SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Komputer do nauki też powinien być szybki, sprawdź co w nim ulepszyć!

fot. RDC

Oprócz plecaka, stroju sportowego, podręczników, uczeń w szkole musi być dziś wyposażony w komputer. To nie jest błaha sprawa, zważywszy na to, jak często współcześni uczniowie korzystają z komputerów. Zadbajmy o komputer do szkoły dla naszych dzieci, ułatwmy im zadanie i przyspieszmy trochę działanie tego urządzenia.

Idealny komputer do nauki

Istnieje całe mnóstwo zadań związanych z edukacją naszych dzieci, wymogów stawianych przez szkołę w procesie nauczania, które mogą być zrealizowane wyłącznie przy pomocy komputera. Mamy przecież także doświadczenia z pandemicznego okresu nauki prowadzonej zdalnie. Jak ważna jest sprawność i szybkość komputera dla ucznia, o tym nie trzeba już chyba przekonywać żadnego rodzica.

Komputer do nauki dla dziecka powinien spełniać pewne wymagania, aby sam proces edukacyjny nie napotykał niepotrzebnych przeszkód. Ekran dotykowy należy uznać za wyposażenie opcjonalne, system operacyjny może być właściwie dowolny, rozmiar komputera dla ucznia nie powinien być wielki (lekki i mobilny laptop). Do celów szkolnych w komputerze nie jest też zwykle wymagana bardzo zaawansowana karta dźwiękowa i graficzna, ale jest jeden wymóg, bez spełnienia którego nauka w szkole przy pomocy komputera może być utrudniona. Mianowicie komputer edukacyjny musi być dość szybki, to kwestia konfiguracji podzespołów.

Informujemy, że nawet starsze modele komputerów bez trudu możemy zmodernizować i poprawić ich wydajność. Można pomyśleć o wymianie procesora na szybszy lub w wiekowym już modelu zainstalować dysk SSD – to sprawdzone sposoby. Ale wszystkie te drobne naprawy dokonywane w serwisach komputerowych nie miałyby sensu, gdyby komputer nie dysponował odpowiednią ilością pamięci RAM.

Podzespoły z pamięcią RAM znakomicie zaprezentowane są pod tym adresem: https://www.sferis.pl/pamieci-ram-2893. Gdy dokonujemy zakupu tego akcesorium, aby zwiększyć obszar pamięci operacyjnej w maszynie ucznia, pamiętajmy, że obecnym standardem jest około 8 GB RAM. Komputery posiadające mniej pamięci mogą nie sprostać niektórym zadaniom lub spowalniać pracę, która przecież powinna przebiegać płynnie i bez zakłóceń.

Pamięć RAM w komputerze – jak prosto przyspieszyć komputer ucznia?

Wspomnieliśmy w wyżej podanym linku o sferis.pl, jednym z liderów rynku w sprawach związanych z technologiami, sklepie zaopatrującym w sprzęt najwyższej jakości. Ale wytłumaczmy jeszcze dlaczego RAM jest tak ważna dla pomyślnego wykonywania codziennych uczniowskich zadań na komputerze.

Każdy uruchomiony proces w komputerze wykorzystuje pamięć RAM. Zatem im jest ona większa, tym więcej procesów możemy obsłużyć w danej jednostce czasu. Urządzenia z odpowiednią ilością pamięci RAM mogą jednocześnie obsługiwać wiele aplikacji bez tracenia czegokolwiek z wydajności. Użytkownicy sprzętu niedostatecznie zaopatrzonego w RAM często spotykają się ze zjawiskiem spowolnienia działania komputera, a skutki mogą być nieprzewidywalne. O tym ile kości pamięci RAM możemy umieścić w naszym komputerze decyduje głównie tzw. “zgodność sprzętowa”, a więc dopieramy taki tym RAM, który będzie kompatybilny z resztą podzespołów (a także z naszym systemem operacyjnym). Warto zaopatrzyć się w typ pamięci RAM DDR4, ponieważ gwarantuje on największe osiągi. Ostatnią wskazówką dla wybierających modernizację komputera w postaci zwiększenia objętości RAM jest jej częstotliwość (parametr techniczny), ponieważ musimy ją dopasować do rodzaju płyty głównej.

Tym wszystkim zajmują się serwisy komputerowe. Operacja przyspieszenia komputera przez powiększenie pamięci RAM jest szybka – następnego dnia odbieramy udoskonalone urządzenie z serwisu. Efekty są zawsze dobre lub bardzo dobre, wyraźnie widoczne podczas praktycznego korzystania z komputera, które staje się wygodniejsze.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone