SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak zdrowo się odżywiać?

fot. materiały sponsorowane

Zdrowy tryb życia niesie ze sobą wiele korzyści. Największym problemem cywilizacyjnym jest otyłość. Dostępność do śmieciowego jedzenia powoduje, że często ulegamy jego pokusom. Jednak warto wiedzieć, że regularne spożywanie tzw. fast foodów może powodować wiele skutków ubocznych i zwiększać ryzyko niektórych chorób.

Jak walczyć z nadmiarem kilogramów?

Jednym ze sposobów walki z nadmiarem kilogramów jest dieta. Połączona z aktywnością fizyczną zwiększa szansę na osiągnięcie zamierzonego celu. Catering dietetyczny oferuje różnorodność diet dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Odpowiednie żywienie pozwala odmienić stan ducha oraz samopoczucie. Każdy wybór żywieniowy ma wielowymiarowy wpływ – od nastroju, przez wygląd, aż po sposób zachowania. Oczywistą sprawą jest fakt, że przez jeden dzień lub tydzień nie da się odmienić całego swojego życia i wyuczyć w sobie najlepszych nawyków zdrowego odżywiania. Trening czyni mistrza. Najważniejsze jest samozaparcie w dążeniu do celu. Wewnętrzna chęć walki o lepszą przyszłość może zdziałać cuda, a z pomocą diety pudełkowej cel będzie bardziej osiągalny.

Od czego zacząć zdrowe odżywianie?

Brak podjadania, rezygnacja z niezdrowych przekąsek takich jak słodycze i chipsy oraz picie napojów gazowanych jest kluczowe. Metoda małych kroków jest bardziej skuteczna niż dokonywanie rewolucji z dnia na dzień. Może to przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Picie odpowiedniej ilości wody ma znaczenie, gdyż odpowiednie nawodnienie organizmu powoduje jego lepsze funkcjonowanie. Wypijanie zbyt małej ilości płynów spowalnia metabolizm i utrudnia proces redukcji masy ciała. Zapotrzebowanie na wodę jest zależne od płci, wagi oraz wieku. Jeżeli dążymy do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, powinniśmy prowadzić notatki w celu kontroli zjedzonych kalorii. Z dietą pudełkową nie musisz tego robić.

Dlaczego warto wybrać dietę pudełkową?

Specjaliści w swojej dziedzinie dostosują dla Ciebie odpowiedni zestaw posiłków. Regularność spożywania posiłków dopasowanych do potrzeb naszego organizmu jest bardzo ważna. Fit catering doskonale sprawdzi się podczas odchudzania. Zdrowa dieta pudełkowa w połączeniu z uprawianiem jakiegokolwiek sportu będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu osób, szczególnie tych zapracowanych. Brak czasu, nadgodziny w pracy, opieka nad dziećmi to czynniki, które nie sprzyjają poświęcaniu się wielogodzinnemu przyrządzaniu posiłków. Jesteś aktywną mamą lub spodziewasz się dziecka i brakuje Ci energii? A może uprawiasz już sport, ale po prostu chcesz wprowadzić lepsze nawyki żywieniowe? Na stronie cateringu dietetycznego Body Chief znajdziesz ofertę w sam raz dla siebie. Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa. Przekonaj się o korzyściach i skorzystaj z usług zdrowego cateringu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone