SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak rozwiązać problem z zadłużeniem bankowym?

fot. mat. sponsorowane

Bardzo wielu Polaków na przestrzeni swojego życia decyduje się co najmniej raz, a w wielu przypadkach znacznie częściej zaciągnąć kredyt w banku. Mogą to być kredyty gotówkowe, ale często spotykane są też kredyty hipoteczne czy samochodowe.

W umiarkowanej ilości mogą one być niegroźne dla domowego budżetu, ale zdarza się, że w pewnym momencie zaczynają być uciążliwe. Choćby dlatego, że utracimy pracę lub zachorujemy i nie będziemy już w stanie opłacać rat w dotychczasowej wysokości. Pojawia się wtedy jedno kluczowe pytanie: jak rozwiązać problem z zadłużeniem bankowym?

Konsolidacja sposobem na rozwiązanie problemów z zadłużeniem bankowym

Ciekawym produktem finansowym, który jest spotykany w coraz większej ilości banków, jest kredyt konsolidacyjny. Jest to zobowiązanie kierowane właśnie do osób, które spłacają jednocześnie wiele różnych kredytów i chciałyby zredukować ich ilość, a także zmniejszyć wysokość comiesięcznych rat.

W ramach kredytu konsolidacyjnego można z reguły połączyć również zobowiązania różnego typu, na przykład kredyty gotówkowe, linie kredytowe, karty kredytowe i nie tylko. Dokładniejszych informacji na temat dopuszczalnych typów kredytów do konsolidacji należy szukać na stronie banku, w którym chcemy dokonać konsolidacji, ponieważ każda instytucja finansowa może mieć własne zasady w tym zakresie.

Warto pamiętać, że w przypadku konsolidacji, tak samo, jak przy innych typach kredytów, bank przed podjęciem decyzji zawsze najpierw zbada zdolność kredytową i historię kredytową potencjalnego klienta.

W związku z tym dla osób w złej sytuacji finansowej otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej może być bardzo trudne. Warto skontaktować się z dobrym pośrednikiem kredytowym, dostępnym tutaj: https://splatakredytow.pl/, aby zwiększyć swoje szanse, a także ułatwić i przyspieszyć cały proces wnioskowania o kredyt.

Dlaczego warto skonsolidować zadłużenia bankowe?

Jak już wspomniano, rata kredytu konsolidacyjnego powinna być niższa niż suma rat kredytów, które postanowiliśmy połączyć. Oznacza to, że, jeśli połączymy trzy różne kredyty, których łączna suma rat wynosiła dotychczas 1500 złotych, teraz będziemy spłacać jeden kredyt o racie niższej niż ta kwota. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty zobowiązania.

Długi maksymalny okres spłaty pozwala na terminowe, bezproblemowe spłacanie kredytu konsolidacyjnego nawet osobom o bardzo ograniczonym budżecie. Rata zawsze dopasowywana jest indywidualnie, na podstawie możliwości i potrzeb finansowych danego klienta. Żeby mieć pewność, że warunki kredytu będą jak najkorzystniejsze, można zwrócić się do specjalisty kredytowego. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego przepłacania.

Dzięki konsolidacji możliwe jest zdjęcie ze swoich ramion ogromnego ciężaru. Niższa rata to nie tylko brak stresu związanego z nieterminową spłatą zobowiązania, ale też brak ryzyka wystąpienia takich nieprzyjemnych sytuacji, jak naliczanie odsetek karnych za opóźnienie, wpisy na listy dłużników czy otrzymywanie płatnych monitów informujących o obowiązku spłaty zadłużenia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone