SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać dom tani w budowie?

fot. mat. sponsorowane

Przed Inwestorami, którzy podjęli decyzję o budowie domu stoi nie lada wyzwanie i wybór idealnego, dopasowanego do ich potrzeb projektu. Wśród wielu dostępnych na rynku propozycji, projekty doświadczonych architektów z Pracowni ARCHON+ cechuje dbałość o szczegóły, ciekawe rozwiązania funkcjonalne, wygodę oraz przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. Wśród dostępnych kolekcji projektów znajdują się zarówno projekty domów parterowych, projekty domów z poddaszem użytkowym, projekty domów z wejściem od południa oraz projekty domów tanich w budowie, na które warto zwrócić szczególną uwagę, mając na uwadze ekonomiczną realizację inwestycji. Taka budowa domu jest możliwa i zależy od kilku czynników, które warto uwzględnić w projekcie. Jakich?

Dom tani w budowie, czyli jaki?

Jak wybrać projekt domu oraz na co zwrócić uwagę, aby koszty jego realizacji były niższe? Jak można zminimalizować wydatki, na czym zaoszczędzić, a na czym oszczędzać nie warto? Decyzję o najlepszym projekcie domu tanim w budowie należy zacząć od przemyślenia potrzeb wszystkich domowników. Na jakie elementy charakterystyczne zwrócić uwagę?

fot. mat. sponsorowane

Powierzchnia domu

Czy im większy dom, tym większe są koszty jego budowy? Niekoniecznie. W praktyce bardzo dużo zależy od zaproponowanych w projekcie rozwiązań konstrukcyjnych, od stopnia skomplikowania kształtu bryły. Wśród projektów tanich w budowie Pracowni ARCHON+, Inwestorzy mają do wyboru zarówno projekty małych domów do 100m2, nieco większe projekty domów do 120m2, a także interesujące projekty dużych domów. Każdy z nich zawiera najlepsze, sprawdzone rozwiązania, umożliwiające racjonalizację kosztów budowy i różnorodne układy funkcjonalne dopasowane do indywidualnych potrzeb Klientów.

fot. mat. sponsorowane

Wygląd domu taniego w budowie

Wybierając projekt domu, należy pamiętać, że zawsze musi być on zgodny z lokalnymi wymogami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub Warunkami Zabudowy (WZ). Domy tanie w budowie charakteryzują się prostą, regularną bryłą, często projektowaną na rzucie prostokąta. Taki kształt domu powoduje, że budowa przebiega szybko i sprawnie i co najważniejsze wpływa pozytywnie na koszty. Znaczenie ma tutaj ograniczenie liczby przegród zewnętrznych, poprzez rezygnację z wykuszy, lukarn, czy balkonów. To pracochłonne w wykonaniu elementy domu, które podnoszą koszty budowy i wymagają bardzo starannego ułożenia warstwy termoizolacyjnej o odpowiednich parametrach, aby nie dochodziło do powstawania mostków termicznych. Inwestor może dzięki temu zaoszczędzić na materiałach, kosztach robocizny, a dodatkowo zminimalizować wydatki na ogrzewanie, dzięki ograniczeniu strat ciepła.

Ważnym elementem domu jest dach, który w projektach domów tanich w budowie jest dwuspadowy, a więc łatwiejszy i mniej kosztowny w realizacji w przeciwieństwie do bardziej skomplikowanych, wielospadowych konstrukcji. Najbardziej popularne wśród domów tanich w budowie są projekty domów z poddaszem użytkowym. Można je realizować na różnych rodzajach działek, również na działkach małych, oszczędzając na budowie fundamentów, dzięki mniejszej powierzchni zabudowy. Atutem domów tanich w budowie z kolekcji projektów ARCHON+ jest ich atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Architekci tworzą bardzo efektowne kompozycje elewacji, których koszt wykonania nie jest wygórowany. Stosując tynki w modnych, stonowanych kolorach, różnicując strukturę elewacji, poprzez wprowadzenie akcentów w postaci naturalnych okładzin można uzyskać wspaniały efekt wizualny.

fot. mat. sponsorowane

Projekt domu taniego w budowie z kosztorysem

Szukając idealnego projektu domu wśród tych, oferowanych przez Pracownię ARCHON+, Inwestor przed ostateczną decyzją może sprawdzić i porównać koszty budowy inwestycji, dzięki prezentowanym na stronach projektowych, skróconym kosztorysom. Wraz z projektem domu ARCHON+ każdy Inwestor może zamówić kosztorys budowlany, z którym sprawnie i we właściwy sposób można zaplanować harmonogram budowy, poszczególne prace oraz wydatki, a już podczas trwania budowy na bieżąco kontrolować koszty oraz zużycie materiałów. Kosztorys budowlany dla projektów domów tanich w budowie oraz pozostałych w ofercie ARCHON+ jest aktualizowany co kwartał i zawiera wycenę materiałów, sprzętu, koszty robocizny oraz listę zadań, koniecznych do wykonania na danym etapie budowy.

Aby realizacja projektu domu taniego w budowie była jeszcze bardziej ekonomiczna, Inwestor może zdecydować się na jej przeprowadzenie w systemie gospodarczym. Oznacza to, że cała organizacja budowy oraz część prac budowlanych leży w jego rękach. Z pomocą znajomych wykonuje poszczególne etapy prac, zatrudniając profesjonalistów tylko do wymagających i skomplikowanych robót. To bardzo korzystna finansowo opcja, ale należy wiedzieć, że wymaga od Inwestora bardzo dużego zaangażowania i czasu. Dobrym pomysłem może być zatrudnienie kierownika budowy, który z racji swojego doświadczenia będzie kontrolował postęp prac oraz prawidłowy jej przebieg.

Wśród projektów Pracowni ARCHON+ Klienci mogą wybierać między wieloma wygodnymi i funkcjonalnymi domami tanimi w budowie. Ich przemyślany układ funkcjonalny uwzględniający potrzeby i gusta różnych Inwestorów sprawia, że wybór idealnego projektu staje się łatwiejszy. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją gotowych projektów domów na www.archon.pl.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone