SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać lodówkę? Którą kupic?

Marzy Ci się praktyczna oraz funkcjonalna lodówka, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Nie wiesz, jak dobrać sprzęt AGD w kontekście potrzeb Twoich oraz Twojej rodziny? Chcesz, aby lodówka spełniała także funkcję zamrażarki, ale nie jesteś pewny/a, czy zamrażarka na górze/dole to dobre rozwiązanie? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, który odpowie na Twoje pytania dotyczące wielkości oraz funkcji dodatkowych lodówki.

 1. Jaka wielkość lodówki?
 2. Czy lodówka z zamrażarką to dobry pomysł?
 3. Dla kogo lodówka do zabudowy?
 4. Czym jest technologa no frost?
 5. Jakie dodatkowe funkcje lodówki?

Jaka wielkość lodówki?

Wybór odpowiedniej lodówki może mieć bardzo ważny wpływ na komfort korzystania zarówno z kuchni, jak również i całego mieszkania. Szeroki wybór lodówek znajdziesz na stronie internetowej: https://www.euro.com.pl/lodowki.bhtml Jak jednak wybrać tę odpowiednią, która spełni oczekiwania Twoje i Twoich najbliższych? Przede wszystkim zwróć uwagę na przestrzeń w kuchni, jaka możesz zagospodarować na lodówkę. To będzie jeden z pierwszych czynników, który już na początku zawęzi krąg twoich poszukiwań. W drugiej kolejności zastanów się, ile osób tak naprawdę będzie korzystać ze sprzętu AGD. W zależności od wielkości rodziny/ ilości użytkowników lodówka może być większa lub mniejsza. Nie ma potrzeby kupować lodówki, która jest ogromna, jeśli docelowo będą z niej korzystać tylko dwie osoby. Zwróć uwagę na fakt, że obecnie na ryku sprzętu AGD istnieją lodówki jednodrzwiowe oraz dwudrzwiowe. W zależności od potrzeb dopasuj do swojego mieszkania taką, która pozwoli Ci na swobodne korzystanie z niej.

Czy lodówka z zamrażarką to dobry pomysł?

Być może decydujesz sią na zmianę lodówki, ponieważ obecna przestała być funkcjonalna lub się zepsuła. Może być też tak, że podjąłeś/aś się remontu mieszkania lub tez przeprowadzasz się i dlatego też konieczny jest zakup nowej lodówki. Niezależnie od powodu, prędzej czy później staniesz przed wyborem: czy lodówka z zamrażarką to dobry pomysł? W moim odczuciu zdecydowanie tak. Osoby, które mieszkają w blokach mieszkalnych z pewnością nie posiadają odpowiedniej ilości przestrzeni, która pozwoliłaby na zakup osobnej zamrażarki. W takiej sytuacji zdecydowanie polecam zainwestować w lodówkę z zamrażarką. Jeśli Twój wybór padnie na lodówkę z zamrażarką side by side z pewnością będziesz zadowolony/a, ponieważ duża przestrzeń pozwala na swobodne zamrożenie wielu produktów sezonowych, takich jak: truskawki, jagody, dynia, groszek, papryka i tak dalej. Jeśli natomiast zdecydujesz się na lodówkę z zamrażarką, która ma jedno skrzydło weź pod uwagę umieszczenie zamrażarki- góra czy dół? Pamiętaj także, aby przyjrzeć się, czy zamrażarka posiada półki czy wysuwane szuflady. W moim odczuciu zdecydowanie lepiej sprawdzają się zamrażarki z szufladami, ponieważ ułatwiają dostęp do zamrożonych produktów.

Dla kogo lodówka do zabudowy?

Lodówka do zabudowy to niezwykle nowoczesne i ciekawe rozwiązanie szczególnie w mieszkaniach, w których kuchnia posiada swój wyjątkowo unikalny styl. Lodówka do zabudowy pozwala na zachowanie spójności stylistycznej we wnętrzu, co nadaje mu ciekawego oraz eleganckiego stylu. Pamiętaj, aby lodówka do zabudowy nie pozostawiała zbędnych przestrzeni pomiędzy szafkami czy ścianą. Pozwoli to na szybsze i dokładniejsze sprzątanie. Lodówka do zabudowy to także rozwiązanie w kuchniach, które wymagają częstego sprzątania, ponieważ zabudowana lodówka jest znacznie prostsza w utrzymaniu czystości.

Czym jest technologia no frost?

Technologia no frost to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią tracić czasu na sprzątanie. Technologia no frost ogranicza osadzanie się lodu i szronu na ściankach lodówki oraz zamrażarki. Dzięki temu nie musisz poświęcać dodatkowego czasu na rozmrażanie i czyszczenie lodówki z zamrażarką, ponieważ lód oraz szron się nie osadzają wewnątrz sprzętu AGD. Brzmi świetnie, prawda? Technologia no frost pozwala na zdecydowanie łatwiejsze zachowanie czystości. Ponadto technologia no frost zdecydowanie ogranicza powstawanie wilgoci wewnątrz sprzętu AGD – dzięki temu Twoje produkty zachowują świeżość na dłużej, a Ty możesz cieszyć się ich wspaniałym smakiem.

Jakie dodatkowe funkcje lodówki?

Jeśli zależy Ci na dodatkowych funkcjach lodówki zwróć uwagę na kilka gadżetów, które obecnie oferują producenci. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na kostkarkę do lodu, która jest szczególnie przydatna podczas upalnego lata oraz spotkań z przyjaciółmi. Obecnie lodówki posiadają także możliwość sprawdzenia, co się znajduje wewnątrz niej bez konieczności jej otwierania, a tzw. „szósty zmysł” pozwala na wykrywanie wszelki zmian (temperatury, wilgotności itp.) wewnątrz lodówki. Dzięki temu sprawność lodówki, a także jakość przechowywanych produktów nie ulega zmianie.

Jak widzisz istnieje wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem lodówki. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jak dobrać sprzęt AGD dopasowany do Twoich potrzeb.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
 • Warszawa: 101 FM
 • Ostrołęka: 100,8 FM
 • Ostrów: 87,6 FM
 • Płock: 101,9 FM
 • Radom: 89,1 FM
 • Siedlce: 103,4 FM
 • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone