SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Generalny remont mieszkania – ile kosztuje?

fot. mat. sponsorowane

Remont mieszkania kojarzy się z czasowymi niedogodnościami i wydatkami, ale dzięki temu można zadbać o komfort domowników. Niezależnie jednak od tego, czy chcesz wyremontować mieszkanie ze względu na to, że dziecko wyprowadziło się na studia, znudził ci się kolor ścian, marzysz o bardziej funkcjonalnym układzie, czy po prostu chcesz coś zmienić, musisz liczyć się z dużymi wydatkami. W takich przypadkach przydaje się tani kredyt gotówkowy, dzięki któremu nie trzeba wstrzymywać planów związanych z remontem do momentu, w którym uzbiera się odpowiednią ilość gotówki.

1. Czy warto wybrać kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

2. Ile trzeba zaciągnąć kredytu gotówkowego, aby wystarczyło na remont?

3. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy niezbędny do remontu?

4. Jak policzyć całkowity koszt kredytu?

Niezależnie jednak od źródła finansowania remontu, na początek warto przemyśleć, co dokładnie zostanie wymienione i zmienione podczas generalnego remontu mieszkania. Dzięki temu można oszacować całkowity koszt, co pomoże wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy online. Możesz też skorzystać z poniższych porad, dzięki którym dowiesz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy, ile najczęściej Polacy wydają na generalny remont mieszkania oraz co można zrobić, aby obniżyć koszty remontu. Warto zastosować się do tego typu porad, ponieważ wówczas będzie można obniżyć kwotę pożyczki, a tym samym udzielenie kredytu nie będzie wymagało dodatkowych zaświadczeń od pracodawcy.

Czy warto wybrać kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Przeciwnicy korzystania z kredytów często twierdzą, że nie jest to opłacalne, ponieważ kredyty gotówkowe wiążą się z wysokim oprocentowaniem. Można jednak znaleźć promocje w rankingu kredytów gotówkowych, dzięki którym skorzystanie z takiej pożyczki będzie tańsze. Ranking dostępny jest na stronie internetowej https://www.get-money.pl/banki/kredyty-gotowkowe, więc można bez wychodzenia z domu znaleźć najlepszą ofertę. Dodatkowo koszt remontu generalnego może wynieść nawet 30-40 tysięcy złotych i to w przypadku normalnego standardu. Jeżeli komuś zależy na eleganckich wnętrzach, kwota będzie dużo wyższa. Trudno więc oczekiwać, że ktoś będzie czekał kilka lub nawet kilkadziesiąt miesięcy, aż uzbiera odpowiednią kwotę. W tym przypadku najtańszy kredyt gotówkowy pozwoli szybko załatwić sprawę z remontem, a przy skorzystaniu z atrakcyjnej oferty będzie można uzyskać niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego. Tym samym całkowity koszt będzie niski, więc tego typu pożyczka gotówkowa online może być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą przeprowadzić remont mieszkania.

Ile trzeba zaciągnąć kredytu gotówkowego, aby wystarczyło na remont?

Podczas składania wniosku o kredyt często sprawdzane są dane dostępne w biurze informacji kredytowej. Należy więc mieć świadomość, że umowę kredytową łatwiej dostaną osoby, które nie mają problemów z terminową spłatą. Podczas wybierania oferty dobrze jest pamiętać o tym, aby rzeczywista roczna stopa oprocentowania była w miarę możliwości jak najniższa. Nie wpływa to na zdolność kredytową, ale pozwala obniżyć koszty związane z pożyczeniem pieniędzy. Optymalna kwota, jaką trzeba zaciągnąć na remont, aby wystarczyło na wszystkie prace, może sięgać nawet pięćdziesięciu tysięcy złotych. W tym przypadku ranking kredytów gotówkowych ułatwi wybór najlepszej propozycji w zależności od zdolności kredytowej oraz tego, ile dokładnie ma wynieść całkowita kwota kredytu. Można oczywiście spróbować uzyskać lepsze warunki przez zmniejszenie kwoty. Bardzo często decydując się na niższą kwotę kredytu, można znaleźć lepsze oferty kredytów gotówkowych. Inną opcją jest porównanie różnych okresów spłaty. Podobnie jak przy innej popularnej pożyczce związanej z mieszkaniem, jaką jest kredyt hipoteczny, koszty mogą być wyższe przy dłuższym okresie spłaty. Warto o tym pomyśleć przy kredycie konsumenckim i wybrać dla siebie atrakcyjny wariant.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy niezbędny do remontu?

Wiele osób wybiera mniejszą kwotę kredytu, jednak w takim przypadku trzeba się liczyć z koniecznością samodzielnego wykonania niektórych prac. Jest to oczywiście korzystne dla osób, które nie dostaną większej pożyczki i w ich przypadku oferowany jest jedynie mały kredyt online. Z drugiej strony samodzielne wykonanie prac zabierze wiele czasu i energii, a jeżeli ktoś nie zna się na budowlance, to musi się liczyć z ryzykiem, że nie uzyska oczekiwanych efektów. Tym samym trzeba będzie szukać fachowca, który dokończy prace remontowe. Niezależnie od tego, ile wynosi zdolność kredytowa, w przypadku takich banków jak santander bank polska wiele formalności można załatwić drogą elektroniczną.

Jak policzyć całkowity koszt kredytu?

W ten sam sposób klient otrzymuje informację w sprawie decyzji kredytowej. Nie musisz się więc martwić, że koszty kredytu zwiększy konieczność brania wolnego w celu załatwienia formalności. Terminowa spłata kredytu gotówkowego zaciągniętego na remont pozwoli ci zbudować dobrą historię kredytową. Dzięki temu przy kolejnej pożyczce z banku łatwiej otrzymasz pozytywną decyzję kredytową. Informację o całkowitym koszcie znajdziesz w rankingu kredytów, więc nie trzeba jej samodzielnie obliczać.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone