SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny? Wypróbuj niezawodną porównywarkę online

fot. materiały sponsorowane

Jak znaleźć kredyt hipoteczny dostosowany do naszych potrzeb i możliwości finansowych? Sprawa nie jest łatwa – w końcu wiąże się to z podpisaniem wieloletniego zobowiązania. Przy użyciu odpowiednich narzędzi możesz jednak wybrać opcję, która spełni wszystkie Twoje wymagania. 

Udzielenie kredytu hipotecznego uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Mowa tu m.in. o zdolności kredytowej, wkładzie własnym czy okresie kredytowania. W zależności od banku, oferty mogą znacznie różnić się między sobą. Jak więc znaleźć opcję idealną?

Co to jest kredyt hipoteczny

Definicja kredytu hipotecznego zakłada, że jest to zobowiązanie finansowe zawierane na długi okres czasu, które przeznaczyć trzeba na zakup, remont czy modernizację domu lub mieszkania. Bank w tej sytuacji zabezpiecza dług hipoteką.

Kredyt mieszkaniowy (bo tak potocznie bywa nazywany) może być zaciągnięty zarówno w obcej, jak i w rodzimej walucie. Gdy decydujemy się na złotówki, raty zależą tylko od wybranego przez nas oprocentowania. W innym przypadku wziąć pod uwagę musimy również kursy danej waluty.

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny? 

Przy umowie kredytowej powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, np. całkowity koszt kredytu hipotecznego, wysokość wkładu własnego czy oprocentowanie. W dobie internetu jednak ofert jest bardzo dużo, a ich porównywanie staje się prawdziwym wyzwaniem.

Ranking kredytów hipotecznych

Na szczęście jest skuteczny sposób na uproszczenie całej procedury. To miejsce, gdzie szybko i wygodnie znajdziesz idealny kredyt hipoteczny – Totalmoney. Ten przejrzyście sporządzony ranking wyróżnia najlepsze oferty banków w sieci, a tworzony jest na podstawie analizy proponowanych przez nie warunków. Taki układ pozwoli Ci szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu znaleźć rozwiązanie dla siebie.

Odpowiednie warunki kredytu hipotecznego

Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się kilku aspektom. Minimalny wkład własny powinien być osiągalny przed kredytobiorcę. Istotny jest też m.in. okres kredytowania (nie powinien być zbyt krótki, ani przesadnie długi), możliwości składania wniosku kredytowego (np. online lub w mieście Twojego zamieszkania) czy całkowita kwota do spłaty.

Dalej warto zwrócić uwagę na oprocentowanie stałe oraz to, czy bank bierze pod uwagę zdolność kredytową klientów. Jeśli tak jest, to jak ważną rolę odgrywa ona przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Umowa zawarcia umowy kredytu – co powinno się w niej znaleźć?

Przy podpisywaniu umowy kredytu, całkowita kwota kredytu powinna być wyraźnie wyszczególniona. Podobnie jak to, jaką ratę kredytu hipotecznego będziemy musieli płacić co miesiąc, czy od jakich zdarzeń losowych nieruchomości są ubezpieczone (jeśli wybieramy taką opcję).

Dalej trzeba zwrócić uwagę na zapis opisujący szczegółowo oprocentowanie kredytu hipotecznego oraz prowizję pobieraną przez bank.

Co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO?

Kredyt hipoteczny zwykle oprocentowany jest na ok. 3-4 proc., ale trzeba wziąć pod uwagę jeszcze koszty dodatkowe. Chodzi tu m.in. o ubezpieczenie nieruchomości czy różnego rodzaju opłaty za przejście całego procesu.

Gdy chcesz wziąć kredyt hipoteczny oprocentowany np. na 3 proc., ale zdecydujesz się na usługi dodatkowe lub doliczone zostaną prowizje, w momencie zawarcia umowy kredytu, całkowity koszt może wynieść Cię więcej (np. 3,38 proc.). Całkowita kwota do zapłaty jest bowiem zależna od RRSO, a nie od samego oprocentowania kredytu hipotecznego.

Na Totalmoney.pl znajdziesz wszystkie warunki kredytów dostępnych w bankach, przedstawione w formie przejrzystego zestawienia. Dzięki temu szybko zorientujesz się, która opcja jest najkorzystniejsza. Twoje własne miejsce na Ziemi może już czekać.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone