SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jaką wersję iPhona wybrać?

fot. mat. sponsorowane

Iphone 13

Wiele osób niecierpliwie oczekuje nadejście nowego dziecka z logo jabłuszka. Mowa oczywiście o iPhone 13, do tej pory jednak nie wiadomo, kiedy Apple zdecyduje ujawnić swoje nowe dziecko. Jak to bywa przed wielkimi premierami co chwilę pokazują się przecieki, które ujawniają różne informacje, jednak dalej nie wiadomo nic oficjalnego. Nie zawsze prawdziwe. Im bliżej jest terminu, tym więcej takich spekulacji w Internecie znajdujemy. Tradycyjnie iPhone 13 będzie dostępny wielu różnych konfiguracjach. Według przecieków tańsza wersja będzie wyposażona w aparat dwuobiektywowy, dostępna w dwóch rozmiarach 5,3 oraz 6,1 cala. Pamięć wbudowana 64, 128 lub 256 MB. Wersja droższa trzyobiektywowa będzie dostępna w rozmiarze 6,1 oraz 6,7 cala w wersji iPhone 13 pro max. Wbudowana pamięć będzie 128,256 lub 1 TB.

Czego możemy spodziewać się po iPhone 13 pro?

Pierwsza zmiana, to nowy wyświetlacz. Pierwszą zmianę, którą można znaleźć w przeciekach, to zwiększenie odświeżenia. Prawdopodobnie będzie, to 120 Hz. Zastosowano ekran OLED. Dzięki zastosowaniu takiej technologii możliwe jest obniżenie poboru prądu, a co za tym idzie dostępna może być opcja zawsze włączonego ekranu. Wiele osób na to czeka. Oczekuje się również poprawienia wydajności baterii i ładowania z portu USB C.

Czego raczej nie zobaczymy?

Pierwszym wielkim nieobecnym wydaje się Touch ID – skaner odcisków palców. Według niepotwierdzonych informacji rozwiązanie było to testowane, ale finalnie jednak nie znajdzie się on w najnowszej wersji iPhona. Co prawda w dobie maseczkę, kiedy odblokowanie twarzą może być problemem jest to problem, ale jak w przypadku każdej decyzji Apple, tutaj również gigant ma w takiej decyzji interes. Jaki? Bardzo prosty, od niedawna dla osób mających maseczką na twarzy z pomocą przychodzi Apple Watch. Dzięki niemu możemy odblokować telefon. Wydaje się, że to kolejny sposób na zwiększenie sprzedaży Apple Watcha.

Co się zmieni w fotografii?

Całkowitą nowością ma być dodanie trybu portretowego działającego w trybie wideo. Może to wydawać się przerostem treści nad formą, jednak opcja rozmycia tła podczas rozmowy wideo w dzisiejszych czasach może być bardzo przydatną funkcją.

Nowoczesny ekran

Według przecieków nowy iPhone będzie dostępny z ekranami tej samej wielkości co iPhone 12, ale tym razem ma być wyposażony w technologię OLED LTPO i mniejsze wcięcie na kamerę przednią. Ekran taki powinien zagwarantować odświeżanie na poziomie 120 Hz. Technologia ta nie jest niczym nowym, w telefonach z androidem znajdziemy to rozwiązanie w bardzo wielu modelach różnych producentów. Zresztą Apple również ma w gamie swoich produktów urządzenia z tym ekranem – iPoda Pro.

Lepsze odświeżanie nie zawsze jest zauważalne od pierwszego wejrzenia, ale kiedy już człowiek się do niego przyzwyczai to zmiana w druga stronę jest odczuwalna.

Czy apple w IPhone 13 postawi na łączność satelitarną?

iPhone 13 PRO jak i inne modele z serii mają mieć wbudowany moduł i antenę, która ma umożliwić łączność za pomcą satelisty. Apple chce wykorzystać satelity krążące na niskiej orbicie i spowodować, że iPhone będzie łączył się za ich pomocą, a nie tradycyjnych masztów. Wiadomość jest jeszcze niepotwierdzona, ale z całą pewnością byłby to kolejny wielki krok marki Apple w przyszłość.

Jak nie macrumors iphone 13 – to iPhone 12

Co prawda iPhone 13 nadchodzi wielkimi krokami, ale oczywiście inne modele pozostaną nadal w sprzedaży. Jeżeli chcecie poznać moc IPhona, to idealny moment. Modela takie jak iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max czy iPhone 12 mini, to doskonałe telefony o bardzo dobrych parametrach. Teraz będzie można je kupić w atrakcyjnie obniżonych cenach.

Dlaczego warto postawić na starszy model? Po pierwsze iPhone 12 dołączył już do telefonów, które obsługują 5G. Nawet jeżeli w tym momencie nie jest to kluczowy parametr, to w perspektywie kilku najbliższych lat z pewnością będzie.

Iphone 12 ma szybkę pokrytą ceramiczną warstwą, a szkoło z tyłu jest również odporne. Design w serii 12 powrócił do swoich korzeni, kanciastych korzeni. Niewątpliwie dużą zaletą jest wodoodporność. Według deklaracji producenta może on być zanurzony przez 30 minut na głębokości 6 metrów.

W serii 12 wprowadzono kompatybilność z urządzeniami takimi jak bezprzewodowe ładowarki, specjalne etui z ładowanie czy też podstawki. Możliwe to było dzięki technologii MagSafe.

Telefony Apple z serii 12 dostępne są w kilku wariantach, najpopularniejsze jednak są iPhone 12 Pro Max i iPhone 12 Pro, które nie tylko mają trzy obiektywy (ultraszerokokątny, szerokokątny i teleobiektyw; tańsze iPhone 12 oraz iPhone 12 mini wyposażono z tyłu w dwa aparaty), ale i system LiDAR. Dzięki jego zastosowaniu mamy pewność, że zdjęcia portretowe nocą będą piękne i wyraźne. Technologia ta również przyda się w rzeczywistości rozszerzonej.

Premiera nowego telefonu, to idealny moment na upolowanie poprzedniej wersji w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że telefony takiej klasy zazwyczaj wyprzedzają konkurentów ze średniej półki o kilka długości. Dlatego kupując model taki jak iPhone 12 z całą pewnością będziemy mogli się cieszyć jego osiągnięciami technicznymi jeszcze przez wiele lat.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone