiego, więc koniecznością stanie się szampon nabłyszczający, najlepiej uzupełniony o odżywkę i/lub maskę o takich samych właściwościach (świetne i niedrogie ma w swojej ofercie L’Oréal Paris). Dzięki dobrze dobranym kosmetykom włosy będą ładnie nawilżone, a jednocześnie również sypkie.

fot. mat. sponsorowane

I pamiętaj, nie przesadź z ich uklepywaniem, zwłaszcza u nasady. Mimo wszystko powinny mieć nieco objętości, żeby nie prezentowały się jako cienkie i przetłuszczone. W trakcie suszenia użyj więc szczotki, którą lekko je uniesiesz. Funkcja jonizacji w suszarce zamknie łuski, co dodatkowo wzmocni migotliwy efekt. Jeżeli Twoje włosy są z natury gęste i z tendencją do falowania lub puszenia się, będziesz również musiała je wyprostować. Koniecznie zabezpiecz wcześniej końcówki ulubionym olejkiem lub jedwabiem w płynie i dostosuj temperaturę urządzenia do typu swoich pasm, aby ich niechcący nie przypalić.

Niezastąpiona keratyna

W uzyskaniu liquid hair konieczna jest także przemyślana pielęgnacja na co dzień. Oprócz wspomnianych preparatów nabłyszczających na Twojej łazienkowej półce powinny znaleźć się też specjalistyczne kosmetyki naprawcze z keratyną. W końcu to właśnie jej fryzjerzy używają do keratynowego prostowania włosów – kultowego i, niestety, dosyć kosztownego zabiegu. Na marginesie: polecanego głównie posiadaczkom bardzo grubych lub zupełnie nieposłusznych pasm. Co prawda rezultat jest godny pozazdroszczenia i utrzymuje się bardzo długo, bo nawet około trzech miesięcy, jednak wtłaczanie keratyny we włókna w obecności bardzo wysokiej temperatury na dłuższą metę może mieć negatywny wpływ na ich wygląd i kondycję.

W domowych warunkach keratyna może jedynie pomóc. Wnika w ubytki w zmatowiałych pasemkach skłonnych do kruszenia się i czyni je silniejszymi i bardziej elastycznymi. I, co najważniejsze, zapewnia wręcz luksusową gładkość i efekt płynnej połyskującej tafli.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone