SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać suszarkę do prania?

fot. mat. sponsorowane

Suszenie ubrań w domu, jak i mieszkaniu bywa kłopotliwe bez względu na porę roku. Niemniej najtrudniejszym okresem dla wielu konsumentów wydaje się być jesień i zima, kiedy to nie można wystawić prania choćby na balkon.

Doskonałym rozwiązaniem wydaje się automatyczna suszarka do prania, jednak jak ją wybrać? Na co powinno się zwrócić uwagę w trakcie zakupu tego urządzenia? Przekonaj się już dziś!

1. Suszarka do prania i jej rodzaje

2. Krótko o pompie ciepła, wielkości bębna oraz programach

3. Dodatkowe funkcje, które warto mieć na uwadze

4. Aspekty techniczne, montaż i klasa energetyczna suszarki do prania

Suszarka do prania i jej rodzaje

Jak wybrać suszarkę do prania? Przede wszystkim warto zapoznać się z dostępnymi produktami na rynku, ponieważ można znaleźć urządzenia kondensacyjne i wywiewowe. Suszarki wywiewowe zwane są także wentylacyjnymi, jednak charakteryzują się niską efektywnością. Wspomniana suszarka kondensacyjna sprawia, że powstająca w trakcie suszenia woda jest skraplana (kondensowana) i następnie zbierana w specjalnym zbiorniku. Woda ta doskonale sprawdzi się w czasie prasowania, czy choćby do podlewania kwiatów. Warto także zauważyć, że suszarka do prania posiada kilka wariantów, jeśli chodzi o jej głębokość. Najczęściej sprzedawcy dzielą te urządzenia elektryczne według następujących podkategorii: poniżej 55 cm, od 55 do 60 cm oraz powyżej 60 cm. Suszarki te w trakcie suszenia generują dźwięki, które zazwyczaj mieszczą się w zakresie od 61 do 70 dB. Natomiast najnowsze urządzenia wyróżniające się wysoką klasą energetyczną mogą już znacznie ciszej pracować.

Krótko o pompie ciepła, wielkości bębna oraz programach

O pompie ciepła z pewnością każdy słyszał. Jednak jak to rozwiązanie wygląda w kwestii urządzenia, jakim jest suszarka do prania? Wspomniana pompa ciepła w elektrycznej suszarce wykorzystuje gorące powietrze do ogrzania zimnego w trakcie kolejnych faz cyklu suszenia. W ten sposób usuwany jest nadmiar wilgoci z ubrań. Suszarki te suszą pranie w temperaturze od 50 do 55 °C , dzięki czemu jej pracę można określić jako efektywną i bardzo wydajną.  W wielu przypadkach zużywają znacznie mniej energii niż podobne produkty bez pompy ciepła. Urządzenie to jest jednocześnie bardzo bezpieczne dla ubrań, dzięki czemu tkaniny nie ulegają zniszczeniu w trakcie suszenia.

Modele suszarek automatycznych dostępne na rynku różnią się również wielkością, ale i wsadem. Najczęściej można znaleźć suszarki z bębnem o pojemości 7, 8 i 9 kilogramów. Im częściej się pierze, tym bardziej eksploatowana będzie suszarka. W tym przypadku oczywiście warto wybrać model z bębnem o pojemności 9 kilogramów. Programy do suszenia to bardzo indywidualna kwestia, na którą wpływa model urządzenia oraz marka. Niemniej większość z nich posiada program: krótki, do bawełny, do syntetyków, do prasowania, do wełny, do odświeżania, do ubrań typu sport i fitness. Należy także pamiętać, że ubrania na metce posiadają specjalne oznaczenia. Określają one, czy wybrany produkt nadaje się do suszenia w suszarce automatycznej. Kółko umieszczone w kwadracie oznacza zielone światło dla tego urządzenia.

Dodatkowe funkcje, które warto mieć na uwadze

W trakcie wyboru idealnego urządzenia, jakim jest suszarka do prania, należy zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje. Bardzo często ułatwiają one użytkowanie, ale i przyspieszają wiele czynności. Wśród dodatkowych funkcji najczęściej należy wyróżnić: opóźnienie startu, czujnik wilgotności, wskaźnik opróżnienia pojemnika na wodę, program parowy, sygnał akustyczny zakończenia programu suszenia, oświetlenia bębna. Na uwagę z pewnością zasługuje program parowy, który doskonale odświeża ubrania oraz usuwa z nich zagniecenia. Oświetlenia bębna to must have tego urządzenia, które z pewnością uprzyjemni i ułatwi jego obsługę.

Aspekty techniczne, montaż i klasa energetyczna suszarki do prania

Suszarka do prania to urządzenie, które najczęściej dostępne jest w klasie energetycznej A lub B. Postęp technologiczny oraz zainteresowanie ze strony konsumentów sprawiło, że na rynku można znacznie częściej znaleźć suszarki w klasie A++ lub A+++. Przekłada się to przede wszystkim na ilość zużytej energii w ciągu roku, a także głośność urządzenia i wiele innych aspektów technicznych. Zakup suszarki daje sporo możliwości, jeśli chodzi o kwestię montażu. Urządzenie to można nadstawić na pralce, umieścić w dowolnym miejscu pod blatem lub obok pralki. W przypadku ustawienia jednego urządzenia na drugim należy zainwestować w specjalny łącznik, który zapewni stabilność oraz bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Suszarka na pewno nie może mieć zablokowanego wlotu, jak i wylotu powietrza.

Podsumowując, automatyczna suszarka to urządzenie w które warto zainwestować. Dzięki niej zniknie problem związany z rozwieszaniem prania po domu. Dodatkowo znacznie mniej rzeczy będzie wymagało prasowania, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Nowoczesne urządzenia nie obciążą również domowego budżetu kosztami za prąd. Sprawdź aktualną ofertę suszarek na rynku.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone