SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Krótki przewodnik po generacjach i modelach iPada

fot. mat. sponsorowany

Tablety firmy Apple, czyli popularne iPady cieszą się od lat ogromnym zainteresowaniem. Wielu użytkowników chętnie po nie sięga, gdyż są one dobrą alternatywą dla laptopa. Na rynku dostępnych jest kilka modeli iPadów, którym warto bliżej się przyjrzeć przed dokonaniem ostatecznej decyzji zakupu.

Tablety firmy Apple, czyli popularne iPady cieszą się od lat ogromnym zainteresowaniem. Wielu użytkowników chętnie po nie sięga, gdyż są one dobrą alternatywą dla laptopa. Na rynku dostępnych jest kilka modeli iPadów, którym warto bliżej się przyjrzeć przed dokonaniem ostatecznej decyzji zakupu.

Jakie rodzaje iPadów można znaleźć na rynku?

Wyróżnić można cztery rodzaje iPadów, które różnią się o siebie nie tylko wyglądem, ale i rodzajem i ilością funkcji. Jest to: iPad klasyczny, iPad Mini, iPad Pro oraz iPad Air. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat każdego z nich, dzięki czemu wybór konkretnego rodzaju urządzenia będzie zdecydowanie łatwiejszy.

Klasyczny iPad – czym się charakteryzuje?

Jest to bez wątpienia jeden z flagowych produktów marki Apple. Po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2010 roku. Do tej pory powstało 8 generacji tabletów. Jest on wyposażony w ekran o przekątnej 10,2 cala co sprawia, że korzystanie z niego jest wygodne i komfortowe. Model ten dostępny jest na rynku w wersji posiadającej 32 GB pamięci oraz o pojemności 128 GB.

iPad Mini – kto powinien się na niego zdecydować?

iPad Mini, jak sama nazwa wskazuje jest mniejszą wersją klasycznego tabletu. Obecnie na rynku dostępna jest 6 generacja tego urządzenia. Jego przekątna wynosi 8,3 cala, dzięki czemu można na nim korzystać z różnego rodzaju aplikacji oraz przeglądać sieć. Jest to urządzenie idealne dla osób, które często podróżują i nie chcą lub nie mogą zabierać ze sobą laptopa. iPad Mini zajmuje mało miejsca, dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym miejscu.

Czym wyróżnia się iPad Air?

Tablet iPad Air to ulepszona wersja klasycznego urządzenia od firmy Apple. Pojawił się ona na rynku w 2013 roku, a obecnie dostępna jest 4 generacja tego modelu. Wyróżnia się on zdecydowanie większym ekranem niż w klasycznej wersji, głównie ze względu na to, że nie posiada on zewnętrznych ramek. Wyświetlacz zajmuje więc cały front, co wpływa pozytywnie na jego użytkowanie. Nie wątpliwą jego zaletą jest także bardzo dobrej jakości aparat oraz możliwość używania różnego rodzaju akcesoriów, takich jak rysik czy zewnętrzna klawiatura.

iPad Pro – tablet dla wymagających

iPad Pro to z pewnością najbardziej rozbudowany model tabletu od Apple. Wyróżnia się on nowoczesnymi podzespołami oraz doskonałą wydajnością, dlatego spełni oczekiwana nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest on produkowany od 2015 roku, a obecnie w sprzedaży dostępna jest 5 generacja tego modelu. Pojemna bateria, w jaką wyposażone jest to urządzenie sprawia, że można korzystać z niego zdecydowanie dłużej niż ma to miejsce w przypadku innych modeli. iPad Pro jest więc zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które można śmiało porównać nawet do laptopa. Doskonale poradzi sobie z nawet bardzo wymagającymi aplikacjami oraz programami.

Jeśli planujecie zakup iPada, mimo wszystko nie jesteście pewni jaki model wybrać, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, jak np. Warszawski serwis produktów Apple – firma AppleHome.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone