SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak przechowywać buty po sezonie?

fot. materiały sponsorowane

Buty nie tylko stanowią obowiązkowy element stylizacji, ale również wizytówkę ich właściciela. Dlatego powinny być odpowiednio dobrane do okazji, a także zadbane. Kluczową kwestią jest ich regularne czyszczenie oraz przechowywanie, które ma ogromny wpływ na ich wygląd i żywotność. Jak przechowywać buty po sezonie?

Jak przechowywać buty po sezonie?

Trwałość, a jednocześnie żywotność damskich butów zależy przede wszystkim od tego, z jakich materiałów je wykonano. Im lepszej jakości materiał, tym większa szansa, że posłużą przez lata i będą wciąż dobrze wyglądać. Jednak to nie jedyny czynnik, który odpowiada za ich atrakcyjny wygląd oraz solidność. Przede wszystkim musisz używać ich zgodnie z przeznaczeniem oraz odpowiednio o nie zadbać. Niezwykle istotny jest sposób, a także regularne czyszczenie ich, suszenie, impregnacja, jak i przechowywanie butów. Dlaczego jest to tak ważne? Obuwie i ubrania dopasowujesz nie tylko do okazji i swojego stylu, ale również do pory roku. Rzadko zdarza się, aby w mieszkaniu było tyle miejsca, byś mogła je wszystkie trzymać w jednym miejsc. Tym bardziej, gdy są również inni domownicy. W takiej sytuacji należy wybrać kilka par, które nosi się w danym sezonie, a resztę schować. Odpowiednie przechowywanie butów to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na przedłużenie ich atrakcyjnego wyglądu i żywotności. Zwłaszcza że porządne, skórzane buty Filippo, kupuje się nie na sezon, ale kilka lat. Niestety wciąż wiele osób robi to nieprawidłowo. Najczęściej popełnianym błędem jest chowanie kilkunastu par w małej półce i kładzenie jednej pary na drugą. W efekcie buty bardzo szybko się brudzą, mogą się uszkodzić i tracą swój kształt Ponadto, nie mają dostępu do świeżego powietrza. Musisz wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej zacienione i bez wilgoci.

Gdzie przechowywać obuwie?

Najlepszym miejscem do przechowywania butów jest szafa w przedpokoju i szafki na buty. Oba meble są bardzo praktyczne. W przypadku szafy warto wygospodarować miejsce na samym dole albo w górnej części. Jeżeli mieszkasz w domu i masz strych, to możesz tam postawić szafkę na buty. Upewnij się jednak, że nie panuje tam wilgoć, która mogłaby zniszczyć buty. Wtedy należy pamiętać o włożeniu butów do specjalnych pudełek. W ten sposób zabezpieczysz je przed uszkodzeniami oraz kurzem. Jeśli nie masz tak pojemnej szafy, rozważ zakup szafki na buty. Upewnij się, że jest na tyle pojemna, że pomieści zarówno letnie, płaskie buty, jak i modele na wysokim obcasie i z wysoką cholewką.

W czym przechowywać obuwie?

Jeśli już wygospodarowałaś miejsce na buty, musisz je schować. W czym je przechowywać? Najlepszym sposobem są specjalne pudełka. Mogą to być oryginalne, w których kupiłaś daną parę, a następnie umieścić w szafie. Świetnie sprawdzą się prawidła do butów, dzięki którym masz pewność, że buty się nie odkształcą. Pamiętaj, aby przed schowaniem butów dokładnie je wyczyścić, ponieważ wszelkie zabrudzenia mogą przeniknąć w jego strukturę. Czyść je w zależności od tego, z czego są wykonane. Przykładowo, skórzane buty Filippo możesz wyczyścić wilgotną, bawełnianą ściereczką. Następnie dokładnie je osusz i dopiero schowaj.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone