SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak sprawdzić swój poziom angielskiego po kursie online? Podpowiadamy

fot. mat. sponsorowane

Ucząc się języka angielskiego, oczekujemy efektów, które będą dla nas zadowalające. Chcemy nie tylko rozumieć słownictwo, ale też zależy nam na umiejętności poprawnego mówienia, czy pisania. Korzystanie z zajęć dodatkowych lub zapisanie się na kurs internetowe lekcje angielskiego może znacznie podnieść nasze kwalifikacje. Czy każdy kurs zapewni nam dobre efekty? Czasami nawet po dobrym kursie nie czujemy się wystarczająco pewnie, uważamy, że nie znamy języka na tyle, by swobodnie się nim posługiwać w przestrzeni publicznej. Czy nasze obawy są słuszne? Oto jak to sprawdzić.

Nauka języka angielskiego przez internet ‒ co warto wiedzieć

Musimy pamiętać, że nauka przez internet to lekcje inne niż te stacjonarne, ale inne nie oznacza, że gorsze. Przede wszystkim, w dobrych szkołach online, takich jak na przykład Tutlo.com, zajęcia z angielskiego online odbywają się w bardzo wąskim gronie: tylko między uczniem a native speakerem. Dzięki temu mamy pewność, że „wyciągamy” z naszych lekcji maksymalnie dużo.

Nauczycie poświęcą czas tylko swojemu uczniowi, co jest niezwykle ważne, szczególnie gdy zależy nam na poradzeniu sobie ze strachem przed mówieniem w języku obcym. Ten strach to częsta blokada u osób, które uczą się języka angielskiego i dostrzegają, że mówią znacznie gorzej niż lektor. Wstydzą się błędów i myślą, że narażają się na pośmiewisko.

By wiedzieć, jakie zrobiliśmy postępy, warto sprawdzić swój poziom języka angielskiego po ukończonych kursach i szkoleniach. Dobrze też jest sprawdzić nasz poziom przed rozpoczęciem nauki, aby móc porównać swoją wiedzę sprzed kursu i po nim. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę Tutlo, gdzie znajduje się test językowy i rozwiązać zawarte w nim zadania. Po tym teście będziemy wiedzieć, jaki faktycznie jest nasz punkt wyjścia.

Jak sprawdzić swój poziom angielskiego po ukończonym kursie?

Pierwszy krok to także wypełnienie testu językowego. Może to być jeden z bardziej rozbudowanych sprawdzianów dostępnych w sieci, które składają się z kilku części, na przykład gramatycznej i pisanej. Pomogą one nam dowiedzieć się, jak w rzeczywistości plasują się nasze umiejętności lingwistyczne.

Oczywiście test to jeden ze sposobów, jednak warto pokusić się też o inne metody weryfikacji wiedzy. Jedną z nich jest sprawdzenie, czy rozumiemy język pisany, czyli na przykład treści z książek, czasopism i blogów. Jeśli dotychczas mieliśmy problemy z angielskim dla biznesu i ukończyliśmy kurs, sprawdźmy, jak sobie radzimy z tego typu treściami. Obejrzyjmy kilka wywiadów, filmów i sprawdźmy, czy je rozumiemy, a następnie porównajmy wyniki do tych sprzed rozpoczęcia kursu.

Jak sprawdzić, czy nasze umiejętności speakingu wzrosły?

Bardzo dobrym sposobem na weryfikację będzie rozmowa z native speakerem. Dobre szkoły językowe pozwalają nam na wybór zajęć właśnie z native speakerami, co umożliwi ocenę naszych umiejętności rozumienia mowy potocznej, wymowy i zdolności do prowadzenia dyskusji na różne tematy. To tak naprawdę jeden z najlepszych sposobów przetestowania naszej wiedzy w praktyce i w warunkach najbardziej zbliżonych do naturalnej konwersacji.

Udzielajmy się na zagranicznych forach internetowych czy po prostu podczas wyjazdów używajmy języka angielskiego, gdzie tylko możemy. Restauracja, hotel, lotnisko, muzeum. To tylko kilka przykładów, ale to właśnie podczas takich codziennych sytuacji dowiemy się o naszym poziomie najwięcej. Powodzenia w nauce i szybkich sukcesów.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone