SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak urządzić dom z klasą?

fot. mat. prasowe

Każde wnętrze, niezależnie od metrażu, może być urządzone z klasą i smakiem. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych trików dekoratorskich, aby ze zwykłego pomieszczenia uczynić prawdziwie piękne wnętrze. Sprawdź, jak to zrobić!

1. Katalogi wnętrzarskie
2. Firmowe blogi
3. Wizyta w galerii wnętrz i zdjęcia

Aranżacja wnętrz wymaga kreatywności i umiejętności łączenia kolorów, wzorów i kształtów. Liczy się inwencja i konwencja, trzymanie się wybranego stylu i próby wykorzystania typowych dla niego elementów, które w połączeniu nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Katalogi wnętrzarskie

Pierwszym źródłem pomysłów na urządzenie domowych wnętrz są katalogi wnętrzarskie, wydawane przez znane wydawnictwa specjalistyczne i popularne sklepy, oferujące szeroki asortyment wyposażenia wnętrz. W tego typu katalogach znajdują się zarówno pojedyncze produkty, jak i zdjęcia całych aranżacji, w których oferowane przedmioty i meble zostały użyte. W ten sposób można nie tylko znaleźć prawdziwe perełki wśród dodatków lub mebli, ale także zobaczyć, jak można je wykorzystać w danym pomieszczeniu. Przeglądanie katalogów pozwala też od razu ocenić koszt wprowadzanych zmian i modyfikacji, co jest bardzo istotne dla powodzenia całego przedsięwzięcia.

Firmowe blogi

W Polsce działają setki firm oferujących elementy wyposażenia wnętrz, dodatki i tekstylia domowe. Firmy te, oprócz prowadzenia sieci sprzedaży stacjonarnej i internetowej, prowadzą również blogi branżowe, na których publikują tematyczne artykuły, związane z urządzaniem wnętrz i dobieraniem dodatków. Te blogi to cenne źródło wiedzy o sposobach aranżacji wnętrz, wykorzystaniu poszczególnych akcesoriów w niekonwencjonalny sposób lub doborze dodatków do wybranego stylu aranżacyjnego. Co ważne, artykuły te często opatrzone są również zdjęciami z przykładowymi aranżacjami.

Blogi to coś więcej niż kącik ze wskazówkami od specjalistów z dziedziny aranżacji wnętrz. Jak pokazuje przykład https://pepco.pl/blog-pepco/, czytelnicy firmowego bloga znajdą tam również praktyczne porady, dotyczące codziennego funkcjonowania w domu, np. sposobów przechowywania żywności czy odzieży, czyszczenia poszczególnych powierzchni, ich konserwacji, a także dobierania dodatków i dekoracji do poszczególnych wnętrz.

Wizyta w galerii wnętrz i zdjęcia

Zanim zabierzemy się za kupowanie dodatków i innych elementów wyposażenia wnętrz, warto dowiedzieć się, w jakim stylu chcemy dane wnętrze urządzić. To kluczowa kwestia, od której należy zacząć. Aby zweryfikować własny gust można udać się do galerii wnętrz i obejrzeć przykładowe aranżacje lub przejrzeć zdjęcia dostępne w internecie. Druga metoda jest o tyle łatwiejsza, że nie wymaga wychodzenia z domu i można ją stosować o każdej porze dnia i tygodnia, niezależnie od godzin otwarcia galerii. Oglądając zdjęcia poszczególnych aranżacji warto zwracać uwagę na szczegóły, a więc sposób ustawienia mebli, wykorzystanie gry kolorów, aranżacje przestrzeni okiennej, użyte dodatki czy rozwiązania technologiczne. Dobrze jest skupić się na pomieszczeniach o podobnej wielkości co wnętrze, które chcemy urządzić. W ten sposób można znaleźć ciekawe i gotowe rozwiązania, możliwe do wykorzystania we własnym domu.

Oglądanie zdjęć i gotowych aranżacji w galeriach wnętrz to dobra metoda na zdefiniowanie własnych preferencji dla osób, które dotąd były niezdecydowane na konkretny styl aranżacyjny. po takim przygotowaniu wybór właściwych elementów wyposażenia będzie znacznie łatwiejszy, a ich uzupełnienie dodatkami przyjemniejsze.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone