SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

iPhone 13 – co nas czeka?

fot. mat. sponsorowane

Za nami wrześniowa konferencja Apple, w czasie której Tim Cook oficjalnie zaprezentował iPhone 13 oraz pozostałe warianty smartfona, czyli wersje Mini, Pro oraz Max. Czego możemy spodziewać się po najnowszym telefonie od Apple?

iPhone 13 został oficjalnie przedstawiony. Ruszyła również przedsprzedaż tego modelu oraz jego bliźniaczych wariantów. Czym wyróżnia się nowa generacja i jak wygląda porównanie iPhone 13 z iPhone 12? Sprawdźmy ile prawdy pochodziło z przecieków i jakie możliwości oferują nowe iPhone’y.

iPhone 13 – subtelne zmiany w wyglądzie

Po prezentacji najnowszego smartfona Apple wiemy już, że trudno będzie rozpoznać na pierwszy rzut oka, z którym iPhone mamy do czynienia. W podstawowej wersji wygląd zewnętrzny iPhone praktycznie się nie zmienił. Ekran nadal ma rozdzielczość 6,1 cala, a pozostałe wymiary mają co najwyższej minimalne różnice. Z przodu tym co pozwala odróżnić iPhone’a 12 od iPhone 13 jest notch.

Nowy iPhone cechuje mniejsze wcięcie z przednim obiektywem, jednak w dalszym ciągu trudno zorientować się w pierwszej chwili. Łatwiej odróżnić oba modele, patrząc na nie od tyłu. iPhone 12 ma inny rozstaw obiektywów niż nowsza odsłona.

Jeśli już przy aparacie jesteśmy, plotki mówiły, że iPhone 13 otrzyma moduł foto z iPhone’a 12 Pro i faktycznie tak będzie. Oznacza to m.in. jeszcze lepszą stabilizację obrazu w iPhone 13. Smartfon ma też wzmocnione strategiczne elementy obudowy, dzięki czemu jest jeszcze bardziej wytrzymały. Wzmocniona została również warstwa Ceramic Shield. Niemniej oba modele mają ten sam poziom wodoodporności.

Czip A15 Bionic – najszybszy smartfon w dziejach

Kluczowym aspektem, na który zwracamy uwagę poznając iPhone’a 13 jest nowy procesor A15 Bionic, który również został zaprezentowany w trakcie premiery. iPhone 13 będzie miał co bardzo prawdopodobne najszybsze serce z wszystkich smartfonów.

Amerykański gigant zapewnia, że iPhone 13, który niebawem znajdzie się w sklepach w Polsce jest aż o 50% szybszy w porównaniu do poprzedniej generacji, której przecież nie można było niczego zarzucić. Przyspieszyła również grafika, a to oznacza, że zarówno system iOS, jak i inne aplikacje Apple będą działały jeszcze płynniej.

iPhone 13 z jasnym ekranem i nowymi możliwościami aparatu

Kolejny krok w rozwoju technologii Apple poczyniło w kwestii pracy nad ekranem. Wyświetlacz Super Retina XDR znany jest z iPhone’a 12, jednak teraz jest jeszcze jaśniejszy. Poprzednia generacja i tak brylowała rezultatem na poziomie 625 nitów, natomiast iPhone 13 w wariancie podstawowym ma aż 800 nitów i 1000 w wersji Pro. Oznacza to jeszcze lepszą widoczność, nawet w pełnym słońcu i mniej problemów np. z odczytaniem powiadomienia.

Klienci będą mieli też więcej możliwości związanych z robieniem zdjęć. Z pewnością Apple przyłożyło się bardzo do rozwoju technologii robienia fotografii w słabych warunkach oświetleniowych.

Oprócz rozwiniętego trybu nocnego oraz portretowego, nowością jest system Deep Fusion, który wyłapuje niewystarczająco doświetlone elementy zdjęcia i wyostrza je. Wszystko ma być doskonale widoczne na ekranie urządzenia.

iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max oraz iPhone 13 Mini

Oprócz podstawowej odsłony iPhone’a 13, Tim Cook zaprezentował również całą rodzinę, która zastępuje iPhone 12. Chodzi o Mini iPhone 13, który chyba po raz pierwszy otrzymał tak wiele z nowych funkcji, które znalazły się w podstawowym wariancie. To krok powyżej oczekiwań wielu fanów mniejszej odsłony iPhone.

Z kolei iPhone 13 Pro znów imponuje swoimi możliwościami. Persja Pro Max dla przykładu po raz pierwszy dostępna jest z 1 TB pamięci wewnętrznej (warianty rozpoczynają się od 128 GB).

Model iPhone 12 Pro Max był przełomowy, gdyż największy w dziejach. Z drugiej strony teraz nie mamy do czynienia z podobnymi innowacjami, niemniej iPhone 13 Pro Max nadal jest niezwykle solidnym sprzętem.

Co jeszcze kryje nowy iPhone 13?

Jak już wspomnieliśmy, iPhone 12 cieszył się dużym zainteresowaniem, ale iPhone 13 wydaje się solidnym krokiem w stronę dalszego rozwoju i konkurencji z Androidem czy wiodącymi modelami marki Samsung

Podobnie jak iPhone 12, „trzynastka” ładowana jest przez łącze USB-C, a zatem tak jak wszystkie najnowsze smartfony.

Podobnie jak model 12 Pro Max, warianty Pro w iPhonie 13 wyposażone są w sensor LiDAR. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się z premiery? Sporo powiedziano na temat baterii.

W przypadku iPhone’a 13 oraz iPhone 13 Pro akumulator ma pracować dłużej na jednym ładowaniu o 2,5 godziny, natomiast iPhone 13 Mini będzie działał dłużej o 1,5 godziny.

Udoskonalony został także moduł 5G, który ma działać z większą liczbą częstotliwości, zapewniając użytkownikom większy komfort i lepsze połączenie z szybkim internetem bezprzewodowym piątej generacji. Co ciekawe iPhone 13 będzie wspierał łączność satelitarną.

Nie możemy się już doczekać, aż telefony trafią do sklepów i znajdą się w bieżącej ofercie, gdyż póki co możliwa jest wyłącznie przedsprzedaż.

iPhone 13 być może nie jest kolejną rewolucją w wykonaniu Apple, ale z pewnością to poważny krok do rywalizacji z największymi producentami smartfonów.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone