SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jaką lodówkę wybrać i na co zwrócić uwagę?

fot. mat. promocyjne

Lodówka to urządzenie, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Nowoczesne modele są niezwykle zaawansowane i oprócz podstawowej funkcji chłodzenia, potrafią o wiele więcej. Jaką lodówkę wybrać, by nie żałować?

Rodzaje lodówek

Urządzając swoją kuchnię, zastanawiamy się, jaką lodówkę wybrać. To rzeczywiście niełatwe zadanie, bo na rynku aż roi się od coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Aby wybrać lodówkę, warto najpierw dowiedzieć się, jakie rodzaje lodówek mamy do wyboru. Najpopularniejsze są lodówki wolnostojące. Posiadają one zwykle zamrażarkę, która może być ulokowana na dole bądź na górze urządzenia. Innym rodzajem lodówek są urządzenia side-by-side, czyli te otwierane w obie strony. To zdecydowanie większe urządzenia, nadające się świetnie dla dużej rodziny. Kolejnym przykładem lodówki jest lodówka pod zabudowę. Decydujemy się na nią, gdy nie chcemy, by front lodówki odróżniał się od reszty mebli. W przypadku urządzenia pod zabudowę, przód lodówki obudowany jest meblowym frontem. Wiedząc, jakie rodzaje lodówek mamy do wyboru, który z nich powinniśmy wybrać?

Lodówki z zamrażarką na dole lub na górze

Zamrażarka jest niezwykle przydatną funkcją lodówki. Dzięki niej możemy dłużej przechowywać produkty. Zamrażarka może być umieszczona na górze bądź na dole lodówki. To, jakie rozwiązanie wybierzesz zależne jest od Twoich oczekiwań. Zamrażarki na dole są zazwyczaj większe, te ulokowane na górze urządzenia natomiast mają zazwyczaj mniejsze wymiary.  Dla większych rodzin polecane są więc lodówki z zamrażarką na dole, dla małych rodzin natomiast korzystne mogą być urządzenia z zamrażarką na górze. Zamrażarki posiadają zazwyczaj wygodne szuflady, pozwalające na przechowywanie produktów we właściwy sposób.

Lodówki side-by-side

Lodówki side-by-side charakteryzują się specjalnym systemem otwierania. Lodówki tego typu mają dwoje drzwi otwieranych na zewnątrz. To wygodne rozwiązanie pozwalające na każdorazowe otwieranie tylko tej części, która jest nam potrzebna. Pozwala to na oszczędność energii. Lodówki side-by-side doskonale sprawdzają się w przypadku dużych rodzin, gdy wymiary lodówki muszą być spore. Najnowocześniejsze lodówki side-by-side posiadają dotykowy wyświetlacz i możliwość połączenia z siecią wi-fi, co daje szereg dodatkowych funkcji. Najwyżej w rankingu z kolei wypada lodówka side-by-side MPM 427-SBS-03 w stylowym, czarnym kolorze o niezwykłym połysku.

Lodówki do zabudowy

Coraz częściej klienci decydują się na zakup lodówki pod zabudowę. Ich funkcjonalność niczym nie różni się od lodówek wolnostojących, różnicą jest jednak obudowanie meblowym frontem. Dzięki temu lodówka nie wyróżnia się na tle kuchennych mebli, staje się spójnym jej elementem, zmieniając wystrój wnętrza. Decydując się na lodówkę pod zabudowę, zyskujesz gwarancję, że aranżacja kuchni będzie harmonijna i jednolita. Zabudowane lodówki mogą również pozytywnie zaskoczyć nas sporym wyciszeniem, choć dzisiejsze urządzenia produkowane są tak, by pracować jak najciszej, nie zaburzając nam snu czy codziennych zajęć.

O czym pamiętać, wybierając lodówkę?

Decydując się na zakup lodówki, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Najlepsze lodówki to, które są energooszczędne, pracują cicho i posiadają wiele funkcji, które ułatwiają nam codzienne życie. Warto zwrócić uwagę na to, by lodówka była typu no frost, dzięki czemu nie będzie konieczne jej rozmrażanie. No frost ma znaczenie także dla prawidłowego przechowywania produktów. Nie bez znaczenia pozostają wymiary lodówki. Dla dużej rodziny lodówka naturalnie musi być większa, dobrze by było również, aby posiadała zamrażalnik. Już na etapie zakupu musisz zastanowić się, czy ma to być lodówka do zabudowy czy raczej będzie to urządzenie wolnostojące. Niektóre modele posiadają możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, warto jednak to przemyśleć wcześniej, by uniknąć rozczarowania.

Dodatkowe udogodnienia

Dzisiejsze lodówki posiadają cały szereg udogodnień, które ułatwiają korzystanie z urządzenia i podnoszą jej funckjonalność. Już na etapie zakupu warto upewnić, czy lodówka posiada osobną szufladę służącą do przechowywania mięsa. Taka szuflada jest dostosowana pod kątem specjalnych wymagań, jakie stawia przed nami przechowywanie mięsa. Korzystne jest także posiadanie szuflady zero stopni, która pozwala na dłuższe przechowywanie produktów o krótkim czasie przydatności, np. ryby, wędliny, sery czy owoce morza. Bardzo istotne jest wyposażenie lodówki w filtr antybakteryjny, który chroni przed rozwojem pleśni i bakterii. Aby uniknąć przykrego zapachu z lodówki, warto wybrać tę wyposażoną w system filtracji powietrza. Nowoczesne urządzenia posiadają szuflady, które dostosowane są do przechowywania konkretnych produktów. Zapobiega to m.in. przechodzeniu zapachów z jednego produktu do drugiego, a także pozwala to na skuteczne przechowywanie produktów spożywczych bez ich wysychania. Niektóre lodówki posiadają także system Blue Light, który pozwala na dłuższe przechowywanie owoców i warzyw w świeżości.

Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu (https://www.euro.com.pl/lodowki.bhtml) i wybierz lodówkę dla siebie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone