SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak to jest studiować w USA?

fot. mat. prasowe

W dzisiejszej bardzo konkurencyjnej walce o zatrudnienie, wnioskodawcy muszą pomyśleć o posiadaniu coraz większych atutów w swoim CV. Jednym z najlepszych sposobów na wyróżnienie się jest zdobycie wykształcenia za granicą. Zalety edukacji w Stanach Zjednoczonych są duże, ale nie każdy wie, jak właściwie podjąć się tego wyzwania i zdobyć szczegółową wiedzę na ten temat. Mając pojęcie o tym, na czym polega studiowanie w USA, możesz sam zdecydować, czy naprawdę potrzebujesz tego doświadczenia, a może lepiej będzie studiować w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, czy gdziekolwiek indziej, albo w ogóle zostać w domu.

Nauka czy sport

Z reguły studenci amerykańskich uniwersytetów mają o wiele mniej godzin bezpośredniego kontaktu z profesorami niż na przykład na uniwersytetach polskich. Wykłady w USA z reguły odbywają się w dużych salach wypełnionych setkami studentów.

Studenci otrzymują cotygodniowe materiały do ​​opanowania, po czym będą mogli brać udział w dyskusjach na seminarium i wykładach. Jeśli chodzi o ocenianie wiedzy na koniec roku, oprócz egzaminu końcowego bierze się pod uwagę wiele czynników. Należą do nich: obecność na zajęciach, wyniki egzaminów w połowie semestru, prace badawcze oraz krótkie eseje, pisane w trakcie semestru. Jeśli chodzi o eseje, to studenci często korzystają z pomocy takich stron jak payforessay.net.

Studenci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez sportu, będą cieszyć się nauką w Stanach Zjednoczonych, gdzie kładą duży nacisk na sport. W wielu amerykańskich filmach można obserwować uniwersytecki sprzęt sportowy, stadiony piłkarskie i sale, które można naprawdę porównać z najlepszymi stadionami sportowymi w Europie.

Sport studencki w Stanach Zjednoczonych to kult. Każda uczelnia ma własną drużynę piłkarską lub koszykarską z tysiącami fanów, którzy z pewnością przybędą zobaczyć zawody i stworzą niesamowitą atmosferze.

Ile trzeba odłożyć na studia w USA

Koszt studiowania na uniwersytecie może być przeszkodą dla obcokrajowców, ponieważ czesne jest dość wysokie. Rząd ma bardzo niewielką kontrolę nad tym, ile opłat pobierają uniwersytety ze swoich studentów. Typowy czteroletni kurs licencjacki na prywatnym uniwersytecie kosztuje około 29 000 USD rocznie, podczas gdy niektóre z bardziej prestiżowych szkół wyższych kosztują nawet 50 000 USD rocznie.

Oczywiście istnieją różne formy pożyczek i stypendiów. Niemniej jednak na ogół ukończenie college’u w USA oznacza początek długiego zadłużenia. Należy pamiętać, że oprócz płacenia za studia student ma też spore wydatki na życie w USA, w tym zakwaterowanie. Wielu studentów pierwszego roku i studentów zagranicznych woli mieszkać w kampusie, ponieważ oznacza to, że nie poniosą żadnych kosztów transportu, a ponadto będą mieli dostępne wszystkie studenckie rozrywki.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone