SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Iphone 11 i Iphone 12 – co warto kupić?

fot. mat. sponsorowane

Iphone 11 i Iphone 12 to popularne modele telefonów, które obecnie dostępne są na rynku. Marka Apple nieustannie wprowadza coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Nic dziwnego, bowiem użytkownicy smartfonów stali się niezwykle wymagający. Oczekują więc od sprzętu wysokiej jakości, funkcjonalności oraz oryginalnego designu. Co mogą zaoferować im produkty Apple? Jakimi parametrami się cechują i czy warto dokonać ich zakupu? Który z modeli okaże się lepszym wyborem?

1. Iphone 11 – sprawdzony wybór dla wymagających użytkowników

2. Iphone 12 – najnowocześniejsze  i funkcjonalne rozwiązania

3. Co okaże się najlepszym wyborem?

Iphone 11 – sprawdzony wybór dla wymagających użytkowników

Iphone 11 wyposażony został w procesor A13 Bionic z silnikiem 3 generacji. Jednostka składa się z dwóch rdzeni wydajnościowych, które charakteryzują się większą szybkością, niż ma to miejsce w przypadku układu A12. Dodatkowo zużywa również mniej energii. Pozostałe cztery rdzenie, to rdzenie efektywnościowe, które także są szybsze i bardziej energooszczędne. Bardzo ważnym elementem w przypadku smartfonów jest pojemność zastosowanej w nich pamięci. Model ten można nabyć w wersjach 64 GB, 128 GB lub 256 GB. Według zapewnień producenta, bateria zastosowana w tym urządzeniu powinna wytrzymać o około godzinę dłużej, niż miało to miejsce w przypadku Iphone’a XR. Dużą zaletą jest obsługa ładowania indukcyjnego, co z całą pewnością stanowi bardzo wygodną formę doładowywania telefonu. Smartfon można naładować za pomocą szybkiej ładowarki przewodowej 18 W, którą jednak należy dokupić osobno. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż naładowanie nią telefonu do poziomu 50% zajmuje jedynie 30 minut.

Jeśli chodzi o aspekty wizualne, Iphone 11 dostępny jest w zróżnicowanej gamie kolorystycznej, dlatego też każdy użytkownik będzie w stanie dopasować odpowiedni egzemplarz w stosunku do własnych preferencji i upodobań. Efektowny wygląd utrzymać można dzięki zastosowaniu odpornej na uszkodzenia obudowy. Dodatkowo smartfon pokryty został bardzo wytrzymałym szkłem, w specjalny sposób utwardzonym przez hartowanie w procesie wymiany jonowej. Ekran cechuje się stosunkowo dużą przekątną, wynoszącą 6,1 cala oraz wysoką rozdzielczością. To także prawdziwa gratka dla amatorów wykonywania zdjęć i filmów. Model posiada bowiem kamerę z dwoma obiektywami: szerokokątnym i ultraszerokokątnym. Wbudowana lampa błyskowa pozwala na wykonywanie dobrych jakościowo fotografii nawet w warunkach słabego oświetlenia. Do komunikacji wykorzystano Wi‑Fi 6 802.11ax z technologią 2×2 MIMO, czip z technologią Ultra Wideband, LTE klasy Gigabit z technologią 2×2 MIMO i LAA oraz Bluetooth 5.0.

Iphone 12 – najnowocześniejsze  i funkcjonalne rozwiązania

Iphone 12 to bardzo ciekawa propozycja, która z pewnością zainteresuje duże grono potencjalnych odbiorców. Co ciekawe, do sprzedaży trafiły aż cztery odmienne wersje urządzenia. Różnią się one od siebie wielkością obudowy, ekranu oraz modułami aparatu. Iphone 12 to także inny design, który wyróżnia go na tle poprzedniego modelu. Zamiast zastosowania krągłości, zaobserwować można prostopadłe względem tyłu i frontu boczne ścianki. Również ramki wokół ekranu są węższe, niż w poprzedniej wersji. Smartfon pokryty został specjalnie stworzonym na potrzeby producenta Apple szkłem Ceramic Shield. Charakteryzuje je bardzo wysoka odporność na upadki i mogące powstawać w ich wyniku uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie ulepszona została także jego wodoszczelność. Ma on bowiem przetrwać na głębokości 6 metrów przez okres 30 minut.

Miłośnicy technologicznych nowinek będą w pełni usatysfakcjonowani funkcjonalnością tego urządzenia. Telefon wyposażony został w bardzo szybki procesor A14 Bionic. Obsługuje również technologię 5G. Wyświetlacz może mieć zróżnicowaną wielkość, co uzależnione będzie od wyboru konkretnej wersji telefonu, jednak każdorazowo będzie to ekran OLED, cechujący się wysoką jasnością, rozdzielczością, kontrastem i gęstością pikseli. Smartfon wyposażony został w dobrej jakości aparat, który świetnie radzi sobie z robieniem zdjęć po zmroku.

Łączność bezprzewodowa możliwa jest dzięki technologii Wi-Fi, 5G, LTE, Bluetooth 5.0. Akumulator 50% swojej pojemności osiąga zaledwie w 30 minut. Wspiera ładowanie 20 W dzięki zastosowaniu złącza Lightning. Zastosować można również standardy Qi i MagSafe.

Co okaże się najlepszym wyborem?

Starsze modele cieszą się dużą popularnością i często wybierane są przez oszczędniejszych użytkowników, którzy nie stawiają przed swoim sprzętem aż tak wysokich wymagań. Oczywiście decydując na no nowsze rozwiązanie, otrzymujemy lepszy i bardziej wydajny procesor, który wpływał będzie na komfort użytkowania telefonu. Iphone 12 będzie produktem na kilka kolejnych lat. Dodatkowo zagwarantujemy sobie również dostęp do aktualizacji. Nad nowszym modelem powinny również zastanowić się osoby oczekujące dobrej jakości zdjęć. Zastosowana została bowiem lepsza soczewka oraz poprawiła się jasność obiektywu. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy z oferowanych modeli posiada szereg udogodnień, które mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone