SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jaką sieć komórkową wybrać?

fot. mat. sponsorowane

Każdy, kto decyduje się na wybór nowej sieci komórkowej, powinien wziąć pod uwagę kilka aspektów. Znaczenie ma nie tylko cena, lecz także zasięg, atrakcyjność oferty, czas trwania umowy i jej elastyczność. Podpowiadamy, nad czym dokładnie warto się zastanowić.

Pakiet, mapa zasięgu i cena

Zwykle podstawowym aspektem, na który zwracają uwagę klienci, jest cena. Okazuje się, że znaczenie ma nie tylko sama kwota, lecz także to, co wchodzi w skład oferty. Obecnie operatorzy mają zwykle bardzo podobne propozycje, różnią się one przede wszystkim transferem danych, czyli liczbą GB do wykorzystania. W większości przypadków w sieciach komórkowych rozmowy i SMS-y są bez limitu. Znaczenie mają również pozostałe składowe pakietu, a więc możliwość dostępu do Internetu, a także roaming międzynarodowy. Należy pamiętać o tym, że spory pakiet Internetu nie zawsze jest potrzebny. Najlepiej wybrać taki, który będzie optymalny dla naszych potrzeb korzystania z sieci. Ważna jest także mapa zasięgu, zwłaszcza dla osób, które mieszkają w niewielkich wsiach lub po prostu mają problemy ze złapaniem połączenia ze swoją siecią. Virgin Mobile to operator, który ma spory zasięg oraz niskie ceny przy atrakcyjnych i szerokich pakietach. Należy więc wybierać takie sieci, które pokrywają swoim zasięgiem niemal całą powierzchnię kraju.

Elastyczność i czas trwania umowy

Bardzo duże znaczenie ma także czas trwania umowy. Można zdecydować się na umowę bezterminową, z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, jednak nie sprawdzi się w przypadku osób, które chcą wziąć telefon w abonamencie. Wówczas trzeba zdecydować się na umowę terminową (na przykład 24-miesięczną), z której nie można tak łatwo zrezygnować. W tym kontekście spore znaczenie mają indywidualne preferencje, potrzeby i dotychczasowe doświadczenia. To jednak nie wszystko. Należy sprawdzić także jakość obsługi klienta w danej sieci. Warto zadzwonić na infolinię i przekonać się, ile czasu trzeba oczekiwać na połączenie. Można także porozmawiać z konsultantem danej sieci i poprosić o zaproponowanie odpowiedniej oferty. Zdarza się, że w czasie takiej rozmowy udaje się uzyskać zniżkę lub bonus. Wybierając sieć komórkową, należy dopasować ofertę i umowę do swoich potrzeb. W niektórych sieciach można wybrać plan grupowy, który jest idealny dla rodziny. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone