SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak mądrze i rozsądnie wybrać zespół weselny?

fot. mat. sponsorowane

Muzyka gra pierwsze skrzypce na każdym weselu. Trudno sobie wyobrazić bez niej udaną zabawę, ale to jej wysoka jakość sprawi, że goście pozostaną na zabawie do białego rana. Za oprawę muzyczną wesela odpowiadają zespoły weselne, których liczba z roku na rok systematycznie rośnie. Ogromny wybór profesjonalnych i amatorskich grup sprawia, że przyszli nowożeńcy mają niemałe trudności z wyborem konkretnego zespołu. Na co zwracać uwagę przeglądając oferty współpracy i gdzie szukać najlepszych grup muzycznych?

Zespoły weselne i ich repertuar muzyczny

Zespoły weselne to grupy, które specjalizują się w przygotowywaniu oprawy muzycznej ślubu i prowadzeniu wesela. Każdy z nich posiada swój własny repertuar, który został przygotowany specjalnie z myślą o zabawie weselnej. Zazwyczaj jest on na tyle zróżnicowany, że zarówno osoby młode, jak i seniorzy znajdą w nim utwory, które przypadną im do gustu. Każda grupa muzyczna posiada własny, indywidualny styl, który można ocenić słuchając demo lub oglądając nagrania z prowadzonych przez nią imprez. Największą zaletą związaną z wyborem zespołu weselnego jest muzyka grana na żywo.

Specjalnością zespołów weselnych są tzw. covery, czyli znane i lubiane przeboje w autorskiej aranżacji. Takie rozwiązanie wiąże się z licznymi zaletami – daje możliwość zabawy przy dobrze znanej muzyce, która jest wykonywana na żywo, przeboje mogą być dostosowane do każdej grupy wiekowej, a nowożeńcy mogą we współpracy z zespołem skomponować idealne ich zestawienie. Oprócz samej muzyki, duże znaczenie przy wyborze grupy muzycznej ma także jej wizerunek, sposób bycia oraz styl prowadzenia zabawy, który najlepiej ocenimy oglądając nagranie wideo z dowolnej zabawy, na której wystąpiła grupa muzyczna.

Gdzie szukać najpopularniejszych zespołów weselnych?

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań zespołu weselnego jest oczywiście internet. Większość profesjonalnych grup muzycznych posiada własne strony www, na których możemy zapoznać się z historią grupy, poznać życiorysy jej członków, dowiedzieć się istotnych informacji na temat ich gustów muzycznych oraz posłuchać demo. Dodatkowo, na stronie zespoły weselne umieszczają także zdjęcia z prowadzonych imprez, filmiki wideo oraz inne materiały, które pozwalają ocenić, jak grupa wypada na żywo. Za pośrednictwem strony możemy także nawiązać bezpośredni kontakt z grupą, dowiedzieć się o wolnych terminach oraz innych, istotnych szczegółach współpracy.

Jeśli zależy nam na przyspieszeniu tempa poszukiwania zespołu weselnego, jego poszukiwanie warto rozpocząć od przeglądania ofert znajdujących się na łamach portali ślubnych. Są to specjalne serwisy internetowe, które powstały z myślą o ułatwieniu przyszłym nowożeńcom ślubnych przygotowań. Znajdują się na nich oferty większości profesjonalnych grup muzycznych pogrupowane według miast i województw. Użytkownicy mogą w prosty i szybki sposób wybrać zespoły weselne odpowiadające ich preferencjom za pomocą prostej w obsłudze wyszukiwarki. Opinie innych użytkowników portalu z kolei wskazują mocne i słabe strony współpracy z daną grupą, co również może być niezwykle pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: zespoły weselne – więcej na WeselezKlasa.pl.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone